reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Fajnie że to piszesz bo mam dokładnie to samo i już się zastanawiałam czy tak ma być 😉 Jak leżysz to też czujesz uderzenia w dole brzucha?
Różnie, szczególnie mi doskwiera to jak siedzę a jak leżę to ruchy odczuwam po bokach pępka najczęściej. Chyba mała jeszcze zmienia często pozycję. Lekarka mi powiedziała, że do 30 tyg jeszcze może mieć dowolną pozycję zmienianą dosyć często.
 
reklama
Hej dziewczynki,
Moje ruchy zaczęły się od czwartku. 19tc aktualnie, jednakże te ruchy są na dole wręcz czasem ponad wzgórkiem łonowym. Czasem myśle, czy to aby nie za nisko?
Jak byłam ostatnio 2tyg temu na wizycie łożysko szyjka wszystko ok.
💙Kazik szaleje najczęściej wieczorem i po posiłkach
 
Hej dziewczynki,
Moje ruchy zaczęły się od czwartku. 19tc aktualnie, jednakże te ruchy są na dole wręcz czasem ponad wzgórkiem łonowym. Czasem myśle, czy to aby nie za nisko?
Jak byłam ostatnio 2tyg temu na wizycie łożysko szyjka wszystko ok.
💙Kazik szaleje najczęściej wieczorem i po posiłkach
Też tak miewam czasem jakby mi tam jakieś robaczki się ruszały 😁... Mała sobie pozwala , i raz daje czadu w pępek raz w pęcherz jak jej się ułoży 🙃🙂
 
Hej dziewczynki,
Moje ruchy zaczęły się od czwartku. 19tc aktualnie, jednakże te ruchy są na dole wręcz czasem ponad wzgórkiem łonowym. Czasem myśle, czy to aby nie za nisko?
Jak byłam ostatnio 2tyg temu na wizycie łożysko szyjka wszystko ok.
💙Kazik szaleje najczęściej wieczorem i po posiłkach
Wszystko wporządku 🙂 Ja jestem w 23 tygodniu i dalej ciągle czuję ruchy nad wzgórkiem łonowym - czasami jakby mi po szyjce skakała...
 
Hejo :)
Za to ja chyba mam jakoś wyjątkowo spokojną laske w sobie 🙈 czuje ją wyżej niż ostatnio, I tak konkretniej ale nie jakoś często. Trochę w nocy ja czuje jak się wierci, potem rano chwile, I jak ide spać to też trochę czuje. Zastanawiam się czy nie za słabo ja czuje. Moja znajoma jest w podobnym terminie może 2/3tyg starsza ciążę ma i jej się tak mała wierci że nie da rady leżeć na bokach. A moja tak subtelnie...mam nadzieję że jest okej. Ostatnio co się tak bałam to na IP lekarka powiedziała że nic złego się nie dzieje. Więc mam nadzieję że tak jest. W środę mam wizytę u swojej ginekolog to się podpytam czy to jest ok. A mam 22tydz i 5 dzień. :)
 
Hej! [emoji846] Jestem już po połówkowych, pomimo przeczucia, że to będzie chłopiec, okazało się, że będzie córcia [emoji2] Bardzo się cieszę, tym bardziej, że według lekarza wszystko jest w porządku [emoji846]

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - wg wymiarów, główka Małej jest o tydzień młodsza od brzuszka. Lekarz mówił, że dopóki nie ma 2 tygodni różnicy, to nie ma się czym przejmować.
Czy miałyście taki przypadek i wymiary Wam się później wyrównały? [emoji846] a może lekarz mówił Wam coś więcej na ten temat? U prowadzacego mam wizytę jutro, więc dopytam szczegółowo
 
Hej! [emoji846] Jestem już po połówkowych, pomimo przeczucia, że to będzie chłopiec, okazało się, że będzie córcia [emoji2] Bardzo się cieszę, tym bardziej, że według lekarza wszystko jest w porządku [emoji846]

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - wg wymiarów, główka Małej jest o tydzień młodsza od brzuszka. Lekarz mówił, że dopóki nie ma 2 tygodni różnicy, to nie ma się czym przejmować.
Czy miałyście taki przypadek i wymiary Wam się później wyrównały? [emoji846] a może lekarz mówił Wam coś więcej na ten temat? U prowadzacego mam wizytę jutro, więc dopytam szczegółowo
Mam tak za każdym razem jak mam robione USG 😉 Rzeczywiście jeśli różnica jest ponad 2 tygodnie to wtedy należy to sprawdzić ale różnica tygodnia jest w normie. Panikowałam niedawno o to 🙈 Dziecko rośnie też różnie nie mówiąc już o różnej budowie ciała. Kiedyś sprawdziłam normy centyli na dany tydzień i okazało się że jest w normie 🙂
 
Mam tak za każdym razem jak mam robione USG 😉 Rzeczywiście jeśli różnica jest ponad 2 tygodnie to wtedy należy to sprawdzić ale różnica tygodnia jest w normie. Panikowałam niedawno o to 🙈 Dziecko rośnie też różnie nie mówiąc już o różnej budowie ciała. Kiedyś sprawdziłam normy centyli na dany tydzień i okazało się że jest w normie 🙂
Ja szczerze mówiąc nigdy nie zwracałam uwagi na to czy pokrywają się wymiary główki brzuszka mając ten sam wiek ciąży przypisany. Zerknęłam dzisiaj z ciekawości to u mnie brzuszek wyprzedza główkę o 3 dni.
 
Jak tam u was dziewczyny w okolicy ze szpitalami? U nas zaczynają przekształcać na covidowe, oddział położniczy ma przyjmować tylko dodatnie pacjentki. Ciekawe jak to będzie w marcu 🤔🤔
 
reklama
Jak tam u was dziewczyny w okolicy ze szpitalami? U nas zaczynają przekształcać na covidowe, oddział położniczy ma przyjmować tylko dodatnie pacjentki. Ciekawe jak to będzie w marcu 🤔🤔
U mnie w mieście szpital jest ogólnie przekształcony na covidowy, nie wiem jak z położniczym oddziałem, na szczęście nie będę w nim mieć porodu.
Ale w Krakowie na patologi ciąży trochę się ostatnio przeraziłam bo na drzwiach pisze ze budynek dedykowany na covid więc sama nie wiem. Jak byłam na poradni to nic nie mówili o tym, mam nadzieję że będzie tam w miare normalnie. Niestety nie mogę mieć odbieranego porodu na zwykłym jakby położniczym tylko szpital z 3cim stopniem referencji. Wydaje mi się że nie powinni tego ruszać, ewentualnie będą testować przed przyjęciem na oddział dobrze ze cc są planowane wcześniej niż termin z obliczen. Akurat jestem zaszczepiona to może i ominie mnie stres z testu na covid.
 
Do góry