reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2018

reklama
U mnie mdłości jeszcze nie ma na szczęście, ale w drugiej ciąży mocno mi dokuczały [emoji17]
Imię dla dziewczynki mam wybrane od zawsze [emoji6] będzie Julka, w domu mam Jana i Jakuba. I potwierdzam, że Kubusie to łobuzy [emoji6] dla chłopca miałabym problem z wyborem.
Mam do Was pytanie. W przyszłą sobotę idę na ślub - będę świadkiem. Czy mogę pofarbować włosy? W poprzednich tego nie robiłam, ale teraz mam blond i odrosty będą koszmarne. Myślicie, że to bezpieczne? A żele na paznokcie? Można czy nie?

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
Jestem kosmetyczką. I żele możesz też spokojnie sobie zakładać ale uprzedzam nie u każdej ciężarnej się trzymają. To jest zależne od stężenia jednego z hormonów w ciąży. Także nie zdziw się jak nie będą trzymać[emoji6]już nie jednokrotnie się z takim przypadkiem spotkałam. Żele są bezpieczne w ciąży ale nie polecam akryli. Ale chodzi tutaj tylko o zapach bo płynami od akrylu można się nawet zatruć. Żaden ze środków stosowanych przy paznokciach nie wpływa do krwiobiegu, nie przenika przez warstwy paznokci. Tylko bądź pewna, że salon jest czysty i sterylne przyrządy bo można się nabawić jakiejś infekcji a nawet i białaczki.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jestem kosmetyczką. I żele możesz też spokojnie sobie zakładać ale uprzedzam nie u każdej ciężarnej się trzymają. To jest zależne od stężenia jednego z hormonów w ciąży. Także nie zdziw się jak nie będą trzymać[emoji6]już nie jednokrotnie się z takim przypadkiem spotkałam. Żele są bezpieczne w ciąży ale nie polecam akryli. Ale chodzi tutaj tylko o zapach bo płynami od akrylu można się nawet zatruć. Żaden ze środków stosowanych przy paznokciach nie wpływa do krwiobiegu, nie przenika przez warstwy paznokci. Tylko bądź pewna, że salon jest czysty i sterylne przyrządy bo można się nabawić jakiejś infekcji a nawet i białaczki.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Z tym zeby bylo czysto usterylnie zwlaszcza. Ja w10 tc slubowalam i z rana bylam u kosmetyczki, zeby paznokcie mi ogarnęła. Wszystko bylo pieknie, cos zaczęło się dzuac mi z paznokciami, stwierdzilam aaa przez ciążę moze cos sie dzieję. Urodzilam i po jakimś czasie poszlam do dermatologa. A tu proszę grzybica paznokci:szok::szok::szok: doktorka stwierdzila, ze niespodziewala sie zeby tak zaatakowala paznokcie u rąk:( i wyleczyc tego nie moge, a ponoc stwierdzila ze ciąża oslabila moj organizm i dlatego w tak dużym stopniu mi zaatakowalo. :szok::szok: z pięknych paznokci mam porażkę.
 
Z tym zeby bylo czysto usterylnie zwlaszcza. Ja w10 tc slubowalam i z rana bylam u kosmetyczki, zeby paznokcie mi ogarnęła. Wszystko bylo pieknie, cos zaczęło się dzuac mi z paznokciami, stwierdzilam aaa przez ciążę moze cos sie dzieję. Urodzilam i po jakimś czasie poszlam do dermatologa. A tu proszę grzybica paznokci:szok::szok::szok: doktorka stwierdzila, ze niespodziewala sie zeby tak zaatakowala paznokcie u rąk:( i wyleczyc tego nie moge, a ponoc stwierdzila ze ciąża oslabila moj organizm i dlatego w tak dużym stopniu mi zaatakowalo. :szok::szok: z pięknych paznokci mam porażkę.
No to nieźle Ciebie załatwiła. Owszem organizm jest osłabiony podczas ciąży, ale to nie oznacza, że znikąd wzięła się grzybica na paznokciach. Niestety na salony kosmetyczne trzeba bardzo bardzo uważać.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to nieźle Ciebie załatwiła. Owszem organizm jest osłabiony podczas ciąży, ale to nie oznacza, że znikąd wzięła się grzybica na paznokciach. Niestety na salony kosmetyczne trzeba bardzo bardzo uważać.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
No wlasnie, chcialam zaoszczedzic imi wyszlo...bokiem. Leczylam w sumie dwa lata juz bylo prawie po wszystkim i teraz ciąża i leczenia nie mogę kontynuować. Boje sie, ze paznokcie mi zejda;(
 
