reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2015

Charlie tak jak pisza dziewczyny poki co pecherzyk ja mialam 5 tyc bez jesnwgo dnia pecherzyk 7,5
Rila. Wlasnie mi lekarka powiedzila ze od accardu i clexanu moge miec plamienia
 
reklama
Moj P to juz dodal zdjecie tego pecherzyka z ta mala kropka tam na Facebooka :p szalony :) miejmy nadzieje ze pecherzyk nie jest pusty ani nic z tych rzeczy!
Troche sie martwie! Ale mowil ze cos malego tam widac ale slabiutko bo jest jeszcze tyci ledwo ledwo :)
 
na tej stonce znalazłam też taki tekst o badaniach fragmencik
"Badanie USG jest dziś jednym z najczęściej wykonywanych badań diagnostycznych w czasie ciąży. Często dziecko w brzuchu mamy jest "podglądane" na każdej wizycie u lekarza. W naszej internetowej sondzie na Fundacja Rodzić po Ludzku - Home - Fundacja Rodzić po Ludzku, 80% internautek miało w czasie ciąży więcej niż 3 badania USG, w tym ponad 20% przynajmniej 10. Dla wielu mam badanie USG daje poczucie bezpieczeństwa i nalegają na częste go wykonywanie, aby upewnić się, że dziecko prawidłowo się rozwija. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie - czy tak częste badanie nie zaszkodzi dziecku? Warto dowiedzieć się, co badania naukowe mówią na temat wykonywania badania USG w czasie ciąży, w jakich sytuacjach warto je zrobić, a w jakich nie jest ono konieczne.
Wprowadzenie ultrasonografii do położnictwa niesłychanie poprawiło możliwości diagnostyczne. Wpłynęło na zaprzestanie wykonywania bardzo inwazyjnych i szkodliwych badań, takich jak RTG w ciąży. Dzięki profilaktycznym badaniom USG możemy dziś wykryć wiele nieprawidłowości w przebiegu ciąży i w porę zapobiec powikłaniom.
Dotychczasowe doświadczenia związane z zastosowaniem USG w położnictwie dowodzą, że badanie ultrasonograficzne w ciąży powinno być wykonywane jedynie ze wskazań medycznych. Powinno zajmować ono najkrótszy, niezbędny czas do uzyskania potrzebnych informacji.

W niektórych krajach z powodu nadużywania ultrasonografii, czyli wykonywania przez kobiety kilku, a czasem nawet kilkunastu badań bez wskazań medycznych w czasie ciąży, podjęto odpowiednie działania służące ochronie zdrowia dziecka nienarodzonego (edukacja rodziców, restrykcje wobec osób wykonujących badania bez zlecenia, restrykcje wobec osób "wypożyczających" rodzicom aparaturę). Wykonywanie USG w celu tworzenia "pamiątkowych" filmów czy zdjęć zostało w USA uznane przez Agencję ds. Żywności i Leków za nieuprawnione wykorzystywanie aparatury medycznej. Postępowanie takie jest naruszeniem amerykańskiego prawa."

kurcze ja z Mają miałam co miesiąc, a na końcu nie wiem czy nie częściej :szok:. Jak bym ich nie miała to bym nie widziała na własne oczy że jest ok.
 
mój grubasek 7t2d :-)
20140724_194632.jpg
 

Załączniki

  • 20140724_194632.jpg
    20140724_194632.jpg
    23 KB · Wyświetleń: 42
reklama
Ja też miałam szybkie podglądanko na każdej wizycie czyli na początku co miesiąc a potem częściej. Dzięki czemu byłam spokojniejsza. Z tego co słyszałam takie krótkie usg nie szkodzi.
Nie byłam na żadnych dodatkowych usg typu 3d czy 4d
 
Do góry