reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Witajcie!
Mam pytanie do mam ze Szkocji:)

Co byście poleciły na zwiedzanie będąc w Szkocji?
Za 2 tyg.wybieramy się na mały urlop właśnie do Szkocji i poszukujemy atrakcji które moglibyśmy zwiedzić:)
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi!

Pozdrawiam
Agnieszka
proponuje isle of skye przepieknie jest :)) po drodze five sisters--gorki, glenn,loch ness i pozostale loch--jeziorka, highlandy, zalezy czego szukacie wiecej chodzenia i widokow czy cywilizacji ;]sam edynburg tez jest dobrym miejscem na zwiedzanie i warto poswiecic dzien lub dwa na zwiedzenie calego miasta: zamek,stare miasto,dynamic earth (dla dzieciakow szczegolnie),muzeum, camera obscura ,butterfly world , spacerek po princess str gardens, ogrod botaniczny, zoo i cala masa innych miejsc.

Three Days Skye, The Highlands & Loch Ness --- ja bylam na tej wycieczce z mama i jej kolezankami baaaardzo fajnie wspominam masa widoczkow nie do opisania, lazenie po gorkach ktore uwielbiam :D
The official website for Skye, Lochalsh and Raasay in the north west of Scotland
The five Sisters of Kintail
 
reklama
Witam i ja, z kolejna kawa, cos spanie mnie dopadlo.
Wlasnie to mnie tutaj przeraza ze nie mozna nic dziecku zrobic, chociaz wiem ze mozna zglosic sprawe na policje i jestes tez jakis specjalny oddzial policji zajmujacy sie dzieciakami. Co do tego czy w Polsce jest inaczej? Coz na pewno dziecko mozna ukarac. Moja mama jest nauczycielka i mowi ze mlodziez jest teraz straszna.
Co do mojego Kuby to staralismy sie wczoraj z nim porozmawiac, ja tez mysle ze on sie bal, nawet nie wiem jaka kare mam mu dac i czy wogle dawac.
Marlenka jutro wpadne jak bedziesz w domu a jak bys jeszcze kiedys trafila na buciki to kup dla mnie bo ja rzadko w miescie jestem
 
Ja rowniez sie boje tego ze moja mala wplata sie w jakies nieciekawe towarzystwo w przyszlosci.. szkoda gadac jak Szkoci podchodza do wszystkiego z przymruzeniem oka. Dzieciaki 7letnie wlocza sie po nocy i psoca a rodzice maja to w nosie.. dlatego tez nie wyobrazam sobie zycia tutaj na stale i wciaz ludze sie ze kiedys bede mogla powiedziec ze wracam do domu..
Marlenka jesli masz ochote to mozemy sie wybrac razem na spacerek w nastepnym tyg bo do konca tego niestety pracuje.
Ja dzisiaj zakupilam wreszcie nasadke na kibelek wiec po raz kolejny podchodze do nauki siusiania.. Mam tylko nadzieje ze mala mi sie nie rozchoruje jak za kazdym razem.. Acha zapomnialabym zapytac wiem ze juz ten temat byl poruszany ale nie pamietam juz wszystkiego. Chcialabym zapisac Nikole do przedszkola przed 3rokiem zycia. Slyszalam ze musze najpierw miec list od health visitor aby mi sie to udalo.. a wy jak to zalatwilyscie?
 
doty powodzenia z nauka siusiania :) co do przedszkola to ja skladalam dla obu bez zadnego listu od hv.. wspominala cos ze moze przyjeliby mi patryka na 1-2 dni na 2.5 godz dziennie za darmo ze wzgledu na to ze mam 2 dzieci i ze moze dac mi wlasnie jakis list- ale w przedszkolu babka powiedziala ze absolutnie nie ma czegos takiego i ze przed 3 rokiem bezwzgledu na to ile mam dzieci i tak musze placic. zlozylam wiec aplikacje ale patryka zgubily.. dziwne skoro mialy wszystko razem ale coz. mam nowa aplikacje ale jednak najpierw chce zobaczyc jak dominik bedzie chodzil czy mu sie spodoba itd wtedy najwyzej zloze tez dla patryka.
 
u nas nauka sikanaia stanela w miejscu.....moj sie wydarl na amelkowna jak walnela kupke na dywan....podniosl ton glosu wiec mloda w ryk kopnela nocnik i doopa z nauki:/ ranyyyy a tyle mu tlumaczylam nie krzycz tylko jej tlumacz ze nawet jak na dywan czy lozko zrobi ze nic sie nie stalo ale ze powinno sie robic na nocnik i wogole tak delikatnie. mloda sie zablokowala potrafi wstrzymac siusiu czy kupke na tyle ze brzuszek ja boli :/ ehhh szkoda slow.... za 2 tyg zaczne od nowa bo musze jej dac czas zeby sie zrehabilitowala :(
 
azorek tak niestety czasem bywa.. ja staram sie nie zwracac uwagi ale czasem tez mi sie zdazy krzyknac nie sikaj tutaj.. patryk robil mi juz tak ladnie siku a od tygodnia cos nie kontroluje tego z nowu.. przed chwilka wlasnie bylismy w lazience bo sprzatalam , nocnik stoi , kibel wolny a on mi nalal na podloge.. ogolnie tlumacze mu caly czas, biore na kibelek a jak sie zsika czy zrobi kupe na podloge to coz.. trzeba sprzatnac i tyle :) zadne dziecko nie uczy sie odrazu na to potrzeba czasu.. na twoim miejscu sprobowala bym za jakies 2-3 dni a nie za 2 tyg

myslalam ze umyje dzis okna bo mam osrane zwlaszcza w kuchni.. rano byla taka piekna pogoda a teraz juz sie chmura.. nie wiem czy jest sens mycia jesli zaraz zacznie padac..
 
Wydaje mi się, że nie powinno się mówić: 'na twoim miejscu zrobiłabym tak i tak', bo to sugeruje, że ta druga osoba robi źle.
My już odliczamy dni do wyjazdu... Eh, za tydzień o tej porze będę się byczyć nad polskim morzem a Grzdyl będzie w uściskach babci/dziadka/cioci/wujka/prababci :-D choć znając życie pewnie będzie lało... ;-)
 
reklama
magdziarz nie napisalam dlatego ze uwazam ze azorek robi 'zle'! chodzilo mi o to ze moze sprobowac wczesniej bo moze mala nie potrzebuje az 2 tyg.. ja bym probowala wczesniej tymbardziej ze juz sikala do nocnika i szkoda by bylo zeby znow spodobalo jej sie sikanie do pieluszki..
 
Do góry