reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcelinka i Jaś

Agtako, zielonymi kupkami sie nie przejmuj,moja Laura sadzi jedna kupe na 2 dni. Kupiora jest wodnista , bardzo smierdzaca , zielona i jest jej bardzo duzo:szok:. Lekarz mi powiedzial , ze to od mleka. Ja na Twoim miejscu nie eksperymentowalabym sama jesli chodzi o zmiane mleka , tylko zapytaj lekarza.
Piszesz, ze Twoje bable nie kwekaja tylko wrzeszcza. U mnie jest to samo, ostatnio nie wytrzymalam i odszukalam w Polsce znajoma pielegniarke, ktora pracuje na noworodkach. Oni na oddziale odgazowywuja maluchow za pomoca rureczki (niestety nie mozna tego dostac w apteca , ale ma mi zalatwic - jak sprawdze to dam Ci znac). Wkladasz ja do pupki malucha, w tym samym czasie przytrzymujesz nozki ,ktore sa podciagniete do brzuszka. Ma to na celu uwolnienie gazow. Zaznaczyla, ze magiczna rureczke mozna zastapic terometrem :):). Moze zapytaj lekarza, czy u Twoich babli mozna zastosowac taka terapie.
Pozdrawiamy maluszki i dzielna mamusie
 
reklama
melanie
user-offline.png
-byłam u lekarza akurat dzieciaczki zrobiły kupkę.Jak weszliśmy to razem z nami smród.Pediatra od razu powiedziała,że to od mleka.Mamy być na nenatalu jeszcze przynajmniej 2 mc albo i dłużej.Potem mamy dawać bebilon pepti.Mamy przepisane czopki Vibucol i Debridat ,ale to dopiero jak z kupkami się unormuje.Jasio w dodatku dostał krostek na szyjce i policzku.Chodzi Ci o espumisan?-podaję 3x12 kropli. walawenderki
user-offline.png
-pediatra też nam poleciła rurki do odgazowywania,można kupić w aptece.
Marcelinka waży 2850 a miesiąc temu przy wyjściu ze szpitala ważyła 2010.Jasio ważył 2030 a teraz 2900.Pozdrawiamy Was serdecznie kochane ciocie.
 
Ostatnia edycja:
tez podobnie daje kropelki tylko bobotic....co do debridatu my dajemy 3x1.5ml i pomogło na kupki-mysle ze o unormowanie kupek to chodzi o kolor i wtedy od razu właczycie debridat...jesli chodzi o czopki viburcol to ja dawałam doraznie jak juz mały dawał czadu teraz jest lepiej wiec nie daje....my za niedługo mamy wprowadzac mleko enfamil prenonium czy jakos tak ciekawe jak mały zareaguje?
 
U nas na kolki i kupki pomagał delicol dodaje się pare kropel do mleka.
Bebilon nenatal neonatolog kazała dawać dłużej do 5 kg bo to mleko ma więcej kalorii i szybciej dzieci nadrabiają wagowo i ma więcej fosforanów a większość wcześniaków ma zaburzoną gospodarkę.
 
No mleko dla wczesniakow jest mega wydatkiem, tym bardziej przy dwojce. Ja najpierw kupowalam odzywke do mojego pokarmu a potem PreNan. Zwykle mleko jest duzo tansze ale potem dochodza inne rzeczy. Papki sklepowe sa drogie a jak chce sie gotowac samemu to mieso ze sprawdzobego zrodla tez tanie nie jest.
 
reklama
Do góry