reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Hejka :-)
Qrcze tak patrze ze gdzies mi wsialo wczorajszego posta...hmm:baffled:
Moj maly zaczal mowic (dosc zrozumiale)jak skonczyl 2 lata,a teraz gada,spiewa jak opetany...:angry::angry::angry:
Mala ma 6 m-cy to juz zaczela swoje gaworzenie,ale nie wiem jak to dalej pojdzie...
Izka,no wspolczucia wielkie,ja i moj maz zawsze leczymy zeby jak jedziemy do pl.,zeby tutaj nie latac i nie placic krocie za usluge, w sumie ja to juz nie mam nic do leczenia,ale te straszne ''osemki'' staram sie za kazdym wyjazdem usuwac...jeszcze mam 3 sztuki :szok: tego dziadostwa.
Anitha, ja tez sie wybieram do konsulatu zeby paszporty dzieciakom wyrobic,ale jade dopiero w marcu bo juz nie ma miejsc wczesniejszych...troche chore ze trzeba tak dlugo na swoja kolejke czekac,a teraz sprawdzalam to sa miejsca dopiero na kwiecien...paranoja:no: My chcemy leciec tak koniec maja-poczatek czerwca,ale jeszcze dokladnie to nie wiem,bo chcemy mala ochrzcic.
Szczerze,to ta pogoda mnie dobija i nic mi sie nie chce...dzis tak drobniutko padalo i wialo...ehh gdzie ta wiosna?!
Na dodatek od dwoch dni czuje tempy bol brzucha,nie wiem czy to wirusowka czy cos z zoladkiem...wrzody...hmm, bo jak czytalam na necie to 150 chorob na to znalazlam...
Dziewczyny gdzie najczesciej kupujecie ciuchy,buty dla swoich dzieci? Ja zaopatrywalam sie zawsze w next,mothercare, boots, mini mode,albo tkmax,buty clarks,next,ale stwierdzilam ze duzo kasy na to idzie a dzieciaki rosna jak na drozdzach i w sumie duzo razy nie wynosza...????:baffled::confused:
 
reklama
Cholerka ja z brzuchem tez mam problem,,,a jakie cwiczenia wykonujesz?
Gdzies mialam fajna plytke ze shape'a z cwiczeniami na brzuch ale nie moge jej znalezc..:no:
 
Mikusia nie pamietam w jakim wieku masz dzieci ale ja sporo kupuje na ebay a buty to roznie. Wiesz ja robilam zeba w Polsce zaplacilam krocie i po 1,5 tak mnie rozbolal ze w swieta na emargency jechalam bo juz nic nie pomagalo. Pozniej robilam tutaj u Polaka i tez mi spieprzyl wiec ze swoego doswiadczenia wole robic tutaj. Co do ciwczen to robilam A6W a teraz robie ABS
 
Dziewczyny dzieki za pocieszenie :tak: ale w autyzmie mowa jest jednym z wielu cech...jest takze segregacja zabawek np ukladanie samochodzikow w rzedy w specyficzny sposob dla danego dziecka,brak kontaktow spolecznych,rytualy i wiele innych...i niestety szymon to ma...wiec teraz tylko nadzieja w tym na ile jest to silny autyzm czy moze tylko cechy z tego spektrum.
Dlatego tez systematycznie chodze na wspomniana wczesnie play group chodze tam w celach terapeutycznych bardziej niz towarzyskich:tak:
Dlatego tez trzeba byc zawsze bardzo czujnym jesli dziecko np gaworzylo a pozniej przestaje byc juz tak aktywne jak wczesniej wrecz sie wycofuje z komunikacji...
Niestety takie czasy mamy teraz ze srodowisko,szczepienia maja bardzo duzy wplyw na rozwoj dziecka no ale coz takie zycie...
no i przewaznie dotyczy to chlopcow wiec vampiria nie ma sie czym martwic bo z tego co pamietam ma dziewczynke:-)
 
Ostatnia edycja:
zQo przykro mi i trzymam kciuki zeby bylo dobrze.
Ale mnie boli dziaslo i cala szczeka, masakra. Dobrze ze dzisiaj wyrwa tego zeba do konca moze szybciej przejdzie.
 
rany ale dzien... pojechalismy o 9 do konsulatu... fotograf zmienil miejsce i musielismy jechac pod inny adres, przez to wszystko spoznilismy sie o 10 min. w konsulacie bylo tyle ludzi ze jak bylismy umowieni na 10.40 tak wyszlismy z tamtad o 13!!:wściekła/y::szok: do tego patryk przewrocil mi sie przed budynkiem jak biegal i ma podrapany caly nos i pod nosem:-( krew lala mu sie ciurkiem z pod nosa i z buzi bo przygryzl warge i jezyk.. do teraz nie pozwoli sobie przemyc tego a wyglada paskudnie.. do domu wrocilismy na 14.30 i jestem wykonczona...
 
