reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Tsaa, moja to samo, jak tylko widzi kibel otwarty to od razu sięga 🙈 Dlatego nauczyłam się już zawsze zamykać ( o dziwo nie otwiera muszki, próbuję ale jak mówię nie wolno to nie otwiera) i papier dawać na półeczkę, bo jak tylko widzi papier powieszony to od razu bierze do buzi i je 😅
🤣🤣🤣Mój jak mówię, że nie wolno to robi swoje i jeszcze bije brawo🤦‍♀️
 
reklama
Hej Dziewczyny 🤗 poczytuję Was od jakiegoś czasu. Jestem mamą połroczniaka, dużo uczę się od Was: wiem, czego się w przyszłości spodziewać, czym kierować itp. Dziś przeczytałam 64 strony, tyle miałam do nadrobienia od ostatniej wizyty w tym wątku. To chyba potwierdza to co wszyscy wszem wobec wiedzą, że fajne z Was Dziołchy? 😄😘 Ogólnie to zazdroszczę. To takie ekstra móc dzielić się przeżyciami z wychowywania dzieciaczków w tym samym wieku. Żałuję, że mój wątek wrzesniowek zarósł kurzem, że można by rzeżuchę na nim posiać... No cóż.
Przed chwilą czytałam o wkurzających melodyjkach w zabawkach, któraś wspomniała o piosence o bananach. No dzięki, wieczór mam z głowy 🥴 Lubię jeść banany, banany, banany nany nany... 🎶
Ale co ja tutaj chcę w ogóle. Otóż. Moje dziecię ma plamy na policzku, byliśmy z tym u lekarza (pediatry), on twierdzi że to takie tam pikuś, przepisał krem i dziękuję do widzenia. Krem stosowałam 3 dni, bo dłużej nie można (hydrokortyzon) i po 3 dniach znów wyłazi. Skoro kilka z Was ma [niestety] doświadczenie z problemami skórnymi maluszków, czy chciałybyście rzucić okiem na foto w celu potwierdzenia bądź nie, że to alergia? Bo nie wiem kurcze co robić. Czy iść znów do pediatry, czy uderzać do dermatologa czy alergologa. To jest takie nierówne, czasem bardziej czerwone, czasem mniej, czasem lekko się łuszczy. Ma też mniejsze niedaleko kącików ust.
Miał to już jak był tylko kp, powiększyło się jak zaczęłam rozszerzać dietę. Nie mam pojęcia, czy uczula go coś, co mu daje do jedzenia, czy to powiększenie tylko się zbiegło w czasie z rd. Proszę o pomoc w miarę możliwości 🙏
Cześć 😀 miło, że wpadłaś i że nas czytasz 😉 Kuuurde, to były czasy jak się miało tyle czasu przy pół rocznym dziecku, że się zdołało w ciągu dnia przeczytać tyle stron 😱 😅
Tak, to się ceni, że mamy tutaj siebie, tak wspaniałą ekipę i zawsze możemy na siebie liczyć, zawsze któraś pomoże, doradzi itp. Naprawdę jesteśmy tutaj zgrane i szanujemy się wszystkie nawzajem. Wiem, że nie na każdej grupie tak niestety jest.
Co do zmian skórnych. No moja Nela akurat na twarzy nie ma nic, ale na ciele ma czerwone suche placki (które aktualnie są blade). U nas prawdopodobnie to przez nabiał. Ale najlepiej radzę Ci iść do alergologa lub dermatologa. No i obserwuj po czym mu to wyskakuje. Póki jest mały i dopiero rozszerzacie dietę, to łatwiej jest wyeliminować dany produkt i wprowadzać od nowa przez kilka dni jeden produkt np marchewkę przez 3 dni i obserwować czy coś wyskoczyło, skoro nie to po 3 dniach np dynie itd.
Powodzenia w znalezieniu winowajcy 😁
 
A tak z ciekawości, z forum korzystacie z strony internetowej czy z aplikacji? Bo ja zawsze używałam strony, bo tak było wygodnie, że zawsze się zostało na tej stronie gdzie się skończyło czytać a na aplikacji ciagle się od nowa ładuje. Ale teraz od dziś korzystam z aplikacji, bo na stronie coś szwankuje i w sumie na razie zarzutów jakichś nie mam 😜

Ps. Dobra, mam zarzut 😅 nie idzie na aplikacji edytować tekstu 😫 musiałam tutaj wejść na stronę zedytowac..
strona int.
 
Mój kocha kurę co drze ryja i teraz kurczaczkiem jestem małym. Nawet jak budzi się w nocy to mówi ko ko. Puszczam mu Śpiewające brzdące na żywo i jak tam jest, że 230 osób ogląda to ja na bank tam jestem.🤑🤮
Kurczaczkiem jest małym czy pingwinkiem? U nas pingwinek 😁 i Tomek ma tsk utartą playliste, ze ostatnio mąż prosil mnie kiedy jechalismy autem zebym poszukala czegos innego bo juz na rzyganie go bierze 😂
 
