reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

leti moja amelkowna juz lepiej dziekuje:) posylam ja na razie tylko w srody do nursery bo powinna byc miedzy dziecmi. pieluchy im zmieniaja, pytaja czym dziecko jada (lyzka noz widelec),czy ma drzemki-zazwyczaj maja osobny pokoik z muzyczka relaksacyjna i zaciemniony dla dzieci ktore maja drzemki. moja mloda w przedszkolu nigdy ie spi bo woli sie bawic ale jej ani nam to nie przeszkadza bo wtedy szybciej idzie spac. posylam ja na popoludnia wiec obiadki przedszkolne omijamy ale wieczorem dostaja lunch: co zapakujesz do plecaczka + robia pizze,kielbaski w ciescie itp :-) wsie dzieci siadaja razem i nawet jak w przedszkolu sie nie naje to w domu nadrobi. nie zaglodza dziecka to pewne;-):-D moja przyzwyczajona do przekasek jakies chrupy czy inne bzdety podjada miedzy posilkami w domua w przedszkolu wiadomo ze nie daja tak jak w domku ma--sama sobie z szafki wyciaga bo ma pod reka;-):tak:
 
reklama
Czesc! Przepraszam za nieobecnosc, nie mialam za bardzo czasu zagladac. Ale juz postaram sie byc z Wami na bierzaco :-) U nas ok, maly juz smiga jak szalony na nozkach, az milo popatrzec :-) Tylko, ze jeszcze w bucikach nie potrafi chodzic, czasami wyciagam go z wozka na spacerku, zeby maszerowal ze mna za raczke, ale jeszcze mu sie nozki plataja. Mam nadzieje, ze szybko to opanuje ;-)
 
u nas z kupkami bez zmian...co do soku z pomarańczy to nie wiedziałam...wiem, że cytryna działa przeczyszczająco z ciepłą wodą. a w ciąży jak miałam problemy to grejfrut działał cuda;p więc może i pomarańcz tak działa;)

dziewczyny możecie polecić jakieś pieluchy, z tych tańszych. my używamy papmersów (huggisy się nie sprawdziły) ale tyle tych pieluch idzie, że z torbami pójdziemy;) a tak bym tańsze zakładała w ciągu dnia co muszę przebierać co 2h
 
Witam się :-) Straszną noc miałam. Krystiana mi tak dusi kaszel, że masakra. W ciągu dnia jest ok ale w nocy to masakra. Jeszcze do tego mój kochany mały geniusz zrobił sobie wczoraj (myślałam, że już śpi) kupkę do nocnika. Po czym wstał podciągnął piżamke i siup do wyrka. Ja tam zachodzę przed pójściem spać a tam woń taka, że drzwiach odrzucało:szok:. Patrze kupa w nocniku. Zaglądam na dupki a u Krystiana niespodzianka:crazy:.
Azorek bardzo się cieszę, że Amelcia ma się już lepiej. I powiem Ci, że troszkę się zdołowałam jak przeczytałam Twojego posta o butach ... Ja wczoraj się wybrałam na zakupy i kupiłam sobie właśnie w Barratsie kozaczki kosztowały 66Ł ale były przecenione na 42Ł no ale jak pomyślę, że mogłabym je kupić za połowę tej ceny ...:wściekła/y:
Przerazona ja bardzo polecam pieluszki z Asdy little angels. Jak się moje Bobki ur też kupowałam pampersy ale szlo mi tego tak dużo, że miałam wrażenie iż nic innego nie kupujemy tylko pieluchy. Więc stwierdziłam, że na dzień będę kupować tańsze. Próbowałam tesco i z morrisona ale te z asdy wydawały mi się jakieś takie najlepsze, najprzyjemniejsze w dotyku. I jeśli jeszcze mogę poradzić coś to husteczki z tesco te najtańsze. Serio ja zaczęłam je kupować dopiero jak chłopaki mieli nie całe 2 lata. Ale powiem szczerze, że za późno. Są tanie (36p) i naprawdę dobre. Bardzo nawilżone myślę, że nawet bardziej jak pampers czy johnsonsy. Na początku się troszkę bałam ale potem widziałam, że nic się dzieciom nie dzieje to po co mam kasę do kosza wyrzucać. Koleżanka ur nie dawno córeczkę i też ich używa od kąd mała się urodziła i nic się nie dzieje.
Joasia współczuję mogę się tylko domyślić, jak bardzo zmęczona jesteś. Mała jest teraz w okresie odkrywania wszystkiego więc spanie jest nudne. Ale pociesz się, że to minie. Trzymaj się:-)
 
Przerazona co do kupek to jeszcze sok z jablka pomaga. A Twoj maly jest na piersi? Ma twardy brzuszek w ciagu dnia i placze? Bo jesli nie to znaczy, ze wszystko ok. Moj Nicolas jak skonczl miesiac to robil kupke raz na... 7 dni!!! :szok: A czasami nawet co 10. Bylam przerazona jak 2 dni kupki nie bylo, ale pozniej dowiedzialam sie, ze u dzieci karmionych cycem to normalne i nie ma sie co martwic pod warunkiem, ze nie boli dzidziusia brzuszek :) Pozniej jak zaczal jesc inne rzeczy oprocz cyca to wszystko sie unormowalo.

