reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Tak o takim zwykłym klipsie w obi np kupisz. Ja nawet poniżej brzucha nie mogłam mieć bo mnie pas uciskał, dlatego miałam nie dużo ale delikatnie luźniej. W poprzedniej ciąży wszystko ok było nic nie nie stało. Moim zdaniem lepiej tak niż wogóle pasów nie zapinać w ciąży.
apropos nie zapinania pasów to zawsze może zdarzyć się tak jak mojej przyjaciółce która miała poważny wypadek w 8 miesiącu ciąży i nawet lekarze powiedzieli ze jej córkę w brzuchu uratowało to że ona nie zapiela pasów. Auto do kasacji , uderzenie boczne. Jak coś to nie każde tutaj nikomu jeździć bez pasów ale jak widać wyjątki się zdarzają.
 
Literatura faktu, kryminal, literatura piekna
Z kryminałów polecam Ci serię szwedzkiej pisarki Asy Larsson oraz cykl powiesci duetu Hjorth i Rosenfeldt. Obie serie świetnie napisane i bardzo wciągające. W dodatku nie są takie przewidywalne więc naprawdę czytasz je z zapartym tchem. Z literatury faktu polecam Justynę Kopińską i jej trzy książki - Polska odwraca oczy, Z nienawiści do kobiet, Czy Bóg wybaczy siostrze Bernardetcie.
 
reklama
5+3 w czwartek beta 109 myślę ze ciąża będzie młodsza. Przyrost teoretycznie byl ok ale wydaje mi sie ze malo :(

idziesz może jutro na betę? Ja jestem jakoś 5+1 i we wtorek pierwsza beta 226 a w czwartek 581. Miałam już nie powtarzać ale dla swojego świetego spokoju chce jutro iść ostatni raz - chociaż to 4 dni będą ale ważne żeby był przyrost mniej więcej tak jak powinno być. Ale w poprzedniej ciąży betę w dniu miesiączki miałam jakoś 11… tym razem wyjątkowo tak wcześnie jak na mnie miałam owu. Ale właśnie w ostatniej ciąży wszystko było bardzo opóźnione i już miałam skierowanie od giną do szpitala - po 10 dniach poszłam do innego i okazało się ze wszystko pięknie było ale spóźnione :)
Ja miałam mierzoną betę w 5t+1d (wg usg) i miałam 3363, jak widzę waszą bete to myślę, że lekarze już wtedy u mnie podejrzewali bliźniaczą ciążę.
Jedyne co mnie martwi (a zdałam sobie z tego sprawę dopiero w ten weekend, bo dopiero teraz przeliczyłam 🤦‍♀️) że po 2 dniach wcale nie miałam przyrostu 66%, co prawda nie minęły równe 48 h, bo pierwszą krew mi pobrali ok 12 godziny, a potem drugą o 6 rano. Kolejny wynik to 5035. Ale mimo wszystko wypisali mnie do domu i nikt nie mówił, że to niepokojące. Teraz sobie wkręcam, że ciąża nie rozwija się prawidłowo i pewnie w środę na usg się okaże że mam puste pęcherzyki 😭
 
Do góry