reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Dziekuje dziewczyny za mile przyjecie :-)
Jestem ze Shotts...IzbellL to niedaleko Ciebie mieszkam ;-)
Przerazona a skad Ty jestes? Mialam ,no i w pewnym sensie nadal przerabiam ten temat alergii u synka...bo obecnie ma 3 lata to juz wyrosl z tego ale mnostwo czasu spedzilam u tutejszych specjalistow,ktorzy bezradnie rozkladali rece.Jego skora byla chropowata,zaogniona,a w zgieciach lokciowych i kolanowych rany.Twarz krostkowata,saczaca itp.
Metoda prob i bledow rozszyfrowalam w czym tkwi problem.Nawet wyladowal w szpitalu,kiedy mial taki swiszczacy kaszel (alegriczny!)...lekarze twierdzili ze ma astme (nonsens!),dostal taka pompke z lekarstwem do oddychania i kiedy to sie powtarza (teraz rzadko)to mu to dozuje...
A propo zielonych kupek to jest w pewnym sensie alergia...bo tez to przerabialam,niestety...:eek:
Coreczka ma wiecej szczescia bo nie ma takiej alergii,na razie jest na cycku i jem produkty z mlekiem,ale nie takie 100% mleko z kubka...jeszcze sie nie odwazylam,bo duzo nerwow i sil stracilam przy alergii synka.
Gwiazdeczka a Ty jestes z Edinburga?
Przerazona napisz skad jestes???
 
reklama
ja jestem z Livingston;)


co do Małego to ostatnio to ja jadłam same jajka serki wiejskie cytrusy i kawe z mlekiem...gdyby to było od nabiału to powinien mieć więcej objawów...co do kataru i kaszaleku to nie było u nas 1,5 dnia ogrzewania i chyba wtedy się tak załatwił mimo, że Go ciepło ubierałam;/

powiem Wam, że ja to widzę jakąś zależność choć wiem, że to niemożliwe ale co przeczytam na necie czy gdzieś usłyszę to zaraz dostaje to moje dziecko;p tak było z tymi krostami. do nd miał ich kilka a teraz ma ich pełno...
 
Ooo to tez mieszkasz nie daleko...
Jesli karmisz piersia to sprobuj ograniczyc cytrusy i nabial i zobaczysz czy sa zmiany...Niby najgorsze sa kiwi,bo nawet (nie)alergika uczulaja...Jesli myslisz ze to nie pokarmowka to moze to proszki,plyny do prania i plukania,co?
A i czy ma te krostki na calym ciele czy tylko na odslonietych czesciach ciala?
 
gwiazdeczka czy ja dobrze widzę na suwaczku??? co nic nie pisałaś??? GRATULACJE!! a tak się dziewczyno martwiłaś a tu już ten tydzień??? opowiadaj co tam jak tam;)

On ma to tylko na policzkach
 
mikusia tak ja jestem z Ediego:-)

przerazona dobrze widzisz :-)dzieki za gratulacje pierwsze 3 miesiace nie byly fajne nie zwracalam ale bardzo bolal mnie zoladek nie moglam jesc schudlam duzo i sie martwilam teraz jest juz lepiej ale waga stoi w miejscu ostatnio przybylo 0,5 kg juz prawie 4 miesiac a u mnie malo co widac i troche mnie to martwi ale na scanie wszystko wyszlo ok :-)
 
Mikusia jesli to jest alergia na mleko krowie to samo jego ograniczenie nic nie pomoze bo trzeba je wyeliminowac zupelnie. Nawet jego pochodnych nie mozna jesc albo tzn mleka ukrytego.
Corka mojej kolezanki tez miala tak jak opisujesz - rany w zgieciach lokci i pod kolanami. I widac bylo ze ja to swedzi bo drapala sie az do krwi. Chodzila po GP ale tez rozkladali rece i mowili jej ze to poprostu dry skin condition i dawali jej oilatum do kapieli. Ale latem miala juz tak tragiczna skore ze pojechali do szpitala i tam przynajmniej zajeli sie nia specjalisci i teraz tez jest w poradni dermatologicznej przyszpitalnej. Dali jej rozne masci i smarowidla i teraz jest o niebo lepiej. Ale w sumie nie doszli do tego na co ma alergie ale okazalo sie ze napewno nie na mleko.
 
