reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Sam zabieg zuuuuupelnie bezbolesny i szybki. Ze wszystkim w 15 minut łącznie z wypisywaniem papierów się zmieściliśmy. Jednak bardzo się martwię bo na USG przed badaniem zwalniało tętno Dzidzi... Później było ok. Po samym zabiegu też ale mnie to martwi. Teraz czekamy 2-3 tygodnie na wyniki. Nie skorzystałam z fisha że stachu...
Teraz mocno trzymam kciuki za Was [emoji8][emoji8]
Dobrze, że masz to za sobą juz, teraz tylko czekanie. Ale musi być po prostu dobrze. Wierzymy w Was ❤
 
reklama
U nas w mieście nie dość że jeden szpital to jeszcze zamykają ginekologię i porodówkę i w razie czego jeździj człowieku i szukaj pomocy jej jakoś mnie to zestresowało sorki musiałam się wygadać.
U mnie też jeden szpital ale dopiero co oddali po remoncie porodówkę i ginekologie mam nadzieję że do marca nie zamkną 🤣
 
U mnie dziś dokładnie ta sama sytuacja. Wchodzę do przychodni i ekran termometru zaświecił się pielęgniarce na czerwono - ma pani 37,3 i nie mogę panią wpuścić. Grzecznie tłumaczę, że jestem w ciąży i moja normalna temperatura wynosi teraz ok. 37,1, a dodatkowo stałam w gigantycznym korku i słońce świeciło mi centralnie w twarz. Nic nie dało, siedziałam 20 min pod klimatyzatorem i czekałam aż spadnie mi temperatura 🙈 Dobrze, że u pani doktor była obsuwa czasowa, bo przepadłaby mi pewno wizyta.
Porażka wszędzie teraz z tym.U mojej córki w przedszkolu już połowa dzieci nie chodzi czekam aż moja katar złapie 🤦
 
@MamaTolka czekamy razem z Tobą na wyniki 🤗 na dobre wyniki 😉😉😉

@Olka2729 super, ze wszystko w porządku.Słodkie maleństwo 😍

Masakra z tymi temperaturami 😱 dobrze ze u nas w szkole dzieciom nie mierzą bo przecież mój młodszy to by miał podwyższona dzień w dzień. Biegnie do szkoły, poci się itp. Nie umie iść jak czlowiek. Tylko szybko, szybko. No po kimś to ma 😌😂


Dzisiaj zdecydowanie nie jest mój dzień, już po kłótni z mężem, już pobeczalam, już wypadły mi z rak dwie szklanki, Ciekawe co jeszcze?
 
Dziewczyny poszłam do szpitala na wizytę w ramach NFZ bo zmieniam ginekologa (swoją drogą czekam przed gabinetem) i nie chcieli mnie wpuścić bo temperatura 37.2. mówię że w ciąży podwyższona. Siedziałam chyba z 30 min wkoncu spadła do 36.9 i się ulitowali. Jakas paranoja 😂
Serio 🤣🤣😂😂🤣🤣 to już jest paranoja 🤣😂
 
@MamaTolka czekamy razem z Tobą na wyniki 🤗 na dobre wyniki 😉😉😉

@Olka2729 super, ze wszystko w porządku.Słodkie maleństwo 😍

Masakra z tymi temperaturami 😱 dobrze ze u nas w szkole dzieciom nie mierzą bo przecież mój młodszy to by miał podwyższona dzień w dzień. Biegnie do szkoły, poci się itp. Nie umie iść jak czlowiek. Tylko szybko, szybko. No po kimś to ma 😌😂


Dzisiaj zdecydowanie nie jest mój dzień, już po kłótni z mężem, już pobeczalam, już wypadły mi z rak dwie szklanki, Ciekawe co jeszcze?
To widzę, że nie tylko ja mam dwie lewe ręce w ciąży.
Nie potłukłam jeszcze niczego, ale jak mam się za bardzo nie schylać, to notorycznie mi coś leci z rąk i sru na podłogę...
Do tego pocę się! Noż kurde jak ja się pocę i tam też... 🤯
Mam przytkane na nowo ucho, boli mnie głowa, jest gorąco jak nie wiem,,,,
Brzucha to dzis wcale nie czuje nic a nic , co oczywiście mnie stresuje.
A co do placzu, ost. w rozmowie, jakiś tam wspominkach poryczalam się 8 razy ( moj policzył )🙄🤪
 