izka moje dzieciaczki to synek 3lata i corcia 6 m-cy...
Anitha no to wspolczucia wielkie,a zwlaszcza dla Patryczka...przytulam...moj maly tez mial raz taki wypadek w lazience-spadl z kibelka i uderzyl broda o umywalke i przegryzl sobie jezyk na wylot...kwi bylo jak cholera,a do tego nie chcial nic jesc i pic :szok:...dlugo mu sie to goilo,ale dzis sladu nie ma na szczescie i zlej wymowy...
Mnie tez czeka wizyta po paszport i juz sie boje tych kolejek i tlumu ludzi...:baffled:
Pogoda pod psem jak zwykle....:wściekła/y:
 
Anitha przykro mi, napewno sie maly najadl strachu i nacierpial. No i po co t umawianie sie na godz skoro i tak sie stoi w kolejkach.
Mikusia to dla corci napewno duzo znajdziesz na ebay, dla synka moze byc troche trudniej bo przynajmniej dla dziewczynek tak po 2 latach maly wybor jest ale tez mozna trafic fajny zestaw.
Ja wlasnie wrocilam od dentysty i o matko jaki bol. Musieli mi rozciac dziaslo i teraz mam szwy a boli ak cholera. Juz 3 tabletki wzielam i nic nie pomoglo. Teraz posmarowalam sobie zelem znieczulajacym chociaz nie estem w 100% pewna czy wolno
 
Zqo Mam nadzieję, że diagnoza będzie pomyślna... Może jak pójdzie do przedszkola to złapie trochę kontaktu z rówieśnikami? A może przechodzi taki etap?
ja kiedyś też się martwiłam, że moja dziumka może mieć autyzm (wiem, wiem, u dzieciaków w jej wieku raczej się o autyzmie nie mówi). Kiedy była młodsza ( a już mobilna) potrafiła siedzieć w jednym miejscu 30min i bawić się sama, nawet nie rozglądając się, czy ktokolwiek przy niej jest, inne dzieci zupełnie jej nie interesowały, a wręcz stroniła od nich... U niej na szczęście to był tylko taki etap i minęło, teraz jest strasznie kontaktowa... Dalej bacznie ją obserwuję, ale to już bardziej dlatego, że moja hipochondria przerzuciła się na nią i nieustannie doszukuję się problemów :zawstydzona/y:

Anitha, współczuję serdecznie, wiem, przez co przechodzisz, moja dziumka ostatnio spadła z fotela na twarz- rozcięta warga i krew z nosa :baffled:

Mikusia, ja tak jak Isabell ciuchy kupuję głownie na ebayu i w grzebulcach, Natalia mało ma nowych ciuchów, bo w cenie powiedzmy dwóch zestawów z nexta mam 5 na ebayu. Jedynym wyjątkiem są buty- te akurat kupuję nowe. Ostatnio ( czyli dwa razy, bo tyle razy kupowałam jej buty) były z clarksa, bo tam mierzą stópkę, ale teraz na wiosnę chyba przejdę się też po innych sklepach...
A swoją drogą, skąd jesteś? Bo ja właśnie wyprzedaję ciuchy po małej na ebayu, a jakbyś mieszkała blisko, to zawsze mogłabyś wpaść i popatrzeć co mam... Twoja córcia jest rok młodsza, więc miałabyś w czym przebierać ;-)
 
reklama
iza wspolczuje , rany czemu az ci dziaslo rozcinali??

z tym konsulatem to jakas porazka , zawsze stalam w kolejce ale musze przyznac ze dzis stalam najdluzej!! i to umawiajac sie na godzine:szok: kuzwa nawet wnioskow nie ma nigdzie polozonych i trzeba sie przepychac zeby poprosic w okienku o to.. po dzisiejszym pobycie tam stwierdzilam ze kategorycznie robie dzieciom teraz w polsce dowody bo nie mam ochoty nigdy wiecej jechac do tego konsulatu. Isabel jak robilas maji dowod to jak to bylo, czy ona musiala byc z toba? musze poczytac o tym dowodzie zeby nie bylo niespodzianek jak pojedziemy do polski...

ja buty dla dzieci kupuje w sporcie a jakies letniejsze sandalki w polsce jak jestesmy
 
Do góry