reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

joasia fajnie ze juz 3 trymest zaczynasz bedzie z gorki u mnie dopiero 2 sie zaczol :-) a jesli chodzi po paszport to nie wiesz czy te 5 lat pracy musi byc ciagle ze piec lat po kolei czy np 3 lata potem przerwa i nastepne pare lat pozniej ?//

dziewczyny czy latalyscie w ciazy samolotem? myslicie ze to bezpieczne ja leca do pl za prawie miesiac to bedzie 20 tydz ciazy ,troche sie boje bo jak polecialam w ciazy z alnem do pl to lekarz z pl nie pozwolil mi wracac bo mi sie szyjka macicy skracala ehhh
 
Ostatnia edycja:
reklama
gwiazdeczka chyba nie musi być ciągłości. Poczytaj na ten temat. Jest sporo stron nawet po polsku: brytyjski paszport dla dziecka - Szukaj w Google

Ja latałam w ciąży samolotem,nic się nie działo. Podobno w pierwszym trymestrze nie polecają bo róznica ciśnień i może się łożysko obsunąć lub coś takiego-sama leciałam w ciąży z Nati 10 i 13 tydz i nic się nie stało. W drugim trymestrze nie ma podobno żadnych przeciwskazań,ja leciałam w 16tyg i powrót w 18,nic się nie działo. Od 30-któregoś tyg (nie jestem pewna którego dokładnie-info znajdziesz w necie na 100%,albo chodzi tu już bardzo widoczną zaawansowaną ciążę) jest wymagane zaświadczenie od lekarza/położnej,ze ciąża przebiega bezproblemowo i nie ma przeciwskazań.
 
Joasia a orientujesz sie czy te 5 lat ma byc przed urodzeniem sie dziecka czy wogle? To kiedy na kawke sie umawiamy?
Gwiazdeczka ja latalam w ciazy i bylo ok.
Alez ja dzisiaj jestem nieprzytomna. Mloda wstala mi przed 6 dzisiaj i juz marudzi niesmowicie. Mam nadzieje ze sie zdrzemnie bo nie wytrzymam z nia do wieczora.
 
isabell przed urodzenie dziecka. W chwili narodzin dzieciaka Ty już musisz mieć status rezydenta (który otrzymujesz właśnie po 5 latach tutaj). A kawkę to w każdej chwili,może być nawet jutro lub w sobotę jak Ci pasuje. Ja mogę tak od ok 11. A jak nie to w przyszłym tyg we środę lub też w piątek lub sobotę.
 
A to dupa bo mysmy nie byli tutaj 5 lat jak mloda sie urodzila. Jutro nie dam rady, co do soboty to chyba ze ty bys podjechala bo Kuba jest w domu a on sie zaraz nudzi. No chyba ze przyszly tydz w srode ale dopiero kolo 13.30 tylko tez ty bys musiala podjechac lub w piatek ja moge podjechac
 
Hej :-D
No to ja mama szanse z tym paszportem...he
Kurcze dziewczyny,jest tak u nas wietrznie ze leb urywa,zacina deszczem...prawdziwie szkocka pogoda :baffled:
Odwiozlam malego do przedszkola,a mala ma drzemke.
Chcialabym sie spotkac ale jakos na razie mi nie pasuje....maly zaczyna przedszkole od 13.oo do 16.oo,tak wiec przyjezdzam,mala klade spac,troche sprzatam,gotuje obiad,mala karmie i juz musze pedzic po malego...
A rano dzieciaki mi sie budza dopiero o 9.oo i zanim wygrzebiemy sie z lozek to hohhoo :rofl2:
Kiedys bede musiala znalezc czas na kawke :-D
Izabellko a Twoje dzieciaczki chodza do szkoly,przedszkola rozumiem...a na ktora maja???
 
ooo jak sie watek rozruszal heheheh:-D pogoda do bani ze najchetniej juz bym na macierzynski poszla zeby nie wyalzic wieczorem na ten wiatr:baffled: ja termin mam na 9 pazdziernika ale mam przeczucie ze pisklaczek sie we wrzesniu wykluje. z amelkowna tez jakos z gory wiedzialam ze urodze najdalej 20 lipca choc termin dali mi na 9 sierpnia:tak:
gwiazdeczka ja latalam do pl z amelkowna w ciazy:-) nic sienie dzialo tylko ze nie wykupilam sobie priorytetu myslac kategoriamy ze kobiety z dziecmi i w ciazy przodem a tu lipa:szok: ale mialam zaswiadczenie od gp ze moge leciec niby wymagane od 32-34 tyg ciazy ale wolalam dla pewnosci miec takie pod reka:tak:jak wracalismy z pl w krakowie na lotnisku podalam babce zaswiadczenie i chcialam bez kolejki do samolotu sie pokulac a ona do mnie "ale to nie jest priorytet rayanera" hahahahah to sie zapytalam czy na brzuchol ciezarny tez powinnam dostac stepel ryanair zeby mnie bez kolejki wpuscili czy poczyta zaswiadczenie od lekarza uwazniej:angry:

co do uczulenia i alergii nam tez ciagle mowili ze amelkowna ma poprostu sucha skore pozniej ze egzeme:no: sama metoda prob i bledow jak to sie mowi przetestowalam na wlasnym dziecku i okazalo sie ze pomidory i cytrusy ja uczulaja. ma wlasnie na zgieciach kolan i lokci plus na ramionkach np i na pleckach na tyle ze czasem sie strasznie w nocy rozdrapie i wstaje to pizamka przyklejona do zakrwawionych pleckow:zawstydzona/y::-(
 
ja wątpię żeby te krostki były uczeleniem na nabiał bo ja ostatnio sam nabiał jadłam a on ma tylko te krostki na buzi...zobaczymy czy ten ich krem pomoże...dam im szanse...;)

azorek84 powiedz mi czy ta firma co paczki przez nią podajesz to zabierają też paczki z Polski???


ciekawa jestem co tam u naszej Basienki i jak jej Olivierek zniósł lot samolotem...my mamy 3 tyg do wylotu a ja się tego strasznie boję...że będzie bardzo płakał...
 
isabell to może umówmy się na środę bo mi w sumie chyba najbardziej pasuje. Dla mnie żaden problem z podjechaniem do Ciebie :)
 
reklama
Mikusia Maja chdzi do przedszkola na rano od 9 do 13 3 dni w tyg, a Kuba do szkoly. No to możesz kiedys nie posłać malego do szkoly i wpaść na kawke
Joasia sroczko to umowimy się na srode kolo 13.30 jak ktos ma jeszcze ochote to zapraszam

Ja bylam dzisiaj z Kuba u dentysty, matko co ja tam przezylam, wogle nie dal sie dotknac tylko sie darl w nieboglosy
 
Do góry