reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Hej k4rol4 my mieszkamy w Airdrie.Szczerze to ciezko o domek z counsilu my czekamy 4 lata.Mamy mieszkanie z counsilu ale nie narzekamy.Mielismy wilgoć to jakimś codem udalo sie ja zlikwidować .Zrobiliśmy remont i nie narzekam.Mamy miłych sasiadów choc mówili ze ta nasza okolica nie za ciekawa.Zalezy jacy ludzie wokoł mieszkają.Mam nadzieje ze wam sie uda dostac domek .Ja juz straciłam nadzieje.
 
reklama
4 lata??!!:szok: oo jaaa....to mnie teraz zaskoczylas...szok! my nie mamy tyle czasu zeby czekac, masakra. chyba bedziemy musieli zaznaczyc, ze w bloku jak cos to tez bo inaczej widze,ze nie mamy co liczyc na predka wyprowadzke.ehh zalamalam sie bo chcialam cos z ogrodem zeby dzieciaki mogly poszalec w lato w basenie itd,a tak to masakra :( no trudno sie mowi, bedziemy szukac cos w centrum, zeby bylo blisko do placow zabaw. a nie ma wplywu na czas oczekiwania czasami fakt,ze macie juz mieszkanie z councilu? bo kazdy mi mowi w kolo,ze wiele rzeczy ma znaczenie, ilosc dzieci, warunki w jakich sie mieszka itd i to moze przyspieszyc, no zobaczymy, zaznaczymy kilka opcji, moze cos znajda nam fajnego :)
 
k4rol4 kazda aplikacja rozpatrywana jest inaczej .Nie wiadomo na jakich zasadach przyznawane sa mieszkania.Moja sasiadka mieszka w wynajmowanym mieszkaniu placa majatek za prad bo maja bardzo zimne mieszkanie ze starsza kobieta na 2 pietrze i dostaje oferty z Wishaw( GOHWTRAPPLE) a tam nie jest za ciekawie,Prosila o jakies z Airdrie bo tutaj pracuje ale niby nie maja nic i czeka 3 rok.Trzeba probowac u nas w okolicy duzo jest mieszkan do wynajecia nawet domeek byl za 390 f za dwie sypialnie tyle ze male .Popatrz na gumtree tam nieraz maja tansze domki czy mieszkania do wynajecia (od prywATNYCH OSOB} BO SZKODA DZIECI ZEBY CI NIE CHOROWALY.
 
Karola no szkoci niestety tacy so I chorobami tez nie bardzo sie przejmuja, pelno w przedszkolach dzieci ktore powinny lezec w domu. Pewnie jak masz jakis cel i nie zalezy ci tak na wyjezdzie do Pl to odkladaj kaske. Mieszkanie czy domek dostaniesz szybciej jeśli będziesz miala potwierdzenie od ladrolda ze w danym dniu konczy się twoja umowa, oczywiście bez tego tez dostaniesz. Nie wiem jakie sa szanse na domek, na mieszkanie na pewno wieksze, ale zawsze możesz się starac. Ja znam duzo osob które bardzo szybko dostaly. Jeśli chodzi o dzielnice to wiem ze kolo szpitala jest nieciekawie. Jest tez tutaj housing gdzie można składać papiery tylko biuro maja w falkirk. Mam znajoma która szybko od nich domek dostala, bo oni glownie domki maja.
Marlena wy czekacie, bo wam się wieksze wg ich przepisow nie należy.
U nas na szczescie antybiotyk już zaczal działać, mloda już duzo lepiej dzisiaj, chociaz wstala z goraczka. Jutro już musi isc do przedszkola bo ja już musze do pracy isc. W zamian za to ze wczoraj nic nie zrobiłam to dzisiaj zabrałam się za robote.
Jakies plany na weekend? My to chyba do rainforest w niedziele uderzymy bo co tu robic?
Mikusia ​znalazlas ta nazwe tego soft play?
 
Karola nie pomoge co do mieszkan z councilu...bo my juz 5 lat placimy (kredyt)na swoj domek z ogrodem...
Izka nic nie wiem o playu ale w sobote zapytam znajomych jak bedziemy u nich :tak:
 
Ja mieszkam w domku councilowskim w sumie juz drugim ,na pierwszy raz czekalismy 3 miesiace ale to bylo dawno i inne zasady jeszcze były,po roku złozylismy na zamiane bo tam było nie ciekawie ze nie raz musielismy policje wzywac itp po 2 latach dostalismy propozycje zamiany ktora przyjelismy,napewno na zamiane czeka sie dluzej ,takze przy pierwszym mieszkaniu brane sa pod uwage rozne czynniki ale fakt jest taki ze czeka sie chyba teraz dłuzej.
 
Izka rozchorowalas sie ? powrotu do zdrowka zycze :tak:
Jesli chodzi o play,to w tym Falkirku to znajomi nie byli do konca pewni...jedno mowilo ze to cos z monkey bylo a druga osoba ze to cos z Magic. A ja sama juz nie pamietam,bo bylismy tam tylko raz bo to troche za daleko:baffled:
No my juz wrocilismy od znajomych...dzieci juz spia a ja sacze winko ;-)ale juz padnieta sie czuje wiec za jakis czas spadam do lozeczka :-p
 
No rozchorowalam sie i podejrzewan ze tez mam zapalenie uch b cos mnie zaczyna bolec i ja zazwyczaj nie mam goraczki przy przeziebieniach a teraz juz 2 dzien mnie trzyma
 
reklama
Qrde normalnie plaga z tymi uszami...:no:
Dzisiaj chcielismy jechac na play'a do Motherwell,ale dostalismy takiego lenia ze szok :szok:;-):-Ddo tego spadl snieg i jakos nam sie odechcialo...wypuszcze dzieci do ogrodu i juz,niech sie wybiegaja :-Dbo juz powoli zanika snieg :dry:
Czuje ze dzisiaj to bedzie ''pizamowy dzien'' :-D:-D:-D
 
Do góry