reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Dziewczyny może wy się bardziej znacie. Wtedy co miałam to krwawienie lekarz wystawił mi L4. Poprosiłam o to zwykle bo gdybym miała to ciążowe to bym nie mogla na nocki pracować. Więc mam to 80%. Na ZUS pue widnieje to zwolnienie a teraz pytanie. Czy żeby kase dostać muszę coś im składać jakieś wnioski czy oni po prostu mając to zwolnienie w systemie sami mi przeleją?
Jeżeli płatnik skladek czyli pracodawcą zatrudnia powyżej 20 osób, wynagrodzeni chorobowe i zasiłki wypłaty pracodawca. Nic nie musisz robić. Dodatkowe dokumenty do wypłaty zasiłków pracownik musi złożyć gdy l4 jest opieką na dziecko lub członka rodziny...:)
 
reklama
Dziewczyny które zażywają dupaston czy miałyście jakieś plamienia pomimo zażywania go? Zapomniałam wczoraj wieczorem wypić go i już dziś mam brązowe upławy mega się wystraszyłam bo już jedna ciążę straciłam zresztą w każdej z ciąż miałam plamienia jednak po duphastonie one ustawały. Szybko rano zażyłam tabletkę mam nadzieję że sytuacja się uspokoi....
 
Dziewczyny które zażywają dupaston czy miałyście jakieś plamienia pomimo zażywania go? Zapomniałam wczoraj wieczorem wypić go i już dziś mam brązowe upławy mega się wystraszyłam bo już jedna ciążę straciłam zresztą w każdej z ciąż miałam plamienia jednak po duphastonie one ustawały. Szybko rano zażyłam tabletkę mam nadzieję że sytuacja się uspokoi....
Ja mimo brania sporej dawki luteiny cały czas mam takie brunatne plamienie...
 
Ja luteinę też biorę ale ona jest dużo słabsza od duphastonu. A wiadomo skąd te plamienia u ciebie? Ja już raz poroniłam i też wcześniej miałam takie właśnie plamienia brązowe
 
A to pracodawca wypłaca za te 4 dni czy ZUS? Myślałam,że ZUS mi zapłaci?
To zależy od tego ilu pracowników zatrudnia zakład pracy - poniżej 20 oso ,wyplaca od razu ZUS.
A i ważne- możesz później jak już zdecydujesz się przyznać do ciąży złożyć wniosek o wyrównanie l4 do 100% - szczegółów nie znam, slyszalam że coś takiego jest możliwe.
 
reklama
Do góry