Cześć dziewczyny, czytam Was dla pocieszenia i odwrócenia uwagi bo u mnie ostatnio ciąża na 2 planie ☹ ostatnio zauważyłam że znamie które miałam od zawsze tak jakby "rozlało się" i wyrosła na nim dodatkowa grudka w innym kolorze. Jestem już zapisana do dermatologa na czwartek ale boję się najgorszego, niestety podobno znamiona w ciąży lubią ewoluować i przekształcać się w czerniaka wiec trzymajcie za mnie kciuki bo nie wiem jak sobie poradzę z diagnozą :(
Na początku ciąży w pierwszych tygodniach pojawiła mi się zmiana barwnikowa na ustach wygląda jak duży pieg. Byłam z tym oczywiście u chirurga onkologa, bo jestem w grupie ryzyka czerniaka. Pooglądam dermatoskopem. Stwierdził, że ciąża wywołała taka zmianę i kazał się pojawić za 3 miesiące. Więc niebawem znów go nawiedzę. 😏
 
Na początku ciąży w pierwszych tygodniach pojawiła mi się zmiana barwnikowa na ustach wygląda jak duży pieg. Byłam z tym oczywiście u chirurga onkologa, bo jestem w grupie ryzyka czerniaka. Pooglądam dermatoskopem. Stwierdził, że ciąża wywołała taka zmianę i kazał się pojawić za 3 miesiące. Więc niebawem znów go nawiedzę. 😏

Dla mnie to jest mega stresujące, ale mam to znamie w takim miejscu że trudno jest zobaczyć samemu co się z nim dzieje bo łatwo jest przeoczyć i jest to stresujące bo tak naprawdę nie wiem jak długo zmiana była w takim kształcie 🤦‍♀️
 
Dzisiaj babcia mnie tak zdenerwowała że brak słów. Nie zapyta mnie jak się czuję, który miesiąc. Ale ciągle stęka że jak była w ciąży to w obu nosiła wiadra z wodą, robiła w polu, chodziła z dziećmi na pole kopać ziemniaki. Tłumaczę jej, że to co było 50 lat temu to nie jest dzisiaj. Nie ma sensu porównywać bo to inne czasy, inne kobiety. Nic do niej nie dociera. Za to moja przyszła teściowa też mówi, że w ciąży kiedyś dużo się robiło ale teraz to inne czasy, jej druga synowa dwa razy poroniła zanim urodziła córkę, i wtedy już zmieniła zdanie i każe mi się oszczędzać mało co daje mi robić. A dodać że u teściowej i mojej babci jest jakieś 12 lat różnicy.
Kompletnie nie wiem jak mam babci tłumaczyć.
Przytakiwac a myśleć swoje. To samo słyszałam będąc z pierwszym dzieckiem w ciąży zarówno w pracy jak tam zaglądałam na zwolnieniu jak właśnie od teściowej. Ze aby się dowiadują to od razu na zwolnienie i nic nie robia. Owszem wkurza takie coś, ale myślenia ludzi nie zmienisz, a zwłaszcza takich wiekowych.
 
reklama
Dla mnie to jest mega stresujące, ale mam to znamie w takim miejscu że trudno jest zobaczyć samemu co się z nim dzieje bo łatwo jest przeoczyć i jest to stresujące bo tak naprawdę nie wiem jak długo zmiana była w takim kształcie 🤦‍♀️
Pójdziesz do lekarza. Obejrzy to fachowym okiem i się uspokoisz. Ważne, że idziesz. Wiem, że łatwo powiedzieć, ale spokój teraz mile widziany 😚
 
Do góry