reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Dzien ddobry wszystkim. Czy dobry to sie dopiero okaze bo mam wizyte u dentysty i mam nadzieje ze uda mu sie zrobic zeba bo jak nie to trzeba bedzie wyrywac. Przyznam ze sie boje jak cholera i najchetniej bym ta wizyte odwolala ale wole nie czekac az zacznie bolec
 
reklama
dziendobry , isabela bedzie dobrze nie stresuj sie ;-)

ja wyszlam z patrykiem zeby sobie pobiegal zanim odbierzemy dominika i... wrocilismy po 30 min bo nie dosc z wieje jak diabli to jeszcze padac lekko zaczelo:baffled: teraz siedziemy w domu i zaraz bedziemy sie zbierac po raz kolejny zeby dominika odebrac..

jutro jedziemy do edynburga zrobic patrykowi paszport , mam nadzieje ze nie bedzie zadnych problemow ani kolejki..
 
Anitha dzieki jednak tak dobrze nie bylo. Okazalo sie ze polski dentysta spieprzyl mi zeba totalnie i nadawal sie tylko do wyrwania a malo tego, nie dalo sie go dobrze wyrwac bo taki cienki byl ze sie lamal i jutro mam wizyte w szpitalu dentystycznym na usuniecie tego co jeszcze zostalo. Masakra dziwnie sie czuje bez zeba a lecznie kanalowe bylo tak spieprzone z 5 razy znieczulenie mi dawali zeby nie bolalo
 
Hej dziewczyny!
Co do mowy to ja za bardzo sie nie bede sie wypowiadac bo nie chce nikogo straszyc,niby kazde dziecko ma swoje tempo ale napewno trzeba byc czujnym i obserwowac dziecko bo wiadomo jesli cos sie dzieje to im szybciej wkroczy sie z jakas terapia tym lepiej.
U mnie tak Magda najstarsza urodzila sie juz chyba gadajaca :-D
Marta inna bajka bo jest po MPD
Konrad mimo ze wczesniak nie mial zadnych problemow z mowa tez szybko nawijal jak stary:szok:
Natomiast Szymon 10 marca konczy 3 latka i nie mowi zdaniami bedzie diagnozowany w kierunku cech autystycznych:-( no i niestety czeka nas specjalne przedszkole

Ale jak mowie bron boze nie chce nikogo straszyc moze przewrazliwiona jestem po swoich doswiadczeniach ale napewno trzeba byc czujnym:tak:
 
hey dziewczyny :-) moj alan zaczol mowic tez w miare wczesnie jak mial 2 lata to juz naprawde zdania mowil a teraz buzia mu sie nie zamyka naprawde bardzo duzo mowi :-)

zQo--- bardzo mi przykro z powodu Twojego synka mam nadzieje ze diagnoza sie nie powierdzi:-(
 
ZQo nie martw sie moze jeszcze zacznie mowic , ja tak jak pisalam dominik przed 3 rokiem tez mowil pojedyncze slowa tylko a jak skonczyl 3 lata (dokladnie mial chyba 3 lata i 2 mce) to nagle zaczol mowic kazdego dnia mowil coraz wiecej i coraz wyrazniej :-)
ale fat ze trzeba byc czujnym i czasem dobrze zrobic badania nawet na zapas.. syn kuzynki tez malo mowil ale sie tym nie przejmowali dopuki nie mial jakos 3-4 lat, teraz ma 6 i podobno dalej mowi bardzo niewyraznie i malo.. chadza z nim gdzies do specjalistow, na jakies cwiczenia, w przedszkolu tez sie uczy i mam nadzieje ze wkoncu mu sie poprawi
 
reklama
Ja tez przy Kubie strasznie sie przejmowalam bo tak naprawde zaczal mowic jak mial 3,5 roku a wczesniej to tylko pojedyncze slowa i wogle pozno zaczal mowic dopiero jak mial 2 lata zaczal wypowiadac inne slowa poza mama, baba itp ale bylo ich malo. Dopiero po kolejnych wakacjach z moimi rodzicami jak oni ogladali z nim bajki i opowiadali mu co tam w tych bajkach jest sie rozgadal. Normalnie po miesiacu nie poznalam syna.
Ja dzisiaj znowu zabralam sie za cwiczenia bo ostatnio zrobilam sobie 4 dni przerwy a normalnie nie moge na siebie patrzec. Najgorszy jest brzuch a mi zawsze ciezko bylo brzuch zgubic.
 
Do góry