reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Kordosia z tym serem feta to chodzi o to z jakiego mleka bylo zrobione bo jesli z mleka niepasteryzowanego to jest wtedy szansa zarazeniem sie bakteria listeria ktora jest niebezpieczna dlatego trzeba zwracac uwage na produkty mleczne zeby bylo przetworzone z mleka pasteryzowanego :tak:
Iman powodzenia jutro na podgladanky ;-)
 
reklama
Kordosia, to nie o sól chodzi w fecie, ale o to, czy ser ten jest zrobiony z pasteryzowanego mleka czy nie, bo to kwestia szkodliwych bakterii dla malucha. Ale z tego co wiem w Polsce ciężko jest dostać fetę z mleka niepasteryzowanego, więc śmiało.

Żgutek, ale to był kawał świeżego steka z tuńczyka:-) taki z rusztu, mniam, mniam.
Ogólnie jedzeniowo się zrobiło dzisiaj na forum.

Jutro do domku już...

Kciukasy za jutrzejsze wizyty:-)
 
O Boziu, o różnych rzeczach słyszałam, ale na to się nie natknęłam. aż ciekawa jestem, co jest napisane. oO ale jedna z nabardziej dostępnych, którą używam jest z mleka pasteryzowanego. Warto wiedzieć, chociaz z fety nie zrezygnuję ufff :)

Czyli w sumie wychodzi na to, że każdy produkt produkowany hurtowo w zakładzie musi byc pasteryzowany bo inaczej by skwaśniało zbyt szybko. Czyli bardziej wystrzegać się serów domowo robionych itp?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
xenian - zamiast pracowac w biurze, pracuję w domu, robię dokładnie to samo co robiłabym w pracy, ale w zaciszu domowym, tak naprawdę gdy mam telefon i internet to w sumie nie muszę być codziennie w biurze, bo większość pracy i tak sobie sama ustalam.
kradz - a widzisz tego nie wiedzialam a ja tak fete lubie :) zwlaszcza w salatce greckiej, a sery sprawdzam, choć większość ma napisane, że z mleka pasteryzowanego to natknęłam się na takie bez :)
a tak z ciekawostek kupujecie mleko z wapniem ? albo wiecie jak to jest defacto, bo kiedyś się dowiedziałam, że z mleka pobierany jest wapń i gdy się wczytać w opakowanie składniki to tylko kilka producentów go podaje a większość nie.
żgutek a u ciebie co poza tym, że jesteś głodna?
Iman - to kciuki za jutro we wspolnym podgladaniu

a my mamy 666 strone :)
wciagnelam sie w gre na komorce, ratunku!!!
dobranoc brzuchatki!
 
Patrycja, Ty i babcia spadacie nam z nieba! Bigosu troszkę odrobinkę, poleconym priorytetem poproszę :) ech, chyba muszę do mamy zadzwonić, ona też robi pyszny bigos i na pewno ciężarnej córce zrobi :-D a ja sobie dorobię sałatki i będę w niebie.
kordosia, prawdziwą fetę z niepasteryzowanego mleka widziałam tylko na Cyprze, w Polsce chyba raz w jakiejś Almie chyba. Więc nie odmawiam sobie tego serka bo bardzo go lubię. Mój J pije mleko niepasteryzowane, kupujemy w mlekomacie. A dla mnie kupujemy zwykłe. Choć jak się wczoraj skończyło to kakao dla nas zrobiłam z jego mleka, wystarczyło je zagotować i można pić. Jeśli w danym produkcie zdarzyłaby się listeria to ginie w temp ponad 50 stopni.

Czekam na przyszły piątek... często pobolewa mnie prawy jajnik i chcę zapytać, czy mam się obawiać... poza tym chciałabym mieć usg! przecież tak dawno nie widziałam bobasa... :-(
Zaraz się biorę za śniadanie :) miłego dnia dziewczyny! :-)
 
Tak sobie wczoraj wydumałam, że przydałby mi się fotel w sypialni. Do karmienia potem np. :happy: Bo to się inaczej siedzi niż na łóżku.
Szukam czegoś ładnego ale ceny kosmiczne. Może lepiej jakiś użytek, mąż i tak może zmienić tapicerkę. Dobrze, że to jeszcze tyle czasu.

Kuba oczywiście bez apetytu, lekarz dopiero po 16.
 
Dzień dobry Brzuchatki
Trzymam bardzo mocno kciuki za wizyty i za dzień bez przykrych doświadczeń, dolegliwości.
Anulka wraca słońce dzisiaj zniknęło z horyzontu to kto teraz jedzie w słoneczne miejsce żeby nam przesyłać????
Margerrita u Mnie wszystko dobrze uważam na siebie staram się nie przeginać z wszelakimi pracami bo nie chce mieć znów akcji z twardniejącym brzuchem. Lekarz powiedział że mam zażywać nospę i luteinę 2 x dziennie. Rosnę już znacząco ostatnio martwiłam się brzuch mój stoi ale ruszył . Powiem Ci że zastanawiam się czy nie dogadać się z szefem czy by nie pracować z domu.

Ewa zdrówka dla małego

KasikZ dla was również zdrówka



Na całe szczęście nie mam w tym tygodniu nerwowej porcelany, wstałam pełna optymizmu wystroiłam się jak żaba na zabieg jak ja to mówię i poszłam do pracy. Mam nadzieję że dzisiaj spokój będzie.
 
reklama
Ewa mi mąż w poprzedniej ciąży kupił fotel bujany...specjalny taki do karmienia.....ale jest taki duży,że do sypialni się nie zmieścił..tzn zmieścił się,ale dużo miejsca zajmował!!!a i musisz wiedzieć,że dzidzia bardzo szybko do bujanego się nauczyła i trza było bujać!!!

Kordosia podpisuję się pod tym co napisała Anula...chodzi o pasteryzację...wiem,że nie wolno jeść serów pleśniowych..ale te w Polsce nie są robione taką metodą tradycyjną jak orginalne..więc jak ktoś ma ochotę to w małych ilościach nie zaszkodzi!!!!

Anula kiedyś oglądałam program na temat tuńczyków..tzn spożywania tuńczyka i u nas w domu nie jemy w żadnej postaci...i wątróbki też......

co do pani z polaka i plastyki..bo o jedna i ta sama..to nie wiem z jakiej ona jest planety ale na pewno nie z ziemi!!!!nie było przemocy ani agresji z mojej strony a pani byka bardzo miła i pod niebiosy wychwalał fizyczne walory mojego dziecka..a przecież ja w sprawie nauki przyszłam!!!a 2 z plastyki dlatego,bo na pracy nie było kólek........Anula robię zamówienie na rysunki u ciebie na plastykę dla młodego!!!!
wczoraj mieli fajne zadanie domowe..wielowątkowe......temat religijny zapisany w zeszycie do języka polskiego a do zrobienia z plastyki"dzieło stworzenia świata"


kurcze mnie też brzuch pobolewa mimo tabletek a wizyta dopiero 21

miłego dnia!!!!
 
Do góry