reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Witam Was wszystkie serdecznie :).
Przyznam szczerze, że śledzę ten wątek już bardzo długi czas, jednakże nigdy nie miałam odwagi udzielić się publicznie 😊. Myślę że czas to w końcu zmienić 👌😁. Mam nadzieję, że będę mogła dołączyć do tego zacnego grona :). Wasze historie, rady, cenne wskazówki nieraz pomogły mi w wychowaniu mojej latorośli. Miałam być kwietniową mamą 👌😊, los chciał inaczej i moja pierwsza córeczka pojawiła się na świecie 26.03 przez cc, nazywa się Lili 😊😊.

Witamy! Ja miałam być marcowka a jestem kwietniowka, ale zostałam na tym forum, bo drugiego takiego forum można że świecą szukać. Same super babki 😁💪

Ja się muszę pochwalić bo pęknę 😂 Tusia dziś sama usiadła od siebie 😃 coś fantastycznego!

Brawo Nastka! 👏

Dziewczyny kiedy przesiadacie swoje maluszki do spacerówki ? Jakiej firmy macie te spacerówki ?
Ja chce teraz coś kupić, ale nie mogę się zdecydować. Pomożecie ? 😊😉💜🦋

Mam nadzieję, że uda nam się doczekać aż zacznie siedzieć... Ale nie wiem czy się zmieścimy - u nas 5m2t, na pewno ponad 8.5kg i 74cm! Mały wielkolud 😂
Wg fizjoterapeuty do spacerówki powinno się dawać dzieci, które same siadają, bo rzadko która spacerówka rozkłada się zupełnie na płasko, zazwyczaj zostaje minimalny kąt nachylenia. Nie polecane są spacerówki kubełkowe. Ale wiadomo, jak dzidziuś się nie mieści to lepsza spacerówka już podkurczone nóżki w gondoli. Co do marek to ty pewnie i tak masz inne w US - ja ma litewskiego Tutisa 2w1 i polskie Coletto.

kurczę mam właśnie problem ze śpiworkiem
mój był miłośnikiem śpiworków (mam takie od 0.5 tog do 2.5 tog) ale odkąd śpi na brzuchu to nie ma szans cały się zwija i w szczebelki i zaraz płacz po pierwszej nocy zrezygnowałam
teraz ma bodziak na ramiączka i pajac ale w sumie u nas 22 stopnie i szukam czegoś na zimę
piżamka albo pajace z wełny merino? @karoo-kp może Ty możesz coś polecić?

Ja nie Karo, ale u nas 22 stopnie i młody śpi w samym pajacu bawełnianym, bez przykrycia i śpiworków. Moje dzieci nie lubią ograniczeń 😂 inny zestaw powoduje bunt nocny, starsza nie przykryta śpi całą noc (no, prawie całą) a przykryta budzi się z płaczem 'nie chce przykrytych nóżek' 😂 Bartuś kazde okrycie skopie a na śpiwór reaguje płaczem...
 
😀😀 U nas z tą szczepionka było tak samo. Pani się dziwiła, że tak szybko wypił i jeszcze cmokał, co by mu poleciało 😂
Antoś należy do dzieci lubiących zjeść, obecnie 6 mc i tydzień, waży 9400 (waga urodzeniowa 4600)😊
Haha u nas podobnie z tymi rotawirusami chociaż przy ostatnim coś już nie miał takiego apetytu😅😉mój też mały żarłok,chociaż nie przybiera jakoś szaleńczo ale przejście na mleko dla alergików to dla niego żaden problem a podobno takie nie dobre🙊
 
Dokładnie tak! :) O tym samym napisałam, że teraz moja Lili waży więcej niż Matek ;). Więc tak jak mówisz nie ma reguły 👌. Mój partner ma 2m ja natomiast jestem mała, drobna. Więc Lili też mogła mieć te 4kg, gdyby to w genach odziedziczyła👌. Teraz natomiast rośnie szybko, więc kto wie może jednak faktycznie pójdzie w tatę i będziemy mieli siatkarke w rodzinie 😁😁.
Haha dokładnie, u nas na pewno będzie wysoka, bo mój narzeczony ma też 2 metry a ja mam 173 cm więc ona będzie wyższa ode mnie pewnie 😁 Także też może jakaś koszykarka 😍
 
