reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

bzyczek co do kanalow- no to znam na wlasnej skoze o co chodzi. Pewnego dnia zaczelo mnie bolec. ale jak chler.....a bylam na 7 paracetamolach a potem na emergency a tam wyrwali mi nerwy. Bez trucia czy lekarstwa - poprostu wyrwali. Po zrobieniu rtg w pl jakies 2 latka pozniej OKAZALO sie ze : zab ma tylki jeden nerw usuniety!!! byl to trzonowiec a trzonowiec ma 3 korzenie a w nich nerwy. Zab ma do tej pory bo zawsze nie bylo czasu na leczenie kanalowe ale czasami go czuje. Teraz sie nim zajme na urlopie bo 3 tyg bedziemy no i mialam robione rtg i wyszlo ze jest ognisko zapalne przy korzeniu - wiec teraz to juz mus by go zrobic. Wiec moze i tak byc ze masz wpol martwe zeby :)
 
reklama
menia kuruj sie dziewczyno i duzo odpoczywaj :-) jesli chodzi o to mleko modyfikowane to ja podalam je tydzien temu tylko 2 razy i po tym(tak mysle wyszla ta wysypka) niewiem natomiast czy jest to normalne zeby taka wysypka utzrymywala sie tak dlugo ( o ile faktycznie jest po mleku)...
Wyszukiwalam duzo informacji o wysypkacj itp.. powiem szczerze ze nie jestem juz niczego pewna.. wysypka przypomina rozyczke wiec lepiej wybiore sie do lekarza...
Justa ja daje mojej malej mleko bardzo sporadycznie i przewaznie na spiocha jak nie chce zjesc sniadania.. je natomiast bardzo duzo produktow z mleka krowigo np budyn, serek wiejski, jogurty itp. nigdy nie bylo problemu a teraz ta wysypka..
 
Ostatnia edycja:
Witam z rana

My już na nogach, po śniadanku i nie wiem co dalej robić , ta pogoda za oknem zniechęca do czego kolwiek :-(
Miałam piec ciasto ale nawet nie wiem czy wylezę z domu,w sumie mam parę rzeczy do kupienia ,bo muszę torbę do szpitala przygotować bo nawet nie mam jeszcze nic konkretnego a skoro byłam raz już to na pewno się nie skończy na jednym razie :no:
Idę się szykować ;-)
 
Justaa dziekuje Ci bardzo za linki. Ja szukalam informacji na ten temat na polskich stronach i nic sie nie dowiedzialam. Rzeczywiscie z anglojezycznych mozna dowiedziec sie wiecej. Moja polozna sprawdzala mi brzuch, ale nigdy nic o tych miesniach nie wspomniala. W tamtym tygodniu mialam wizyte u gp 6 tygodni po porodzie i nawet mnie nie zbadala. Myslisz, ze powinnam isc do lekarza ( mam roztep miesni na 3 palce nad pepkiem), czy zaczac cwiczyc?
Pasa poporodowego nigdy nie nosilam, tylko bielizne zciagajaca. Chyba podobny efekt daje?
Manolka cos sobie przypominam, ze mialas wizyte odnosnie tych miesni brzucha. Jak to jest u Ciebie?
 
foxia jesli jestes prawie 2 miesiace po porodzie a mowisz ze nadal masz rozstep na 3 palce to wydaje mi sie ze to samo bez cwiczen sie nie zejdzie. a czym pozniej zaczniesz z tym cos robic tym gorzej. Mnie tylko jedna polozna, ktora przyszla na zastepstwo sprawdzila te miesnie a ta inna dopiero jak jej powiedzialam ze tamta stwierdzila ze mam ten rozstep to pokazala mi jak mam cwiczyc i dala kartke z informacjami.
Generalnie GP powinien Cie skierowac na jakas rehabilitacje ale cwiczyc tez mozesz - mnie kazala od razu po porodzie z tym ze na poczatku to bylo samo wciaganie brzucha i przytrzymywanie miesni z boku tak jak na filmie. Ciezko to wyjasnic w poscie ale jak bedziesz chciala to napisze Ci wiecej na gg moj numer to 5924428
 