No wlasnie, chcialam zaoszczedzic imi wyszlo...bokiem. Leczylam w sumie dwa lata juz bylo prawie po wszystkim i teraz ciąża i leczenia nie mogę kontynuować. Boje sie, ze paznokcie mi zejda;(
Kwas foliowy wzmacnia paznokcie. Także spokojnie to pomoże a przynajmniej nie pogorszy nic przez okres ciąży[emoji6][emoji6]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Znalazłam to na fejsie. Pięknie napisane. Zakończenie szczęśliwe także bez obaw[emoji6][emoji6][emoji6]


Hej proszę nie rozłączaj się! - Nie mam czasu na twoje gadanie, czego chcesz? - Jestem w ciąży 3 miesiąc... - Po co mi to mówisz? Niepotrzebne mi problemy usuń! - Lekarz powiedział, że za późno...Co mam robić? - Zapomnieć mój numer! - Jak to zapomnieć Halo Halo?? ...ABONENT CZASOWO NIEDOSTĘPNY 3 miesiące później... - Cześć mały !! - Cześć kim jesteś? - Jestem twoim aniołem stróżem - A przed kim będziesz mnie strzec? Przecież jestem tu bezpieczny i chce tu zostać. - Smieszny jesteś. A jak chcesz tu żyć? - Dobrze. Tylko mama płacze codziennie... - Nie martw się dorośli mają czasem takie problemy... - Widziałeś moją mamę? Jaka ona jest??? - Pewnie, przecież zawsze jestem blisko ciebie. Jest piękna i bardzo młoda. Kolejne 3 miesiące później... - Głupie buty! Wyglądam jak wieloryb! Butów nie mogę zawiązać. Żeby to szlag trafił! - Aniele, jesteś tam ? - Jestem - Mama dzisiaj płacze od rana złości się i kłóci się sama ze sobą - Nie przejmuj się jesteś gotów zobaczyć jak jest na świecie? - Chyba tak ale bardzo się boje mama na pewno się zdenerwuje - Coś ty na pewno się ucieszy. Jak można nie kochać takiego malucha jak ty? - Aniele jak tam jest, poza brzuchem ? - Teraz mamy zimę. Świat jest biały a z nieba lecą białe płatki. Zresztą zobaczysz. - Aniele jestem gotów! - No to w drogę mały, czekam na ciebie - Aniele boje się Maluch przyszedł na świat szybko bez pomocy i bez świadków Dobę później na obrzeżach miasta, w pobliżu osiedla: - Nie gniewaj się na mnie synku czasy teraz takie... Sama sobie nie poradzę. Kto mnie z tobą zechce? Ja mam całe życie jeszcze a tobie to wszystko jedno, po prostu zaśniesz i już... - Aniele, a dokąd mama poszła? - Nie wiem, nie martw się zaraz wróci - Aniele a czemu masz taki dziwny głos? Płaczesz? Aniele? Proszę powiedz mamie że mi tu bardzo zimno - Nie mały, nie płacze wydawało ci się zaraz przyprowadzę twoją mamę . Tylko nie zasypiaj płacz, płacz! - Nie mogę płakać bo mama kazała spać Aniele... W tym samym czasie w domu na małym osiedlu... - Nie rozumiem dokąd ty się wybierasz w taki mróz po tym szpitalu?Tysiące par nie może mieć dzieci! - Proszę, Cię ubierz się i choć ze mną - Dokąd ? - Nie wiem dokąd po prostu czuję, że muszę dokądś pójść. Zaufaj mi proszę... -Dobrze, ale po raz ostatni ciebie słucham Z domu wyszła kobieta która szła szybko. Za nią podążał mężczyzna - Kochanie mam takie wrażanie, że wiesz dokąd idziesz - Nie uwierzysz ale coś prowadzi mnie jak po sznurku. Czuję jakby coś ciągnęło mnie za rękę... - Przerażasz mnie! Obiecaj, że zadzwonimy do twojego lekarza! - CICHO? SŁYSZYSZ KTOŚ PŁACZE! - Jakby dziecko... - Mały płacz głośniej, mama się zgubiła, ale zaraz cię znajdzie - Aniele gdzie byłeś? Wołałem cię! Bardzo mi zimno... - Byłem po twoja mamę. Już jest całkiem blisko... - To rzeczywiście dziecko! Całkiem zmarznięte! Szybko, szybko! - Biegnij z nim szybko do domu, dziecko spadło nam jak z nieba! - Aniele? Moja mama ma inny głos... - Przyzwyczaisz się mały. To głos twojej prawdziwej mamy...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój anioł

Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga:
- Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne?

- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą.

- Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym?

- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy.

- A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie?

- Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.

- A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą?

- Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić.

- Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni?

- Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.

- Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział.

- Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie. W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:

- O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła.

- Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: "MAMUSIU".

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry