reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Na Malte mielismy juz wykupione bilety i co? i lipa bo restrykcje wprowadzili, ze tylko zaszczepieni moga wjezdzac. Potem zmienili i jak sie wjezdza na Malte to jest 14 dni kwarantanny 😅 Jesli chodzi o Majorke to tez, cos wprowadzili albo maja wprowadzic. Teraz jestem wlasnie na etapie szukania miejsca gdzie nie ma za duzo restrykcji i mozna normalnie spedzic urlop. W Grecji cos ostatnio czytalam, ze niezaszczepieni do Restauracji nie moga wejsc? To sie tak szybko wszystko zmienia, ze mam dosc :D
O matko ale macie przejścia z urlopem 😔 My z mężem jesteśmy zaszczepieni ale syn 10 lat nie. A bez niego się nigdzie nie wybieramy. Moi znajomi byli na Krecie i mieli świetne wakacje ale wszyscy zaszczepieni więc niestety nie wiem jakie są obostrzenia dla niezaszczepionych. Wydaje mi się że Grecja ma najmniejsze restrykcje
Jak wybierzesz kierunek to daj znać 🙂 przy okazji moża sama też coś zaplanuję
 
reklama
Wy nie możecie się doczekać wizyt za kilka dni, a ja chodzę szczęśliwa, bo mam dokładnie za dwa tygodnie i połowa czekania już za mną 😅
Właśnie, jak często chodzicie na wizyty? Z wiadomości można odnieść wrażenie, ze dość często :). Ja byłam na usg (7+1), a teraz dopiero mam przyjść na prenatalne (11-13t). To normalne? Czy lepiej śledzić częściej?
 
Właśnie, jak często chodzicie na wizyty? Z wiadomości można odnieść wrażenie, ze dość często :). Ja byłam na usg (7+1), a teraz dopiero mam przyjść na prenatalne (11-13t). To normalne? Czy lepiej śledzić częściej?
Jeśli 7+1 było serduszko to normalne, że kolejne masz prenatalne :) Częściej na początku chodzą te, co poszły np. w 4-5 tc i nie było serduszka, wtedy muszą przyjść za tydzień/dwa na serduszko i potem prenatalne. A jak dalej nie ma zarodka, to znowu za tydzień na kontrolę. :) Także wtedy więcej tych wizyt wychodzi. :)
 
Hej Dziewczyny! Byłam na USG. Nawet pęcherzyk niewidoczny :( Coś mi mówi, że nic z tego nie będzie :(
Dla przypomnienia- dzisiaj 5+1, chociaż lekarz wyliczył 5+2. Wczoraj rano beta hcg 1076. Więc powinno być już widać przynajmniej pęcherzyk ciążowy... :(
 
Właśnie, jak często chodzicie na wizyty? Z wiadomości można odnieść wrażenie, ze dość często :). Ja byłam na usg (7+1), a teraz dopiero mam przyjść na prenatalne (11-13t). To normalne? Czy lepiej śledzić częściej?
Ja byłam 7+0 i kolejna wizyta 11+3 a prenatalne mam umówione na 12+4. Jeśli nic się nie dzieje to nie trzeba częściej 🙂 mnie się infekcją coś ostatnio przyplątała i trzyma i dlatego w środę wybieram się po jakieś leki.
Czasami strach, niepewność zmusza nas aby iść i zobaczyć czy wszystko jest dobrze. Jeśli ma to uspokoić mamę to czemu nie 😉
 
Hej Dziewczyny! Byłam na USG. Nawet pęcherzyk niewidoczny :( Coś mi mówi, że nic z tego nie będzie :(
Dla przypomnienia- dzisiaj 5+1, chociaż lekarz wyliczył 5+2. Wczoraj rano beta hcg 1076. Więc powinno być już widać przynajmniej pęcherzyk ciążowy... :(
Niekoniecznie. Przy takiej becie będzie widać na bardzo dobrym sprzęcie. Jak lekarz nie miał super sprzętu, to mogło nie być nic widać. Naprawdę. Nie łam się. Kiedy masz kolejną wizytę?
 
Hej Dziewczyny! Byłam na USG. Nawet pęcherzyk niewidoczny :( Coś mi mówi, że nic z tego nie będzie :(
Dla przypomnienia- dzisiaj 5+1, chociaż lekarz wyliczył 5+2. Wczoraj rano beta hcg 1076. Więc powinno być już widać przynajmniej pęcherzyk ciążowy... :(
Kochana ja przy becie 3600 nawet pęcherzyka nie miałam (6+1). Pokazał się kilka dni później 🙂 a zarodek z serduszkiem w 7 tygodniu. Beta 1000 jest naprawdę niska i nie zawsze widać pęcherzyk. Musisz uzbroić się w cierpliwość i będzie dobrze 🙂
 
Właśnie, jak często chodzicie na wizyty? Z wiadomości można odnieść wrażenie, ze dość często :). Ja byłam na usg (7+1), a teraz dopiero mam przyjść na prenatalne (11-13t). To normalne? Czy lepiej śledzić częściej?
jak sie nic z ciaza nie dzieje to jest normalne za raz na 4 tyg sie chodzi do lekarza :)
ja chodze czesciej ze wzgledu na wiek jak i na moje wczesniejsze przejscia :)
no i ciaze prowadze w miejscach.. :)
 
Ostatnia edycja:
Właśnie, jak często chodzicie na wizyty? Z wiadomości można odnieść wrażenie, ze dość często :). Ja byłam na usg (7+1), a teraz dopiero mam przyjść na prenatalne (11-13t). To normalne? Czy lepiej śledzić częściej?
Ja prowadzę ciążę u dwóch ginekologów, więc siłą rzeczy mam wizyty częściej;)
 
reklama
O matko ale macie przejścia z urlopem 😔 My z mężem jesteśmy zaszczepieni ale syn 10 lat nie. A bez niego się nigdzie nie wybieramy. Moi znajomi byli na Krecie i mieli świetne wakacje ale wszyscy zaszczepieni więc niestety nie wiem jakie są obostrzenia dla niezaszczepionych. Wydaje mi się że Grecja ma najmniejsze restrykcje
Jak wybierzesz kierunek to daj znać 🙂 przy okazji moża sama też coś zaplanuję
Jak jestescie zaszczepieni to faktycznie troche macie latwiej. Ja bym na waszym miejscu leciala na ta Malte :D Z tego co sie orientuje to niezaszczepione dziecko musi miec tylko test PCR, ale to sie strasznie zmienia, wiec nie wiem jak jest dzisiaj.
Wlasnie Grecja chyba wydaje sie poki co najlepsza, jesczcze fajna oferte znalazlam na Sycylii, ale rezerwowac bede dopiero w ostatniej chwili, bo to wszystko bardzo szybko sie zmienia.
Dam znac jak sie na cos zdecyduje :D
 
Do góry