ale sie rozpisalyscie hihihihi kawusia mi wystygla bo sie zaczytalam :D
amelkowna ma juz wyrko zlozone i postawione (wczoraj przywiezli) i sliczne jest.balam sie ze bedzie jakies takie bardziej rozowe ale jest wrzosowo-nioebieskie :D
magdziarz nie odpisalam ci juz wczoraj bo mi sie telefon zawiesil:/ mam ten z touch screenem i wogole nic nie moglam "kliknac" :O balam sie juz ze nagle trzeba bedzie tel zalatwiac bo jak ten touch screen padnie to ja nic nie zrobie : zadnego smsa nie wysle nigdzie nie zadwonie:O
powiedz tylko kiedy chcecie podjechac. jak macie problem zeby kogos z autkiem zalatwic to ja cos wymysle i ktos wam podrzuci do domku:)
 
hej z rana:-)

menia a powiedz mi jakie masz to ciśnienie, ja też mam wysokie ale niby z moczu i krwi nic nie wynika. byłam na konsultacjach u jakiegoś doktorka ale nic nowego się nie dowiedziałam wręcz byłam załamana bo nic nie wiedział. ale najlepsze jest to, że pielęgniarka posłuchała serca dzidziusia a w karcie ten lekarzyna mi napisał rozmiar brzucha 19,4cm z czego nawet cenymetra nikt nie wziął do ręki. ja mam płaski brzuch więc nie wiem jak im wychodzi te 19,4cm....chyba na oko...

ale teraz mam inny problem. w czwartek i wczoraj złapał mnie taki skurcz po lewej stronie (okolice jajników) ale to jakiś mięsień bo twarde się zrobiło i ruszyć się nie mogłam. balało to jak cholera. macica cała twarda i to przez cały czas też czasami jakiś skurcz mnie łapie ale nie taki bolesny. wczoraj dzidzia się tak niemrawo poruszała. wieczorami zawsze daje popisy kopniaków a wczoraj to musiałam mocno przyłożyć ręce i wcale nie były mocne ale tłumaczę sobie to pogodą...może któraś miala coś takiego:-(
jutro mam skan i aż się boję...:zawstydzona/y:
 
przerazona moze masz np torbiel na jajniku?? one same sie wchlaniaja bo ciaza je niweluje i stad moze cisnienie podwyzszone. ale jak piszesz ze jakies tam skurcze byly to moze macica sie stawia juz co?? nie masz suwaczka to ja nie wiem na jakim etapie ciazy juz jestes hihi mnie sie macica stawiala juz od mniej wiecej 18-20 tyg ciazy. jak sie bedzie powtarzac zakup sobie z pl nospe:) tu nic na to nie dadza a warto czasem przycmic te skurcze co by dzidziek nie pchal sie za wczesnie:) a rozmiar brzuszka licza cm worka plodowego czyli wnioskuje mniej wiecej zer wchodzisz w 20 tc?? nie martw sie na zapas bo stres nie pomaga ani tobie ani maluszkowi. trzymam kciuki za jutrzejszy skan :)
 
Jednak pojechaliśmy z m po zakupy do Tesco, kupiłam wszystko na ciasto, bodziaki dla malutkiej na długi rękaw bo mam mało,i coś na obiadek a robię kurczaka curry ;-)

azorek jak ci czasami nie działa w tel. to wyciągnij baterię i włóż z powrotem, powinno działać, ja mam HTC i raz mi się zablokował ekran nic nie działało i wyciągnęłam baterię i potem było ok :tak:

przerażona ja miałam nawet 150/110 mam najwyższą dawkę leku na obniżenie ciśnienia i dopóki pracowałam ciśnienie było wysokie a tabletki nie działały, więc dali mnie do szpitala na zbicie ciśnienia do tego mam białko w moczu i małe ilości krwi, to samo miałam w pierwszej ciąży teraz lekarz mi zabronił pracować więc jestem już na zwolnieniu do końca .
 
reklama
20tydzien dokładnie;/

menia to mamy takie samo ciśnienie chociaż niby mocz i krew mam ok. narazie leków mi nie dali i żadnych zaleceń;/

a z tymi torbielami to oni w szkocji są w stanie na usg sprawdzić albo właśnie czy macica się nie skraca lub łożysko nie odkleja? nie mam możliwości jechać do Pl a i o nospie jeśli tu jej nie dostanę to też mogę pomarzyć:no: na pierwszym usg to tylko Dzidzie zbadała...a ja bym wolała wiedzieć.

co do pomiaru brzucha to też fajnie na oko sobie wpisywać liczby:confused:

a co to znaczy, że macica staje?

a co do stomatologów to ja mam w rodzinie i nie wyobrażam sobie chodzić do kogoś obcego. bo wszystko mam jak trzeba zrobione i jestem tego pewna...a przykre jest to, że wszyscy tylko o kase dbają a nie o dobro klienta;/
 
Do góry