azorek ja sobie ten wasz pazdziernikowy watek podczytuje bo mi sie przypomina jak to bylo u mnie rok temu :) na kiedy dokladnie masz termin?

gwiazdeczka GRATULACJE!!!!! bo ostatnio jak pisalas to sie martwilas ze sie nie uda a tu taka niespodzianka :)

jesli chodzi o skore to ja jak bylam dzieckiem mialam cos na ksztalt wysypki, suchej skory i pekniec pod kolanami i w zgieciu lokci i niby to jest atopowe zapalenie skory. Teraz nadal mam, juz mniej niz w dziecinstwie i w roznych miejscach pojawia sie i znika, a pojawia sie sporo jak sie stresuje... sterydy pomagaja na krotko a potem anowu wraca.

Ja mam ostatnio kryzys mieszkania w UK, mam juz dosc i chce do Pl. A to naprawde nie jak ja, bo do tej pory nie narzekalam, nawet specjalnie nie tesknilam. W sumie mam tak odkad probujemy sie przeprowadzic, chyba dlatego ze odkad urodzila sie Ania dom jest dla mnie najwazniejszy tzn fajne miejsce do mieszkania, a perspektywy na takie coraz mniejsze... reszta jakos przestala byc wazna...
 
Przerazona wspolczuje, niestety tutaj tak to wyglada jesli nie trafisz na dobrego lekarza to lipa, zreszta nie twierdze ze w Polsce jest duzo lepiej bo tez mozna zle traffic. Ja z Majka mialam podobnie i w sumie na mleko to na pewno nie było bo na jakis czas usunęłam z jej diety wszystko co możliwe i nie przeszlo i w sumie do tej pory cos tam na twarzy ma. Lekarka w Polsce mi powiedziala ze jeśli bylaby to reakcja alergiczna to owszem na początku moglaby być tylko na twarzy ale pozniej pojawiloby się na calym ciele wiec teraz jak będę w Polsce to postaram się pojsc z mloda do dermatologa. Mnie najbardziej wkurza tutaj to ze nie dostaniesz się do specjalisty bez skierowania a gp rzadko kiedy takie daje.
Gwiazdeczka gratulacje ogromne, przez tyle tyg nic się nie pochwaliłaś. Nieładnie
Mikusia to niedaleko mieszkasz
Cytryna glowa do gory na pewno w koncu cos znajdziecie.

Mi powoli przechodzi chec pojscia do pracy, wyslalam już tone aplikacji i cv i nic. Tzn dostalam 1 prace ale mija mi się to z celem wiec sobie odpuściłam i chyba zloze papiery do college chociaz uczyc to mi się tym bardziej nie chce. Chyba zle sobie to wszystko wymyśliłam ale z drugiej strony jak mam isc do pracy gdzie musze placic opiekunce, za przedszkole, after school i jeszcze paliwo za nie zbyt wysoka stawke to chyba bez sensu.
 
reklama
gwiazdeczko ogromne gratulacje ;-)ciesze sie razem z wami bo wiem jak dlugo sie staraliscie i zycze ci wszystkiego dobrego.
na kiedy masz termin?

przerazona przyzwyczaj sie do tych lekarzy tutaj bo zawsze tak bedzie, zadko naprawde zadko mozna trafic na normalnego lekarza... mnie nawet ze szpitala z patrykiem wypuscili z paracetamolem jak mial grzybice buzi, wymioty , nic nie mogl do buzi wsadzic i nie jadl przez 5 dni praktycznie nic.. dla mnie wujek google jest najlepszy :-D
 
Do góry