reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Xenian, super wiadomości. Franek mi się podoba :tak:
I kolejny chłopiec, mówiłam, że przewaga siusiaków na marcówkach:-D ;-)


Rurka
, jestem pewna, że odetchniesz i wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Będę trzymać kciukasy w poniedziałek.:tak: A póki co kuruj się!
 
reklama
Ale czadowe ciastka Kropelka mmm i salatka przerażająca nie mogę wyjść z podziwu, hehe i u Ciebie chłopak królują zdecydowanie chłopcy

Sunajka super gratulacje

Mamusia zdrówka no tak ja tak dlugo w pracy bo od 7 do 15 jedna a potem druga :-) ale teraz już zwolnię tempo

Rurka bidaku a *spam* nie pomaga? Doczytałam że nie pomaga ja kiedyś wrzucałam przepis na syrop miód cytryna czosnek znajdziesz go w wątku dolegliwości ciążowe. Kciuki trzymam za wizytę

Xenian ha ha i ty też synek ale jaja dosłownie jaja ha ha

Buziaki dobranoc brzuchatki
 
Wypatrzyłam sobie nietypowy rożek. Bardzo mi się podoba, bo nie jest taki grubaśny jak większość. Najważniejsze dla mnie, że ma dziurki na pasy, więc będzie go można używać jako okrycie w foteliku. I ma kieszeń, jeśli nie będzie zimno, po prostu użyję go jako pokrowiec na fotelik i w razie czego owinę dziecko jak zawieje. Co o nim myślicie?

Raczej kupię tylko jeden taki "rożek", bo mam nadzieję, że dziecko będzie lubiło owijanie w otulacz lub kocyk, a wyczytałam, że te tradycyjne rożki ściskają bioderka;/ Co myślicie o tym?

CIEPŁY OTULACZ kocyk becik ŚPIWOREK 5w1 BAWEŁNA (4723430391) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
Xenian rozek wyglada spoko i jest uniwersalny. ja mame poprosilam o taki zwykly. w sumie noworowkowy. a poza tym zamowilam na necie taki spiworek na zatrzaski - do wozka, ale to na dluzej starczy i moze w ogole byc jak kolderka.

a tak w ogole to przyszla mi dzis czesc zamowienia dla Dzidzi: kocyk - taki jakby robiony na szydelku, dwie powoloczki na posciel i przescieradelko do kolyski.
czekam jescze na taka jakby wanienke / podtawke do kapania Dzidzi w zlewie.

a dzis, doslownie przed chwilka zamowilismy zestaw: lozeczko, szuflada pod nie, materac, kolderka, poduszka, powloczka na to i ochraniacz.
w sumie juz bylismy zdecydowani na jedno lozeczko z ikea, ale to co zamowilismy bardzo mi sie podobalo tylko minusem byla cena i niepewnosc czy jest do niego szuflada. a dzis komplet byl w promocji a szuflada, co prawda bez promocji, tez sie znalazla. wiec moj M powiedzial, ze mam zadecydowac sama. i poszlo zamowienie. bardzo sie ciesze :-D
 
Kropelka fajnie ze taki zestaw udalo sie kupic.

Xenian bardzo podoba mi sie taki rozek

Ja na razie nie mam nic procz ciuszkow mam wlasnie takie wdzianko do zawijania ale lozeczka jeszcze nie mam ogladalam tylko. W spadku mam 3 wozki 2 godnole i jeden taki sportowy do biegania i rolek :-)
 
Zgutek no my powoli bedziemy mieli prawie wszytsko oprocz wozka. to zostawiamy sobie na po nowym roku.
ciuszkiw tez juz calkiem sporo uzbieralam. niedlugo na nowo je przejrze zeby wiedziec co i jak i popakowac te co dokupilam do wlasciwiej siaty rizmairowej :-)
a pochwale sie zesatwem jaki nabylismy. dokuoilismy tylko do tego szuflade, ktorej w zestawie nie bylo.
Spjälsängar Sängar Barnrum på nätet hos Lekmer.se
 
Krropelka super podoba mi się
Xenian ja też myślę o czymś podobnym do fotelika przy Mai np na wyjście miałam z rękawami kombinezon
średnio to zakładanie grubaśnych rękawów maleństwu w pierwszych miesiącach wychodziło
 
Ja wczorajszą bezsenną niemal noc (co chwila się budziłam przez ogromną ochotę zjedzenia kanapki;/) spędziłam na czytaniu forum. I już wiem na pewno, że nie będę bardzo zwlekać z zakupami. Bo im dalej tym trudniej i ciężej się chodzi, kręgosłup doskwiera, sił brak. Poza tym kilka dziewczyn trafiło do szpitala na ostatnie trzy miesiące i nie miały w domu absolutnie nic;/

Łóżeczko już mamy, wózek wybrany więc zamówimy po nowym roku. A teraz jak już wiemy, że będzie to chłopiec, można zacząć powoli rozglądać się za innymi rzeczami. Nie ukrywam, że w dużym stopniu liczę na ubranka po nienarodzonym jeszcze kuzynie, ale pościel, takie różne akcesoria można już powoli zamawiać:) Nie mam wprawdzie jeszcze na to wszystko miejsca, ale mam głęboką nadzieję, że z domem pójdzie w miarę sprawnie i przeprowadzimy się przed świętami.

Wiele rzeczy w Anglii jest niedostępnych (np. rożki czy inne takie), więc sukcesywnie będziemy na allegro zamawiać do domu moich rodziców, a oni wyślą nam wszystko w paczce razem z wózkiem ok. stycznia. Np. body kopertowe widziałam tu tylko w H&M i to dosłownie 3 rodzaje, w Polsce dużo łatwiej o takie.
 
reklama
Xenian w szwexji tez jest specyficzny rynek dzieciecy. np. wozek. przejdziesz sie ulicami i wlasxiwie nie zobaczysz innego niz czarny. nawet sprzedawca w sklpeie nam powiedzial, ze na 10 wozkow 9 sprzedaje czarnych. a firmy to brio i teutonia i jeszzce taka jedna co nazwy nie pamietam. no i z reguly sa to wozki bez dodatkow wiec wszelkie folie moskitiery trzeba dokupic samemu.
lozeczka- tutaj kupisz ladne, ale na ogol sa juz ekskluzywne. z zwyklej cenie zadnego fajnego tylko gole szczeble.
rozek - owszem, kupisz taki jak w pl tylko nie wiem czy go zlota nicia szyja, bo kosztuje 10 razy tyle co w pl.
wszelakie akcesoria - w polsce od wyboru do koloru - firma, cena itp. tu exkluzywne albo wcale.
ale jesli chodzi o ubranka to polska sie chowa. od maluszka po starszaka mozesz ubrac dziecko ladnie i w sumie wmiare tanio jesli wskoczysz w rea. ja suyna wlasnie w tej sposob ubieram. pomijajac odziez typowo sezonowa, ktora trzeba kupic akurat w danym momencie to ciagle poluje na promocje, ktore u nas sa napraede przyjemne.
a wozek tez chcielismy z polski tako. ale odkrylismy, ze jeden sklep je sprowadza i do tego ma swoj serwis. wiec kupimy tako w szwecji zeby miec jakby co mozliwosc naprawy, dokuoienia kolek ( wozek kompletny kosztuje polowa tego co typowy woEk szwedzki bez takich dodatkow).
 
Do góry