Też uważam, że to najfajniejsza grupa na tym forum 🥰
Miałam termin na 13 marca i co?
27 luty wyszedł,
ale Forum za nic nie zmienię.
Jak czasem dziewczyny kombinują na innych jak tu sobie poimprezować, zostawić dziecko I jak oszukać męża 😉 ( ogólnie napisałam, nie konkretnie, chodzi mi o ogólny wydźwięk ) to wolę rozmawiać z Wami, gdzie zawsze troska o dziecko jest na pierwszym miejscu.
A ten mój przyspieszony poród to podobno przez pełnię księżyca. Cała ciąża była wzorcowo książkowa. Dzień przed porodem miałam wizytę i było pięknie, umówiona kolejna za 2 tyg. I zawiozłam syna na basen na 21.00. A sama spacerowałam po nocy z psem pod tym świecącym księżycem, aż Medi skończy trening. Wgapiałam się w księżyc jak zaczarowana...
O północy zaczęlam rodzić.
Na IP lekarka: Przed terminem? Pełnia dziś. Często tak mamy przy pełni.
Czy poród to nie kosmiczne wydarzenie?
Sceptyczna jestem do takich przesądów...
Ale 🤔
 
A dziękuję 😍ogarniam już ten swój wózek....smarujemy co tydzień i jakoś jedziemy dalej:)Ale w życiu bym go nie kupiła ponownie....Nauczka na przyszłość:)
ja się zastanawiałam właśnie nad xlaner xmove, bo u mnie takie wiejskie tereny, leśne ścieżki, szutrowe i betonka zamiast asfaltu no i ponoć najlepszy cięższy wózek i pompowane koła, czytałam też sporo opinii i w sumie to nie było tam nic o tych wadach co piszesz. ale ostatecznie wybrałam Tutis Uno+ 2w1, bardzo lekki, duże koła - to było must have na ten teren, ale też się obawiałam bo to nowy model Tutisa i nie było dużo opinii, ale dobrze trafiłam, naprawdę świetnie wygląda i dobrze się prowadzi po prostu sam płynie
Link do: Tutis Uno - Wózek Głęboko-Spacerowy
 
reklama
Witamy! Ja miałam być marcowka a jestem kwietniowka, ale zostałam na tym forum, bo drugiego takiego forum można że świecą szukać. Same super babki 😁💪

Brawo Nastka! 👏

Mam nadzieję, że uda nam się doczekać aż zacznie siedzieć... Ale nie wiem czy się zmieścimy - u nas 5m2t, na pewno ponad 8.5kg i 74cm! Mały wielkolud 😂
Wg fizjoterapeuty do spacerówki powinno się dawać dzieci, które same siadają, bo rzadko która spacerówka rozkłada się zupełnie na płasko, zazwyczaj zostaje minimalny kąt nachylenia. Nie polecane są spacerówki kubełkowe. Ale wiadomo, jak dzidziuś się nie mieści to lepsza spacerówka już podkurczone nóżki w gondoli. Co do marek to ty pewnie i tak masz inne w US - ja ma litewskiego Tutisa 2w1 i polskie Coletto.

Ja nie Karo, ale u nas 22 stopnie i młody śpi w samym pajacu bawełnianym, bez przykrycia i śpiworków. Moje dzieci nie lubią ograniczeń 😂 inny zestaw powoduje bunt nocny, starsza nie przykryta śpi całą noc (no, prawie całą) a przykryta budzi się z płaczem 'nie chce przykrytych nóżek' 😂 Bartuś kazde okrycie skopie a na śpiwór reaguje płaczem...
a jakiego Tutisa masz? zadowolona jesteś i z czystym sumieniem mogłabyś polecić?
moja też pajac, albo body+półśpioch i do tego kocyk, ale oczywiście rozkopuje się w nocy. jak się przebudzę w nocy to ją przykryję, ale to nie zdarza się często :p i mając doświadczenie ze starszymi mogę powiedzieć, że te rozkopywanie potrwa kilka lat
 
Do góry