reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Ja po 1 i 2 porodzie miałam już kupione tantum rosa, rozpuszczałam w 1,5 litrowej butelce i trzymałam w łazience. Przez pierwszy tydzień co siusiu to podmywałam się żelem do higieny intymnej z kory dębu i potem polewałam krocze roztworem z tantum rosa. Mi to pomagało. Oczywiście wietrzenie to najlepsze co można robić. Powodzenia, mam nadzieję, że Ci się uda szybciutko to zaleczyć żeby nie przeszkadzało.

Chyba kupię tantum rose i faktycznie będę ale co siusiu polewać, bo bym musiala się z moim sikaniem co 15 minut podmywać, a tak wybieram się do sucha żeby nie było wilgoci zbytnio
 
A ja się boje że nie poznam tego całego czopki śluzowego, że przeocze skurcze, ehh to moja pierwsza ciąża i mam takiego stresa, że nie będę wiedziała że to już🥺 wczoraj byłam na pobraniu krwi i nie mogli mi ktg zrobic bo były robione zabiegi i sali nie było ale pani powiedziała tak jak i położna że jak czuję ją codziennie ale nie regularnie to nie szkodzi bo dużo czynników na to wpływa. Tym bardziej że na detektorze słychać serduszko bardzo wyraźnie.

Nie przeoczysz tego, ja też się bałam przy pierwszym porodzie. Bratowa mi powiedziała - jak nasz wątpliwości to na 90% jeszcze nie poród, jak się zacznie to będziesz wiedzieć 😉

Dziewczyny ja już po CC, Synek urodził się 2060 g 51 cm w 36+0 tyc. Sam wywołał poród bawiac się balonikiem przebił go 😜 oczywiście iście żartuje. Dostał 10 pkt.prawie nie płakał przytuli go do.mojej twarzy podczas szycia. Wkładał rączki do mojego nosa i ssał moją wargę tak sobie upodobał - wszyscy mieli ubaw😂.
Wczoraj tata kangurował i ja również popołudniem 😉 tak mi się spodobało a że niechcialam go oddać na pół przytomna już b o jednak brak snu tyle godzin i morfina robią swoje🤪 miałam pionizację nie życzę tego najgorszemu wrogowi udało się!
Dzisiaj już wstawałam o 4 rano Mąż mi pomagał siku pod prysznicem i teraz też już wstałam po telefon specjalnie polozyl go daleko żebym wstawała 😉.
Nie powiem że kolorowo jest cierpię niemiłosiernie 🥵 nie wiem co bardziej rana czy obkurczająca się macica ale dla baby muszę szybko dojść do siebie🥰.
Trzymam teraz kciuki za Was😘

Gratulacje mamusiu!!! 👏🎉🥰
Niech maluszek się zdrowo rozwija a ty szybko wracaj do sił!

😁😁Ja nie wiem co tam pisać 🙈 muszę się doedukować😊

Na stronie fundacji rodzic po ludzku lub gdzierodzic.pl jest formularz. Niestety nie wszystkie szpitale to respektują, ale są położne które czytają i omawiają plan porodu.
Obyśmy wszystkie trafiły na takie fajne położne!
 
A jak wyglądają wasze torby do szpitala ? 🙂ja mam walizkę na kółkach i dodatkowo torbę taką na zakupy z podkładamy pampersami i rzeczami do porodu bo w torbie szkoda na nie miejsca. Reszta jest w walizce. Jak na to patrzę czuje się jak bum na wczasy jechała tyle tego jest😳
Ja podobnie na swoje rzeczy i maluszka mam walizkę a na rzeczy typu podklady, pampersy torbę, którą będzie można po zużyciu tych rzeczy zwinąć i upchac do walizki😉
 
Ja podobnie na swoje rzeczy i maluszka mam walizkę a na rzeczy typu podklady, pampersy torbę, którą będzie można po zużyciu tych rzeczy zwinąć i upchac do walizki😉
Do tej pory jak rzeczy leżały na stole to jakos mało się wydawało a jak je pakowałam to jakby końca nie było🙂 ehh już coraz bliżej i się cieszę i boję jednocześnie🙂
 
A jak wyglądają wasze torby do szpitala ? 🙂ja mam walizkę na kółkach i dodatkowo torbę taką na zakupy z podkładamy pampersami i rzeczami do porodu bo w torbie szkoda na nie miejsca. Reszta jest w walizce. Jak na to patrzę czuje się jak bum na wczasy jechała tyle tego jest😳
Ja jeszcze się nie spakowałam, codziennie sobie mówię, że jutro to już się spakuje😊😁
 
reklama
Chyba kupię tantum rose i faktycznie będę ale co siusiu polewać, bo bym musiala się z moim sikaniem co 15 minut podmywać, a tak wybieram się do sucha żeby nie było wilgoci zbytnio
Po porodzie to wiesz, dużo krwi, a jak bolało to ciężko było zrobić siusiu inaczej niż pod prysznicem, więc podmywałam się za każdym razem, ale tak jak teraz nie krwawisz, to też bym po prostu po siusiu polewała krocze i wycierała do sucha 😉

A jak wyglądają wasze torby do szpitala ? 🙂ja mam walizkę na kółkach i dodatkowo torbę taką na zakupy z podkładamy pampersami i rzeczami do porodu bo w torbie szkoda na nie miejsca. Reszta jest w walizce. Jak na to patrzę czuje się jak bum na wczasy jechała tyle tego jest😳
Yyyy...
Kuźwa, nadal nie wygląda wcale 🙈🙈🙈
Muszę się za nią zabrać ale totalnie mi nie idzie 🤣🤣

Ja jeszcze się nie spakowałam, codziennie sobie mówię, że jutro to już się spakuje😊😁
Ja to samo 🤣🤣🤣
 
Do góry