reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Takie porady czasami to są tylko takim obowiązkiem, szczególnie te tzw. kontrolne. U nas znajomi mają syna autystycznego, dzieciak je tylko schabowe i suche bułki a neurolog im kazała korygować objawy dietą, zero mięsa i pieczywa białego 🤦 czyli nie jeść nic w jego przypadku
no z jedzeniem to ciężko dziecko przestawić z jego ulubionych smaków. Nawet zdrowe, dobrze komunikatywne dzieciaki jedza to co lubią i nie da się na siłę 🤷‍♀️
W przypadku naszej córki to jeszcze nie zostały wykonane wszystkie badania. Chodzi o to że mają jakieś tam procedury i przykładowo nie mogą na pierwszej wizycie zrobić jej obszernego badania genetycznego WES. Niestety ale właśnie co pół roku biorą jej krew (ile ona się na płacze przy tym) i robią kolejne testy genetyczne. Też tak jak napisałaś kontrolują jej postępy motoryczne i ewentualnie zalecają coś na dalsze miesiące. Problem jest taki, że ona nie akceptuje żadnych lekarzy, jak np początkowo kiedy była mniejsza chodziłam z nia do osteopaty, a jakiś czas temu nie dała mu się nawet dotknąć więc taka wizyta nie ma sensu 😔 jedyna osoba to jej fizjoterapeutka do której chodzimy już dwa lata. Nie wiem co byśmy zrobili jakby jej zabrakło 😱
Dziś ja zostałam na parkingu w aucie, mąż poszedł z nią na te wizyty. Niestety może być obecny tylko jeden rodzic 😔 mąż ma szczepienia więc łatwiej.

@KaśkaLi95 dobrze, że z malutka okej i ładnie rośnie 😊

@Magda933 ja stosowałam inhalacje z soki fizjologicznej, spray do nosa taki dla dzieci najmniejszych i w sumie dużo herbaty z imbirem, cytryna i miodem. Przeszło już całkiem po ok 2-3 tyg 🤔

@MagdaHR ja jestem ciekawa ułożenia synka. Każe z dzieci szybko ukladlo się głową do dołu i już tak zostawało. Na pewno od połowy ciąży. Kopniaki odczuwam równo na dole brzucha, na środku, jak i na górze. Także nie mam pojęcia gdzie głową teraz jest bo czkawki jeszcze nie wyczułam ani razu 🤔
 
reklama
Czy któraś miała uczucie takiego mrowiena w podbrzuszu? Jest to lekkie mrowi co kilka sekund po lewej stronie
Ja niestety nie miałam z czymś takim do czynienia. Mi czasami w środku coś babelkuje jak się młody wierci, ale raczej tego pod mrowienie przypisać nie mogę. Może to coś tego typu? Albo więzadła się rozciągają i tak to dziwnie odczuwasz 🤔
 
Ja niestety nie miałam z czymś takim do czynienia. Mi czasami w środku coś babelkuje jak się młody wierci, ale raczej tego pod mrowienie przypisać nie mogę. Może to coś tego typu? Albo więzadła się rozciągają i tak to dziwnie odczuwasz 🤔

Właśnie to jest dosłownie mrowienie tak jak usta przy znieczuleniu zęba albo jak noga cierpnie z tym że bardzo leciutko to czuje
 
Dziewczyny a jak u was z cera i włosami? Wyglądają lepiej jak przed ciąża czy gorzej? U mnie cera dużo lepiej wyglada teraz a wcześniej miałam problemy z trądzikiem. W pierwszej ciąży było inaczej bo cera wyglądała gorzej. Włosy tez o wiele wolniej się przetłuszczają.
 
Dziewczyny a jak u was z cera i włosami? Wyglądają lepiej jak przed ciąża czy gorzej? U mnie cera dużo lepiej wyglada teraz a wcześniej miałam problemy z trądzikiem. W pierwszej ciąży było inaczej bo cera wyglądała gorzej. Włosy tez o wiele wolniej się przetłuszczają.
Ogólnie włosy mam wydaje mi się w lepszej kondycji. Cera moja i tak nie wołała nigdy o pomstę do nieba aktualnie jak to mówią córka zabiera urodę i gdzieniegdzie wyskakuje jakiś pryszcz🤪🤦
 
Dziewczyny a jak u was z cera i włosami? Wyglądają lepiej jak przed ciąża czy gorzej? U mnie cera dużo lepiej wyglada teraz a wcześniej miałam problemy z trądzikiem. W pierwszej ciąży było inaczej bo cera wyglądała gorzej. Włosy tez o wiele wolniej się przetłuszczają.
Ja nigdy nie miałam trądziku a teraz w ciąży to jakiś horror. Twarz ocalała ale plecy i dekolt w stanie tragicznym 🥴 włosy szybciej rosną ale kondycja bez zmian. Za to paznokcie jak marzenie, długie, mocne i błyszczą jak po polerce 😎
 
Dziewczyny a jak u was z cera i włosami? Wyglądają lepiej jak przed ciąża czy gorzej? U mnie cera dużo lepiej wyglada teraz a wcześniej miałam problemy z trądzikiem. W pierwszej ciąży było inaczej bo cera wyglądała gorzej. Włosy tez o wiele wolniej się przetłuszczają.
U mnie włosy szybciej zaczęły rosnąć, a w miejscu bikini to masakra jakaś. Strasznie szybko. Z kondycja ciężko powiedzieć bo po myciu i wysuszeniu to sie robi busz na głowie🤦‍♀️
i szybciej mi się tluszczą.
Ogólnie włosy mam wydaje mi się w lepszej kondycji. Cera moja i tak nie wołała nigdy o pomstę do nieba aktualnie jak to mówią córka zabiera urodę i gdzieniegdzie wyskakuje jakiś pryszcz🤪🤦
Tak podobni córki odbierają urodę i U mnie to się sprawdza, co chwilę mam jakieś chrostki na twarzy w dziwnych miejscach 🤦‍♀️. Zazwyczaj mi taki jeden syfek wyskakiwał przed okresem teraz co miesiąc jest jakiś drobny wysyp.
Ogólnie naszczescie buzia mi nie popuchła jeszcze a podobno buzie lubia się bardziej zaokrąglić.
 
reklama
Ja czuję mrowienie w prawej pachwinie jak leżę na lewym boku , ale to bardziej nachodzi mi na nogę niz podbrzusze ☺️
Ja chyba miałam tak jakos na początku koło 12 tygodnia jak zaczął powoli się zaokrąglać brzusio.
Ostatnio zauważyłam że mnie skóra bardziej boli i plecy kiedy sie rozciąga i powiększa. Ostatnio tak miałam że przez 2 dni mnie lędźwia bolały że myślałam że mi się wygną w drugą stronę i potem przeszło teraz trochę poboli jak dużo chodzę czy więcej stoję. I po tym bólu kilka dni i widzę że brzusio się zwiększył hehe
Tak dziwnie bo na początku to mnie tez swędziała skóra, a teraz nie ino piersi swędzą czasem jak się powiększają.
 
Do góry