Bzyczek wspolczuje nocki. U mnie tez ostatnio nieciekawie, 4 znoce z rzedu maly plakal i pozniej odnalazlam winowajce tego placzu - nowy zabek sie przebil ;)
 
dostaja lunch: co zapakujesz do plecaczka + robia pizze,kielbaski w ciescie itp :-)

no wlasnie takiego jedzenia sie obawiam, ja nie daje mlodemu zadnych fast foodow ani junk foodow:no:

Czesc! Przepraszam za nieobecnosc, nie mialam za bardzo czasu zagladac. Ale juz postaram sie byc z Wami na bierzaco :-) U nas ok, maly juz smiga jak szalony na nozkach, az milo popatrzec :-) Tylko, ze jeszcze w bucikach nie potrafi chodzic, czasami wyciagam go z wozka na spacerku, zeby maszerowal ze mna za raczke, ale jeszcze mu sie nozki plataja. Mam nadzieje, ze szybko to opanuje ;-)

hehe, nie wymagaj za duzo ;) 11 miesiecy i smiga to naprawde super, moj zaczal chodzic jak mial 13

Przerazona co do kupek to jeszcze sok z jablka pomaga. A Twoj maly jest na piersi? Ma twardy brzuszek w ciagu dnia i placze? Bo jesli nie to znaczy, ze wszystko ok. Moj Nicolas jak skonczl miesiac to robil kupke raz na... 7 dni!!! :szok: A czasami nawet co 10. Bylam przerazona jak 2 dni kupki nie bylo, ale pozniej dowiedzialam sie, ze u dzieci karmionych cycem to normalne i nie ma sie co martwic pod warunkiem, ze nie boli dzidziusia brzuszek :) Pozniej jak zaczal jesc inne rzeczy oprocz cyca to wszystko sie unormowalo.

u nas byl ten sam problem, chociaz najdluzej jak nie robil kupki to bylo 10 dni, z reguly co 5-6 dni robil
tzn problem byl bardziej w mojej glowie bo sie zamartwialam, ze moze cos nie tak no ale skoro dziecko zadowolone, brzuszkowych problemow zbytnio nie mial poza poczatkowymi pierwszymi tygodniami no to przestalam sie martwic ;)
i tez sie unormowalo jak weszlo rozszerzanie diety
 
witam i ja:-) leti oni robia swoje na miejscu nie kupuja gotowcow:-D dzieciaki czesto pomagaja w przygotowaniach jedzonka:tak:

Bzyczek ja kupilam o takie: http://www.ebay.co.uk/itm/350500842...X:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_1160wt_1270 i wiem ze nie wszystko co maja w sklepach jest dostepne na ebayu za mniejsza kase wiec nie doluj sie bo moze sie okazac ze wcale nie stracilas :)

przerazona pieluszki zasdy sa bardzo fajne i z tesco i z lidla nawet:tak: huggisy jakies sztywne mi sie zawse zdawaly:eek: chusteczki tez z tesco kupujemy-teraz te ciut drozsze takie w opakiowaniu zielonym lub niebieskim jak mloda byla malusia to w domu pupinke podmywalam najczesciej watka i ciepla woda:tak:jesli zdarzaly sie odparzenia to szybko schodzily wtedy:-) chusteczki byly bardziej na wyjscia choc i czasem sie zdarzalo ze bralismy tylko waciki (te duze takie) i miseczke na wode :):-D koleja opcja to pieluchy wielorazowe ja dla kolejniej dzidzki sie w takie zaopatrze bo teraz zaluje ze dla amelkowny nie kupilam od razu:sorry: sa na rzepy wiec jak kupisz raz to na 6 mcy starczaja i tak ze 20 pieluszek mysle starczy spokojnie tylko do pralki zaladowac i rozwiesic zeby przeschly:tak:
podaje linka do takich pieluch na ebayu i np raz w tyg zamowisz sobie to w ciagu miesiaca bedziesz miec te 20 pieluszek jednorazowo to raczej spory wydatek a tak bedziesz widziec czy np 15 pieluch starcza czy potrzeba ci wiecej http://www.ebay.co.uk/itm/5-Reusabl...Nappies_LE&hash=item4aa9bf3776#ht_4982wt_1270
 
Ostatnia edycja:
Ja poolecam pampersy little nagles z asdy- te najmniejsze sa chyba zołte.
U nas one sprawdzily sie doskonale, uzywamy do teraz.
Chusteczki tez z asdy te najtansze z zamykaczem. Sa suuper mokre.

A my takze mamy te wielorazowe pieluchy, i sa super , domi czuje kiedy ma mokro, mam nadzieje ze przez to nauczy sie szybciej robic na nocnik:-D:-)
Ale najlepsztym atutem ich sa to ze wogole nie odprzazają pupci dziecka!!!!!

azorek- kiedy kawka?
azorek - fajne te buty

Ja to tylko kupuje na ebayu, osatnio dwie pary na zimę kupiłam po 10 funtów nowe:)
http://www.ebay.co.uk/itm/130582196634?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_6858wt_1136

[URL="http://www.ebay.co.uk/itm/400182602917?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649"]http://www.ebay.co.uk/itm/400182602917?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

a te takie an specjalne wyjscia :)
http://www.ebay.co.uk/itm/280768665...NX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_858wt_1179
[/URL]
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje za slowa otuchy. Codziennie bede jak dotychzcas probowala Igorka dokarmiac. I u nas zawitala choroba, obydwoje podziebieni..Adasiek kaszle i z nosa leci, Igorek caly jakis taki nieswoj i cieply oraz z noska mu leci. Ciezki mam dzis dzien. Niedlugo maz wraca z pracy to nmnie odciazy.
 
reklama
Do góry