Aha, ze względu na wcześniactwo. No ja się też muszę z Nelą w końcu wybrać do fizjo, bo byłyśmy ostatnio jak miała 9miesiecy i kazała nam przyjść za miesiąc, jak skończy 10 miesięcy i nie byłyśmy 😬 bo ciągle coś, ten rok od początku nas dobił i finansowo i psychicznie... Potem było organizowanie roczku, tu musiałam ją umówić do neurologopedy, potem choroba, potem roczek, teraz znów choroba była i tak ciągle coś. Ale w kwietniu muszę ją umówić, by zobaczyła jak ta Neli asymetria. Nelka akurat już zaczyna chodzić, teraz wieczorem to przez bitą godzinę ciągle wstawała i chodziła, tak jej się spodobało 😍
Nastka cały czas ma blokadę, plus od 3 dni gorączkuje, ja też znów chora, była dziś na pogotowiu i ma inhalacje z nebbudu, ogólnie wesolutko. Mam wrażenie że ja cały czas ją zarażam bo najpierw ja chora jestem a później ona na nowo 🥲
I przez to wszystko wyjdzie na to że jako ostatnia będzie z waszych dzieci wszystkich chodzić 🥲
 
A @Patii26 ja zrobiłam ze skarpetami tak...kupiłam jeden 5-pak w rozm mniejszym i większym bo sama nie wiedziałam jakie...jak przyszły otworzyłam ten z większym rozm i zrobiłam przymiarkę...jak się okazały , że za duże to wtedy otwarłam ten z rozmiarem mniejszym..gdyby się okazało , że te większe są lux to odesłałabym ten 5-pak mniejszego rozmiaru:)


Ja jak była malutka to też na początku gruszką odciągałam...udało mi się parę razy bo chyba jakaś dziadoska była i nie mogłam nigdy nic wyciągnąć....albo zbyt skomplikowana obsługa🤣
o tak :) gruszką trzeba umieć się posługiwać 😁 dobrze, że żyjemy w czasach Fridy ;)
 
Nastka cały czas ma blokadę, plus od 3 dni gorączkuje, ja też znów chora, była dziś na pogotowiu i ma inhalacje z nebbudu, ogólnie wesolutko. Mam wrażenie że ja cały czas ją zarażam bo najpierw ja chora jestem a później ona na nowo 🥲
I przez to wszystko wyjdzie na to że jako ostatnia będzie z waszych dzieci wszystkich chodzić 🥲
No bo Ty wróciłaś do pracy i masz kontakt z nowymi drobnoustrojami.
Odblokuje się, widocznie tamto było za szybko. Nic na siłę, za miesiąc będzie śmigać, a poza tym choroby ją osłabiają. Mi też nie chciałoby się chodzić.
 
reklama
Hej Dziewczyny 🤗 poczytuję Was od jakiegoś czasu. Jestem mamą połroczniaka, dużo uczę się od Was: wiem, czego się w przyszłości spodziewać, czym kierować itp. Dziś przeczytałam 64 strony, tyle miałam do nadrobienia od ostatniej wizyty w tym wątku. To chyba potwierdza to co wszyscy wszem wobec wiedzą, że fajne z Was Dziołchy? 😄😘 Ogólnie to zazdroszczę. To takie ekstra móc dzielić się przeżyciami z wychowywania dzieciaczków w tym samym wieku. Żałuję, że mój wątek wrzesniowek zarósł kurzem, że można by rzeżuchę na nim posiać... No cóż.
Przed chwilą czytałam o wkurzających melodyjkach w zabawkach, któraś wspomniała o piosence o bananach. No dzięki, wieczór mam z głowy 🥴 Lubię jeść banany, banany, banany nany nany... 🎶
Ale co ja tutaj chcę w ogóle. Otóż. Moje dziecię ma plamy na policzku, byliśmy z tym u lekarza (pediatry), on twierdzi że to takie tam pikuś, przepisał krem i dziękuję do widzenia. Krem stosowałam 3 dni, bo dłużej nie można (hydrokortyzon) i po 3 dniach znów wyłazi. Skoro kilka z Was ma [niestety] doświadczenie z problemami skórnymi maluszków, czy chciałybyście rzucić okiem na foto w celu potwierdzenia bądź nie, że to alergia? Bo nie wiem kurcze co robić. Czy iść znów do pediatry, czy uderzać do dermatologa czy alergologa. To jest takie nierówne, czasem bardziej czerwone, czasem mniej, czasem lekko się łuszczy. Ma też mniejsze niedaleko kącików ust.
Miał to już jak był tylko kp, powiększyło się jak zaczęłam rozszerzać dietę. Nie mam pojęcia, czy uczula go coś, co mu daje do jedzenia, czy to powiększenie tylko się zbiegło w czasie z rd. Proszę o pomoc w miarę możliwości 🙏
Na pewno bym to zgłosiła pediatrze że hydrokortyzon nie pomaga u nas zaczęło się podobnie ale jeszcze przed rozszerzeniem diety potem dostaliśmy maść robioną z hydrokortyzonem i jak to nie pomogło to skierowanie do alergologa I dermatologa.
U was te zmiany są niewielkie ale widać ze coś się zaczyna i coś go uczula pytanie tylko co.
U nas zaczęło się od tego łokcia i nie chciało się zagoić na początku bardzo bałam się sterydów i za namową pań z apteki smarowałam emolientami potem różnymi maściami a to w ogóle nie chciało się zagoic skończyło się na tym że z tego łokcia miał zrobiony wymaz i dostał antybiotyk.
 
Do góry