reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

no ja też mam nadzieję że padać nie będzie bo pranie powiesilam na dworze a kolejne się robi. Ja też miałam nieciekawa noc kolejna zresztą, moje dziecko chyba nie umie spać bez wiercenia się i mruczenia. Teraz siedzę w collegu na rozmowie i zastanawiam się co ja tu robię przecież tak naprawdę nie chce mi się już uczyć
justaaa wszystko zależy od lekaza. Ja swojemu powiedziałam że mam takie mleko z polski bo lekaza tam mi zalecił a on tylko sprawdził czy mleko nie ma za dużo cukru i bez problemu mi przepisał. Natomiast poprzednia lekarka nie chciała mi przepisać dopóki pediatra nie stwierdzi tego ale ona też i mało wiedziała bo powiedziała mi że takie mleko tylko pediatra może przepisać po czym że jak chce to żebym sobie kupiła
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Wam,moje tez juz pranie wisi na dworze...Jakos zrobilo sie milej na dworze :-)
Mala znowu ma jakos oczka przewiane,jedno nawet bardzo bo jak sie rano obudzila to nie mogla go otworzyc :crazy: Zastanawiam sie tylko gdzie moglo ja przewiac jak ja wczoraj nigdzie z nia nie wychodzilam :baffled:
Dzieki dziewczyny,wiec bede musiala troche poczekac zanim malej podam inne mleczko...ja nadal nie pije mleka wiec nic nie zauwazylam,dopiero jak dodalam troche mleka cow&gate do obiadku :szok:
Dzis jest juz troche lepiej,wiec mysle ze w weekend dam jej aptimil :tak:oby to tez byl strzal w 10 ;-)
Izka oby moj lekarz nie okazal sie wredny...oby mi przepisal inne mleczko jak cos,bo nie mam zamiaru dawac 10f za puszke :szok: Jak tam w collegu?ja jakos nie mialabym sily na dalsza nauke,macierzynstwo wypelnia moja kazda chwile...:oo2:
Maly w przedszkolu wiec jest cisza...ale martwie sie mala z zaropialymi oczkami,przemywam woda fizj.i okrylam ja cala kocykiem jak bylam w przedszkolu :sad:
 
hej pogoda troche sie psuje a ja chcę lato kiedy ono będzie zaraz maj a tu nic a nic nie jest cieplej
ja już po dentyście szwy zdięte ale jeszcze trochę boli przede mną dwie nocki :-(tak mi sie nie chce

mikusia a może wybierz się z malutką do lekarza emili jak ostatnio zaropiały oczka to była infekcja i dostała jakąś maść z antybiotykiem do zakładania do środka oczka dopiero po 4 dniach aplikacji zaczęla się dobra poprawa a przed nami wekend więc żeby jej się nie pogorszyło u nas tak właśnie było że obudziła się w sobotę rano i nie mogła oczu otworzyć i musieliśmy do szpitala jeżdzić

bzyczek rozmawiała dorka z tobą odnośnie środy gdyby ci pasowało to możemy wpaść z rana przed dziewczyn przedszkolem jeśli nie masz innych planów

isabell jaki sobie expres do kawki zakupiłaś bo ja ostatnio kupiłam tassimo i jest całkiem fajny tylko wkłady trzeba kupować
 
Mikusia ja jeszcze nie wiem czy bede sie uczyc ale zawsze lepiej zostawic sobie jakies drugie wyjscie
Justysia ja mialam wczesniej na kapsulki ale ze ja duzo kawy pije to dla mnie byl to dosc drogi interes teraz mam na kawe w ziarenkach i sypana delonghi dokupilam syropy do kawy i mam latte w roznych smakach
 
