reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

reklama
z@t super se poradzilas i szybciutko,fajnie ze udalo sie bez naciecia szybciej dojdziesz do siebie :-)
Xenian Ja tez nie mialam zadnych takich malutkich ubranek po wyjsciu ze szpitala pojechalismy na male zakupy :-) bo wszystko praktycznie takie duze na tym moim okruszku bylo ☺️ Dzialajcie czesciej to moze ruszy ;-)
 
Z@t gratulacje!!!!!!!! :-) fajowsko, ze wkoncu masz Gosie obok. nameczylas sie troche najpierw ja wstrzymujac przed wyjsciem a potem naklaniajac do wyjscia. ale grunt, ze jest po tej stronie co trzeba. a rozmiarow jest podobnych jak byl moj Filipek - 3000 i 48cm.
ile mialas rozwarcia jak podali Ci zoo? bo wydaje mi sie jakos bez sensu, ze dostalas je tuz przed partymi. z tego co wiem powinni je podac jak sie ma 3-4cm a pozniej nie ma sensu. mi z Filipem nie zdazyli podac.

Xenian ja wlasnie przy Filipku nie mialam za bardzo najmniejszych ubran. i po porodzie mialam problem. nawet z rozmiaru 56 Filip mi wypadal przez dekolt. a o 62 to moglam dluuugo zapomniec. na zakuoy tez za szybko nie moglam sie wybrac z kilku powodow. tym razem zaopatrzylam sie w wiecej ubranek 56. a od kuzynki dostalam zapasik jeszcze mniejszych. wiec tym razem jestem przygotowana na kazda ewentualnosc.
 
Co do rozmiarów to wszyscy mi wmawiali, żeby w ogóle na 56 nie kupować. Zwłaszcza, że po USG okazało się, że Franek może być "dorodny". Ale spostrzegłam się, że te 62 są często ogromne. I nie przesadzam, wszystko zależy od firmy. Zwłaszcza, że w UK jest trochę inna rozmiarówka i nie patrzą na długość tylko na kilogramy a bardziej na wiek. I te 62 są na 3-6 miesięcy;/ Wiem, że to jest względne, ale nie wydaje mi się, żebym urodziła aż takiego smoka;)

Trochę małych ubranek dostałam od koleżanki. Nie są może jakieś super fajowe ale najważniejsze, że czyste i wygodne- same pajacyki. No i niedawno dokupiłam sama trochę pajacyków i body na newborn i do pierwszego miesiąca, czyli takie 50- 56 na handlowisku z używanymi rzeczami za grosze. Piękne, chyba nigdy nie zakładane, bo niektóre z metkami i firmowe (Mamas & Papas, Next itd.) Nawet jeśli dziecko urodzi się większe, nie będzie mi szkoda, że wydałam pieniądze na malutkie ubranka. A nawet jeśli mam go ubrać w nie tylko kilka razy to trudno, maluszki nie wyglądają fajnie w dużo za dużych ubraniach. Kupiłam tylko kilka par nowych body zapinanych kopertowo w H&M (niby newborn, ale są bardzo duże jak na mój gust, więc powinny być ok nawet na większe dziecko) bo nigdzie takich tutaj nie widziałam, a chyba będzie nam łatwiej na początku nie przekładać ubranek przez głowę.
 
Xenian no mi skurcze sie nakrecily pozadnie po szalenstwie z tatusiem, w sumie to jeszcze w trakcie wiedzialam ze te " staranka" beda owocne. Najwazniejsze jest nasienie bo to ono zmiekcza szyjke no i " masaz" pomaga ale tylko kobieta w terminie, jak ktos ma nie urodzic to i calonocne " szalenstwa" nie pomoga; tutaj dziecko decyduje:)
 
Kropelka zzo dostalam jak o 21.30 wciaz mialan 3 cm w badaniu.potem wiele skurczy czekalam na anastazjologa i w efecie zaczelo dzialac tuz przed partymi; tuz po podaniu mialan 7 a kolejny skurcz to juz party i poczucie wchodzacej glowki.
 
Z@t gratulacje ! Bardzo Ci zazdroszczę ! I tego że nie jestes nigdzie nacięta ani nic ! :)) szczesciara ...
Ja wczoraj skończyłam leczenie furaginem i zgadnijcie ... oczywiście dopoki bralam furaginum bylo ok a z ostatnia tabletka znow wszystko wraca..a tu jeszcze tydzien do wizyty zostal i podjecia decyzji..
Co ja mam robic ? Nie chce brac tylu tabletek i antybiotykow... zaraz 38 tydzien mam. Moze pogadam z lekarzem jutro o tym czy da sie przyspieszyc cesarke ?co sadzicie ? Ja sie wykoncze :(
 
Charli słonko jak objawy nie ustepuja to idz jutro wczesniej na wizytę.. Nie mecz się.. Az normalnie ciśnie mi się na usta "dzieciaku nie morduj się".
 
reklama
Dobrze jest słyszeć ze to nie tylko moja paranoja , ja juz mam dosc szczypania i bolu nerki ...najgorsze ze moge lezec tylko na prawym boku a jak siedze musze sie klasc bo boli...
Jut ro bede dzwonic do lekarza.. a dziecko skoro mam termin na 20 marca nie bedzie musialo w inkubatorze przebywac jak za pare dni by byla cesarka ? Sterydy dostalam w pon i wtorek na płuca. I czy normalnie takie do domu mozna zabrac ?
 
Do góry