reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Ja na poprzednim USG dowiedziałam się, że dziecko jest bardzo duże i szybko rośnie a już na kolejnym wyraźnie było widać, że zwolniło z przybieraniem. Wstyd się przyznać, ale nawet trochę się z tego ucieszyłam bo przerażała mnie wizja rodzenia słoniątka:) Myślę, że nasze dzieciaczki są już gotowe do wyjścia i mają prawo zwolnić. A też coś mi się obiło o uszy, że ok 7-8 miesiąca ciąży następuje skok i dziecko rośnie najwięcej, a potem się to uspokaja.

Ja miałam przemiły ostatni dzień w pracy. Z balonami, confetti, prezentami i ogromną dawką życzliwości. Moje najprostsze na świecie ciasta (zrobiłam po prostu trzy różne na kruchym cieście, żeby było szybciej i łatwiej) smakowały Anglikom bardzo. Oni w ogóle wszystko zawsze kupują gotowe, więc Hasło "home made" działa na nich magicznie;)

I miał się zacząć mój zasłużony weekend w łóżku z nóżkami w górze. Taa:p Kupiliśmy wczoraj panele do salonu, żeby kiedyś je położyć (akurat była promocja). Jak dowiedzieli się o tym znajomi i bracia, natychmiast wzięli się do roboty, bo przecież "jak się dziecko urodzi to już nic w domu się nie zrobi". I mam rozgrzebany salon:D Ale nie narzekam, bardzo sprawnie im to idzie. Od razu pomalujemy ściany i wywaliliśmy paskudny kominek rodem z Adamsów;) Jestem szczęśliwa, że będzie zrobione. Wprawdzie moja pomoc polega bardziej na podawaniu i jeżdżeniu do sklepu oraz gotowaniu, ale głupio mi leżeć w łóżku jak ktoś mi z życzliwości robi remonty. Liczę tylko na to, że uda mi się złapać choć jeden dzień lenistwa przed porodem:p

Na samopoczucie narzekać nie mogę. Ogólnie bardzo dobrze się czuję. Jedynie nogi spuchnięte nie pozwalają mi się poruszać normalnie. Bolą i nie mogę się ich dotknąć. Mam też dziwne wrażenie, że kręgosłup mi się "zatrzaskuje":p Jak chwilę siedzę lub stoję to potem nie jestem w stanie się ruszyć. Muszę bardzo powolutku wykonywać pierwsze kroki, bo nogi powyskakiwały mi ze stawów:p Albo coś w tym rodzaju:p A jak już przejdę kilka kroków to idę "normalnie" (o ile ktoś jest w stanie iść normalnie w 9tym miesiącu ciąży:p) Pojawiają się też skurcze macicy, ale póki co nic konkretnego.
 
reklama
hej :)

Xenian... może pomoc przy remoncie przyspieszy akcję :)

Ja dzisiaj skończyłam 38tc :-)... czyli mogę rodzić :laugh2: .. w nocy wybudzały mnie skurcze i choć zmieniły nieco swój charakter - są bardziej bolesne i odczuwalne... to nadal nieregularne i bezowocne... zresztą na wizycie lekarz mi powiedział, że bywa tak, ze kobietki u których wcześnie się przepowiadające zaczęły nie raz przenosiły ciążę... więc wcale się już nie nastawiam że urodzę przed terminem...

miłego dnia dziewczęta :-D
 
Ja po wspaniałym wieczorze z eS. i jeszcze lepszym poranku z jeszcze wspanialszym eS. Leze zrelaksowana i nie chce mi sie wychodzić spod kołdry pachnącej moim mężczyzna ;p

Dobra trzeba zejść na ziemie jakies zakupy.. Posprzątać.. :) miłego dnia..
 
i jak sie czujesz po operacji ? jak sie czulas bezposrednio po ? opowiedz troszke jesli mozesz :) ja pewnie za dea tygodnie bede miala
Czuje sie dobrze a i nawet 100 razy lepiej niz np po poprzedniej cc :-) jak mialam ciecie teraz po 17 to kolo 1 juz czulam sie na tyle dobrze ze sama siadalam na lozku i wyciagalam sobie synka z kojca do karmienia,bo tutaj to zostawiaja dziecko przy mamie nawet po cc przychodza i pomagaja przy karmieniu i innych :-) a o 6 juz bylam na nogach i jak maz przyszedl synkiem do mnie to poszlam sama pod prysznic :-) planowane cc sa duzo lepsze bo kobieta sie lepiej czuje po niej i dochodzi do siebie bo przy emergency cc wiadomo organizm wykonczony procesem porodowym a potem dochodzi operacja.Ale kazda kobieta jest inna i inaczej bedzie reagowac ale nie ma regoly wszystko zalezy od organizmu.A no i juz w poniedzialek bylam w domu czyli 2 nocki tylko spedzilam w szpitalu :-)

Brzuchatki duzo cierpliwosci moje drogie i zycze wam zebyscie juz niedlugo i wy tulily swoje kruszynki ;-) :-)

A moj syncio konczy tydzien dzisiaj,jeju ale ten czas leci :-)☺️
 
Ostatnia edycja:
Dzieki Ssabrina , pocieszyłaś mnie :) ! Tak bym chciała już tulić to moje maleństwo i mieć Zuziè w domku :)) być już po CC i najlepiej to mieć wyjęty worek do nerki... tak sie boje , że nerka jest na tyle uszkodzona, że mimo wszystko mocz nie będzie sam leciał :( i bede musiala zostawic malenstwo z mezem a jechac na leczenie :(
Chciałabym podczas operacji mieć męża przy sobie ale wątpie , żeby w szpitalu w którym jest remont lekarze się na to zgodzili... chyba , że komuś zapłacę ? No dla mnie bedzie okropne leżenie tam bez mojego P ... chcę po tym wszystkim co przeszliśmy zobaczyć kiedy on widzi po raz pierwszy swoją córeczkę i ją kanguruje ..
Lekarz mowil ze mam brac do dzisiaj do polnocy furagine a potem przyjsc do niego 9 marca.. ale jak mnie nadal bedzie bolalo to mam dzwonic do niego ? czy przecierpiec to w domu ? jak sądzicie? na paraceramolach dam radę ale ile można ich brać... w szpitalu dostawalam co 8 godzin :/
 
reklama
Z@t powodzenia!

A ja mam pytanko dziewczyny, chodzi mi o szczepienie wzw b dla dzieciątka. Zdecydowałyście się na Euvax czy na Engerix a jeśli na ten drugi to dlaczego?
Ja byłam zdecydowana na Engerix a teraz już mam kompletny mętlik w głowie....
 
Do góry