reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Ja, mierze od pon cukry glukometrem w domu, słodycze podnoszą od razu🙉🙉🙉jak bez, słodyczy cukry ok a wczoraj wieczór małe lody to dziś na czczo 112,po jabłku też po 1h od 132.
Mnie mama, Kupiła przekąski dla diabetykow🙈jakieś chrupki, wafelki i nawet w czekoladzie belgijskiej dla diabetowkow są przekaski😱nie są zle😁
Na Święta ciężko będzie rzucę się na polskie jedzonko, bo ja w De mieszkam,to cukry w gore🤷‍♀️🙉
Ja czasem też skubnę coś słodkiego ale jeśli już to wybieram właśnie produkty dla diabetyków. Ale jak pomyślę o tych pysznościach na święta :-(. A ty który masz tydzień teraz ciąży? Z maleństwem wszystko ok waga w normie?
 
reklama
Ja czasem też skubnę coś słodkiego ale jeśli już to wybieram właśnie produkty dla diabetyków. Ale jak pomyślę o tych pysznościach na święta :-(. A ty który masz tydzień teraz ciąży? Z maleństwem wszystko ok waga w normie?
Dokładnie dziś mam 26 tc plus 0(termin mam na, 25.03)
Ostatnio byłam 2 tyg temu na usg chyba był 24tc plus 1 i mała miala 712mg.
Teraz idę 29.12.
Waga małej jest chyba ok, od początku ciazy była z 3 dni do przodu.Mala ruchliwa😁
A u Ciebie jak waga dziecka?
A, i Ciebie jakie cukry przy diecie?
 
Dokładnie dziś mam 26 tc plus 0(termin mam na, 25.03)
Ostatnio byłam 2 tyg temu na usg chyba był 24tc plus 1 i mała miala 712mg.
Teraz idę 29.12.
Waga małej jest chyba ok, od początku ciazy była z 3 dni do przodu.Mala ruchliwa😁
A u Ciebie jak waga dziecka?
A, i Ciebie jakie cukry przy diecie?
Ja mam 29 tydzień i 4 dzień.termun mam na 1 marca. Byłam we wtorek u lekarza to mały ważyl 1272.pani doktor mówiła że waga w normie. Jak byłam w 25 to ważył 754g.tez waga była ok. U mnie cukry przy diecie ok jak narazie ketonów w moczu nie mam. Jeżdżę do poznania na polna do pani diabetolog. Dietę dostałam ale w sumie dużo proboje sama testować co mogę jeść a co nie. A jak u ciebie z cukrami masz jakieś przekroczenia? Ja nie mogę przekroczyć 140 po posiłku i na czczo 90.
 
Hej. Tak czytam wasze wpisy. I chciałam zapytać jak sobie dajesz radę z cukrzycą ciążowa? Dietę masz? Ja też mam rozpoznana cukrzycę ciążową jestem w 29 tyg 3 dzień. Dietę mam bez insuliny jak narazie daje rade. A jak wygląda to u ciebie? Udało Ci się opanowac Cury?
Hej mi w miarę udalo się opanować te cukry chociaż nie było łatwo,bo byłam ciągle głodna 😬.Cukry na czczo mam oktylko po posiłkach gorzej ,chociaż teraz już ok ale zdarza się raz na parę dni że skoczy wysoko do 170 .Wczoraj miałam teleporada i na razie mam insulinę brać tylko jak będę mieć powyżej 150 ale jeżeli będzie się powtarzać to cały czas po kolacji bo to wtedy mam skoki .Musisz próbować i mierzyc na razie choćby po każdym posiłku żeby wiedzieć co możesz ,mi np ciemny chleb w ogóle nie podpasowal bo miałam po nim stolec tłuszczowy😱,teraz jem zwykły chleb ale i tak jest ok po prostu jem bardzo często i w małych ilościach ,o słodyczach mogę pomarzyć chociaz wczoraj upiekłam mafinki bez cukru z gorzką czekoladą w środku i było ok.Mandsrynki też ok.Bedzie dobrze .
 
Ja mam 29 tydzień i 4 dzień.termun mam na 1 marca. Byłam we wtorek u lekarza to mały ważyl 1272.pani doktor mówiła że waga w normie. Jak byłam w 25 to ważył 754g.tez waga była ok. U mnie cukry przy diecie ok jak narazie ketonów w moczu nie mam. Jeżdżę do poznania na polna do pani diabetolog. Dietę dostałam ale w sumie dużo proboje sama testować co mogę jeść a co nie. A jak u ciebie z cukrami masz jakieś przekroczenia? Ja nie mogę przekroczyć 140 po posiłku i na czczo 90.
Hej, mieszkam w Niemczech tu na czczo normę mam do 95 nie może być powyżej, natomiast 1h po posiłku jak w Polsce 140.
Diabetologa, mam co tydzień, co dwa, ale dopiero od tygodnia stosuje dietę i zapisuje co jadlam i mierze 4 razy dziennie cukry.
(na czczo, 1h po sniadaniu, 1h po obiad i 1h po kolacji).
Generalnie diabetolog powiedziała że w ciazy muszę odżywiać dziecko i tego co nie powinnam jeść zdecydowanie to:słodycze, soki i owoce typu:banany, winogron(gdzie najwięcej cukrów).
Resztę można jeść tylko nie tłusto wiadomo.
Metoda eliminacji na razie patrze co podnosi cukier.
Dziś np. na czczo tylko 87,bo nie objadłam się na noc.
Wczoraj na czczo 112 po małej porcji lodów wieczorem🙉
Ogólnie jem zdrowo:sałatki, makarony brązowe, kaszę Bułgar, ryby, pierś z kurczaka bez panierki, koniecznie razowy chleb.
Po jabłku np też dość wysoki cukier tz w normie ale 123.
Sa wafelki, chrupki, nawet czekolada dla dietetyków-nie takie złe.
Ale powiem Ci tu normę rano mam poniżej 95 a nie poniżej 90😱a Ty radzisz sobie z dieta?
 
Hej, mieszkam w Niemczech tu na czczo normę mam do 95 nie może być powyżej, natomiast 1h po posiłku jak w Polsce 140.
Diabetologa, mam co tydzień, co dwa, ale dopiero od tygodnia stosuje dietę i zapisuje co jadlam i mierze 4 razy dziennie cukry.
(na czczo, 1h po sniadaniu, 1h po obiad i 1h po kolacji).
Generalnie diabetolog powiedziała że w ciazy muszę odżywiać dziecko i tego co nie powinnam jeść zdecydowanie to:słodycze, soki i owoce typu:banany, winogron(gdzie najwięcej cukrów).
Resztę można jeść tylko nie tłusto wiadomo.
Metoda eliminacji na razie patrze co podnosi cukier.
Dziś np. na czczo tylko 87,bo nie objadłam się na noc.
Wczoraj na czczo 112 po małej porcji lodów wieczorem🙉
Ogólnie jem zdrowo:sałatki, makarony brązowe, kaszę Bułgar, ryby, pierś z kurczaka bez panierki, koniecznie razowy chleb.
Po jabłku np też dość wysoki cukier tz w normie ale 123.
Sa wafelki, chrupki, nawet czekolada dla dietetyków-nie takie złe.
Ale powiem Ci tu normę rano mam poniżej 95 a nie poniżej 90😱a Ty radzisz sobie z dieta?
U mnie po posiłkach nie było jeszcze przekroczenia 140,wydaje mi się że bardziej rano miałam różne wyniki:93,96,112,87.
Ale normę mam tu wyższa niż w Polsce.
Póki co da się przeżyć, w poniedz. Kolejna wizyta u diabetolog.
 
A ja mam takie głupie pytanie odnośnie twardnienia brzucha. Jak to poznajcie? I skąd wiecie,że to macica a nie np bobas się wypina? Albo takie zwykłe skurcze przepowiadające, które mogą na tym etapie już występować? U mnie 27 tc i 1 dzień. Ja całą ciążę na luteinie ponieważ nie mam szyjki.( tak zrobili konizacje, że okazała się amputacją i nic nie zostało, pessara nawet nie ma na co założyć gdyby coś się zadziało:/
 
reklama
A ja mam takie głupie pytanie odnośnie twardnienia brzucha. Jak to poznajcie? I skąd wiecie,że to macica a nie np bobas się wypina? Albo takie zwykłe skurcze przepowiadające, które mogą na tym etapie już występować? U mnie 27 tc i 1 dzień. Ja całą ciążę na luteinie ponieważ nie mam szyjki.( tak zrobili konizacje, że okazała się amputacją i nic nie zostało, pessara nawet nie ma na co założyć gdyby coś się zadziało:/
Kiedy bobas się wypina, to po delikatnym nacisku w to miejsce jesteś w stanie go lekko przesunąć, a kiedy macica twardnieje czujesz jakbyś miała ją z kamienia i można dokładnie wyczuć dokąd sięga ponad pępek. Dodatkowo wtedy czujesz jakbyś miała obręcz na brzuchu, taki ucisk, napięcie, może lekkie odrętwienie.
Ale szczerze mówiąc nie wiem czy to są te skurcze przepowiadające, czy one są jeszcze czymś innym 🙈 mama mówiła mi, że skurcze są bolesne i czuć je na całej macicy, jakby chciała się rozszerzyć, ale nie mogła, bo coś ją blokuje. Bóli jeszcze nie miałam jedynie ciągnięcie koło pępka jak rozchodziła mi się kresa biała 🙈
 
Ostatnia edycja:
Do góry