reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

U mnie dzisiaj aplikacja pokazała 7+0. :) Przedwczoraj odstawiłam sumplement z żelazem i kupiłam taki bez, plus zaczęłam robić dzban wody z imbirem i cytryną.. I pomaga na mdłości! Nawet wczoraj wyszłam ze znajomymi na miasto i wytrwałam do 24 w restauracji pełnej zapachów, aczkolwiek dzisiaj spałam nieprzerwanie do 10.30 po tym szaleństwie :X

W ogóle ile to człowiek musi się naściemniać, dlaczego nie pije.. dzisiaj przede mną urodziny organizowane w knajpie i też muszę przygotować historie o niepiciu, a w niedziele imprezka rodzinna i tam to nawet z kawą będę musiała ściemniać. Kiedy informujecie rodzinę? U nas to już taki etap, że rodzina obserwuje profile adopcyjne i wysyla nam propozycje, wczoraj mama dzwoniła, że są 3 siostry po zmarłych rodzicach, pilnie szukają dla nich rodziny, a ja w ciąży o której jeszcze nikt nie wie :p
Zawsze możesz mówić, że bierzesz antybiotyk, właściwie nawet paracetamolu nie należy łączyć z alkoholem. Co do informowania o ciąży - naszym rodzicom mówimy jutro - czyli po skonczonym ósmym tygodniu. Resztę rodziny - chyba jakoś stopniowo będziemy informować, a przyjaciół wybranych. Reszta w II trymestrze.
W pracy niestety musiałam powiedzieć od razu..
 
reklama
U mnie moja mama wie, ale obiecała ze nikomu nie powie. Teściowej chcieliśmy powiedzieć, ale boimy się ze zraz będą wiedzieli wszyscy... zwłaszcza ze właśnie jedziemy na urodziny wujka, a jutro też jakieś wycieczki po rodzinie. I nie wierze, ze by się ni wygadala. Plus nie zniosę całego weekendu "dobrych rad".
 
Kupiliśmy im też prezent, książka z tej serii, którą Wam wczoraj polecałam 😅 Chwalą w internatach, że fajna 🙂
 

Załączniki

  • IMG_6819.jpeg
    IMG_6819.jpeg
    97,2 KB · Wyświetleń: 52
U mnie dzisiaj aplikacja pokazała 7+0. :) Przedwczoraj odstawiłam sumplement z żelazem i kupiłam taki bez, plus zaczęłam robić dzban wody z imbirem i cytryną.. I pomaga na mdłości! Nawet wczoraj wyszłam ze znajomymi na miasto i wytrwałam do 24 w restauracji pełnej zapachów, aczkolwiek dzisiaj spałam nieprzerwanie do 10.30 po tym szaleństwie :X

W ogóle ile to człowiek musi się naściemniać, dlaczego nie pije.. dzisiaj przede mną urodziny organizowane w knajpie i też muszę przygotować historie o niepiciu, a w niedziele imprezka rodzinna i tam to nawet z kawą będę musiała ściemniać. Kiedy informujecie rodzinę? U nas to już taki etap, że rodzina obserwuje profile adopcyjne i wysyla nam propozycje, wczoraj mama dzwoniła, że są 3 siostry po zmarłych rodzicach, pilnie szukają dla nich rodziny, a ja w ciąży o której jeszcze nikt nie wie :p
Ależ będą pozytywnie zaskoczeni kiedy im powiecie! Pewnie reakcja będzie bezcenna ❤️ to będzie piękny moment ❤️
Ja jestem 7+6 i jeszcze nikomu nie powiedzieliśmy. Po wizycie w środę, kiedy będzie 8+3 na spokojnie powiemy rodzicom i rodzeństwu. Ja, jak już raz się sparzyłam informowaniem zbyt wcześnie, napisałabym im najchętniej sms 🤣
 
Zawsze możesz mówić, że bierzesz antybiotyk, właściwie nawet paracetamolu nie należy łączyć z alkoholem. Co do informowania o ciąży - naszym rodzicom mówimy jutro - czyli po skonczonym ósmym tygodniu. Resztę rodziny - chyba jakoś stopniowo będziemy informować, a przyjaciół wybranych. Reszta w II trymestrze.
W pracy niestety musiałam powiedzieć od razu..
W sumie taki mamy plan, że po 2 wizycie za 2 tygodnie, jak będzie wiadomo, że ładnie zarodek rośnie. Natomiast w pracy mam ciekawą sytuację... bo jestem na wypowiedzeniu! Zaszłam w ciążę w kolejnym cyklu po złożeniu wypowiedzenia, na którym jestem do końca sierpnia. Po wizycie 16 sierpnia planuje iść z cofnięciem wypowiedzenia i zwolnieniem. Ciekawe czy mi to przyjmie, inaczej będę musiała kombinować z nowym zatrudnieniem. Jeszcze się tym nie przejmuje, ale w połowie sierpnia zacznę..

A co do teściowej - moja to taki przypadek, że zajmuje się dziećmi genialnie ale niechętnie. Mieszka niedaleko nas w przeciwieństwie do moich rodziców, ale już wiemy, że żeby uzyskać jej opiekę będziemy musieli ją najzwyczajniej zatrudnić 😁 Co jest dla mnie całkiem ok, uważam, że to ciężka robota i w sumie jej się nie dziwię, skoro wychowała 4 własnych dzieci. Akurat gdy ja skończę macierzyński to ona zacznie emeryturę więc całkiem ładnie się to poskłada.
 
A jak u Was z objawami? Ból piersi ciągle macie? U mnie teraz jedynie przy dotknięciu i to nie jakiś mocny
Tak, mąż zachwycony. Ja jestem chuda i płaska i tu nagle cycki się pojawiały, chodzi i je waży w dłoni haha, bolą i są ciężkie, podziwiam dziewczyny z dużym biustem bo to C co teraz mi się zrobiło już jest cieżkie!
 
Witam w 10 tc 🙂 aplikacja pokazuje ze juz 1/4 ciazy za mna 😁
Co do powiedzenia o ciazy, u nas juz wszyscy wiedza, zaraz po dzieciach dowiedzieli sie rodzice i rodzenstwo meza, mojej rodzinie powiedzialam 2 tygodnie temu.
Co do objawow 2 dni mialam w miare lagodne mdlosci, wczoraj wrocily mocniejsze i dzis juz tez czuje ze bedzie ciezszy dzien 🙂 piersi bola juz tylko przy dotyku. Z nowych objawow to czesciej chodze na siku i zgaga mnie czasem dopada, nigdy jej nie mialam w poprzednich ciazach.
 
reklama
Do góry