Mikusia alergeny moga sie utrzymywac w ciele do 2 tygodni. A zeby dostac mleko dla alergikow na recepte wcale nie jest tak latwo. Musialaby miec stwierdzona skaze bialkowa a tutejsi lekarze wcale sie do tego nie garna i zawsze mowia ze uczulenie moglo byc od czegos innego. Skoro Twoja corka do tej pory pila mleko i nic jej nie bylo to malo prawdopodobne ze ma skaze. Bedziesz musiala poprobowac z innymi mlekami dostepnymi na rynku. Czytalam tez o takim lactose free - ale najpierw zobacz te inne z supermarketow.
Hej!!! z tym lacto free to tak nie do konca prawda bo jesli dzieko jest mocno uczulone to to mleko i tak bedzie uczulac bo zawiera sladowe ilosci lactozy ,moj konrad ma skaze do tej pory i swojego czasu dawalam mu to mleko a on nadal mial wysypke i mysle co jest jest na diecie a wysypka coraz wieksza,dopiero jak odstawilismy produkty lacto free buzia wrocila do normy.
Trzeba probowac co dziecku szkodzi a co nie,inaczej sie nie dojdzie tylko metoda eliminacji.

A co do walki o recepty to wiem cos o tym rok czasu mi zajela walka o recepte na chleb bezglutenowy dla szymona GP-dietetyk-gastrolog zeby wrocic znow do GP no ale czasem warto nam sieb udalo i mamy produkty bezglutenowe na recepte.
 
Ostatnia edycja:
Justysia fakt weekend sie zaczyna,a teraz to i tak za pozno,bo umawiaja rano...no coz zobaczymy jak z oczkiem bedzie jutro,bo na razie lzawi,i w koncikach zbiera sie zielona ropa,wiec nie ciekawie... :baffled:
Izka nawet mi nie pijacej kawy narobilas smaka...mmmmm:tak:
zQo,wiem ze to trudne wyciadnac od tutejszych lekarzy cos na recepte...jesli sie juz dostanie do non stop trzeba chodzic do dietetykow/pediatrow tak jak z moim malym,ale 3 lata temu nie bylo to az takie skomplikowane...
No mowie jesli malej mleczka nie podpasuja to bede napierala na nutramigen i tyle...choc nawet to mleko ma w sobie laktoze tylko ze ona jest rozbita na czastki...Mala az tak moze nie jest uczulona bo jak jej dalam te cow&gate to dostala tylko na buzi,nozkach u gory i na raczkach przy nadgarstkach.Widzialam w szpitalu dzieci tez ze skaza bialkowa/egzema to byly cale wysypane,wrecz mialy rany na buzi...:no:
 
Dziewczyna mam pytanie do mam ktore poddawaly testom alergicznym swoje dzieci...
Czy mialyscie tutaj badz w pl. robione testy,jesli tak to jakie i jak dlugo sie czeka na wyniki i najwazniejsze od ilu lat sie je robi???:confused:
Poniewaz w pl.chce malemu i malej zrobic testy alergiczne,bo tutaj jak prosilam o to to babka powiedziala ze i tak nie wyjda (skorne),wiec mial pobrana krew i po chyba 2 m-cach przyszedl wynik dosc smieszny jak dla mnie i mojego m. (chyba juz o tym pisalam)ze maly ma uczulenie na siersc krolikow i koni :szok: ale na kroliki nie jest uczulony:wściekła/y:Myslalam ze przyjdzie jakas lista produktow zywieniowych na co jest uczulony a tu taki smieszny swistek papieru :crazy:
Wiem ze skorne-punktowe wychodza najlepiej tuz przed 5 rokiem zycia :szok:,IgA i IgE mozna zrobic po 6 miesiacu zycia...ale sa jeszcze platkowe i krwi...te ostatnie najlepsze,ale tez chyba po 3rz????
 
reklama
gwiazdeczka bardzo dobre kawki wychodza latte i czekolada i herbatkę możesz zrobic tylko jeśli ktoś pije kawkę 3 razy dziennie to trochę drogi interes ja piję tylko raz więc nie jest tak żle ale jest pyszna

mikusia szymon miał testy robione pomiędzy 3-5 rokiem życia dokładnie nie pamiętam bo to dawno temu było i tak jak on miał robione najpier głowne odczynniki czyli np sierść kurz drzewa trawy i wzależności co wyszło następne były robione własnie w tym kierunku czyli szymonowi wyszło że ma na drzewa krzewy trawy a pozniej na praktycznie wszystkie ich rodzaje wiec jak twojemu synowi wyszloby np na siersc to nastepne testy by sprawdzali sierść psa kota królika itp. a co do twojej córci to raczej jest jeszcze trochę za mała ale z krwi możesz już jej zrobić na alergię pokarmową
 
Do góry