reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

No tak widzi mowi ze to parę dni tylko i do następnej wizyty nie dotrzymam. Rozwarcie 2 cm dobre powiedział i bardzo nisko. A na początku mówil ze na 27 będzie nie wcześniej i już zmienił zdanie. A maly ma już 3300 Cokolwiek by się działo mam odrazu jechać. A ja się boję ze będą mnie tam trzymać na oddziale. I jeszcze przeziębiona jestem A tu ten test na covid.
Teraz to już marzec to może przeziębienie zwykle i test wyjdzie negatywny. U nas nawet prywatne przychodnie zaczęły badać pacjentów przed przyjęciem i już infekcje są infekcjami a nie covidem to może nie masz co się martwić. Może maluch teraz narzucił tempo przybierania, które wcześniej zaniedbał i normalnie wyjdzie terminowo z OM.
 
reklama
Też bym nie chciała się męczyć, choć przy pierwszym porodzie od odejcia wód do pojawienia się dziecka na zewnątrz minęło 22 godziny, gorzej juz chyba być nie może.
Hahh, ja też bardzo bym chciała by zaczęło się w dzień i to jeszcze w weekend 🤓
A jak będzie, zobaczymy. Ja spróbuję z tym sexem w sobotę rano, zawsze to będzie jakiś masaż dla szyjki :-))
Ja zauważam bo na mazowieckim jest strona z dostępnymi łóżkami w szpitalach, że właśnie sobota niedziela jest najwięcej miejsc. W poniedziałki chyba najgorzej trafić bo te planowe przyjęcia są jakoś dziwnie umawiane raczej na poniedziałek. Więc może jakby weekendowo się udało to by luźniej było. Chociaż mój wybrany szpital się ostro oferuje dla kobiet z Ukrainy i może być gęsto bo u nas już co gmina to uchodźców przyjętych mnóstwo.
 
A ja to jakoś obawiam się, że takie sztuczne przyspieszanie to jakoś nie zadziała najlepiej bo niby wywołam skurcze orgazmem a szyjka nie będzie się chciała skracać, otwierać czy coś i będę się mordować niewiadomo jak długo 🙈 najwyżej w weekend rano męża pomorduje. Ogólnie to chciałabym, oczywiście wiem, że chcieć to sobie można haha, ale chciałabym żeby akcja zaczęła się w dzień ale chyba większość się w nocy, na wieczór rozkręca, jakoś zostało nam to z epoki kamienia, że w nocy bezpieczniej było 😆
ja 2 porody rozpoczelam o 22, a dwa rano/przed poludniem 😉 wiec u mnie pol na pol 😁
Masz sporą rozbieżność w terminie a chyba jak przekracza rozbieżność 10/14 dni to przyjmuje się termin z USG z pierwszego trymestru. Może widzi po badaniu ginekologicznym, że dziecko i szyjka się przygotowują 🤔
chyba ponad 7 dni rozbieżności juz sie koryguje, ale to na podstawie usg I trym bo potem w kolejnych badaniach dzieci juz sie rozwijaja swoim tempem.
 
ja 2 porody rozpoczelam o 22, a dwa rano/przed poludniem 😉 wiec u mnie pol na pol 😁
chyba ponad 7 dni rozbieżności juz sie koryguje, ale to na podstawie usg I trym bo potem w kolejnych badaniach dzieci juz sie rozwijaja swoim tempem.
U mnie w pierwszej ciąży się poród pokrył z terminem z USG właśnie pierwszego trymestru i jak miałam z OM na 7.10 to urodziłam 3.10 a teraz mi wychodził z USG na 8 marca to może będzie prezent na dzień kobiet :D
 
Termin z miesiączki 12.03 termin z USG 27.03 doktor mowi ze to juz. A na początku mówił że termin tylko z USG i kogo tu słuchać?
Jeśli USG było przed 10 tyg. i pomiar prawidłowo wykonany to powinien trzymać się USG w szczególność jak jest różnica większa niż 7 dni, powinno być to od razu skorygowane w karcie ciąży. A czy na późniejszych badaniach do ok 26 tyg. wiek sie zgadzał z 27 .03? I najważniejsze być może sama wiesz kiedy była owulacja i w związku z czym który termin jest wiarygodniejszy?
 
Ja zauważam bo na mazowieckim jest strona z dostępnymi łóżkami w szpitalach, że właśnie sobota niedziela jest najwięcej miejsc. W poniedziałki chyba najgorzej trafić bo te planowe przyjęcia są jakoś dziwnie umawiane raczej na poniedziałek. Więc może jakby weekendowo się udało to by luźniej było. Chociaż mój wybrany szpital się ostro oferuje dla kobiet z Ukrainy i może być gęsto bo u nas już co gmina to uchodźców przyjętych mnóstwo.

Życzę Ci zatem porodu w weekend 😊👌👌
 
Jeśli USG było przed 10 tyg. i pomiar prawidłowo wykonany to powinien trzymać się USG w szczególność jak jest różnica większa niż 7 dni, powinno być to od razu skorygowane w karcie ciąży. A czy na późniejszych badaniach do ok 26 tyg. wiek sie zgadzał z 27 .03? I najważniejsze być może sama wiesz kiedy była owulacja i w związku z czym który
Jeśli USG było przed 10 tyg. i pomiar prawidłowo wykonany to powinien trzymać się USG w szczególność jak jest różnica większa niż 7 dni, powinno być to od razu skorygowane w karcie ciąży. A czy na późniejszych badaniach do ok 26 tyg. wiek sie zgadzał z 27 .03? I najważniejsze być może sama wiesz kiedy była owulacja i w związku z czym który termin jest wiarygodniejszy?
USG w 10 tygodniu albo 11 nie pamiętam dobrze do połówkowego się pokrywało.kiedy owulacja nie mam pojęcia.
 
reklama
U mnie dzisiaj wybija 39 tygodni a miałam mega ciężką noc. Obudziłam się o 2, nie wiem czy coś mi się śniło czy co, nie wiedziałam co się dzieje, nagle mi się zrobiło słabo, zimno, zaczęłam cała drżeć. Posiedziałam, zjadłam kanapkę i jakoś przeszło ale nie wiem co to... jakiś spadek cukru czy jakieś kurcze ataki paniki przedporodowej 🙈🙈 masakra, zasnęłam spowrotem dopiero po 5
 
Do góry