reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Doveinred, ja bym się pisała na Walkera :-) co do zębów-wyczytalam na innym forum,, że to możliwe :tak: mój Grzdyl się ślini okropnie, ale to raczej nie zęby, jeszcze nas to omija ;-) a dzisiaj byliśmy na szczepieniu i baaardzo dzielny był :tak: bardziej niż mama ;-)
 
reklama
isabellL szczerze powiem, ze wtedy jak bylam w Hiszpanii to nie patrzylam pod katem miejsca dla dzieci bo nawet nie bylam jeszcze w ciazy...ale poszukaj czegos na necie. Zawsze to lepiej przygotowac sie wczesniej zebys pozniej wiedziala czego mozesz sie spodziewac.

Doveinred ok 3 miesiaca zaczynaja intensywniej pracowac slinianki u dziecka i to dlatego moze tak sie slini. Moja tez tak miala i tesciowa sie upatrywala zabkow bo byla przekonana, ze to byl powod tego slininie. A pierwszy zab wyszedl jej jak miala ponad 9 miesiecy. Ale jak widzisz biale kreseczki na dziaslach i sa rozpulchnione to kto wie:)
 
Doveinred to mozliwe z zabkami, mojej corci wyszedl pierwszy zab jak miala 3 i pol miesiaca.
Azorek no niezla ta wizyta u okulisty.
Dziewczyny kiedy mozna zaczac chodzic na silownie po naturalnym porodzie? Kiedy zaczynalyscie robic brzuszki? Ja na razie zaczelam dlugie spacery z wozkiem z niezlym obciazeniem dwoch moich pociech. Do zrzucenia 9 kilo ehhhh.
 
No u mnie Barnim zaczol sie slinic jak mial 3 mies a pierwszy wyszedl dopiero po 6 mies.ale u niego dlugo nie bylo widac kreseczek a tu dzis pokazalam kol na grupie i ona nawet z daleka zauwazyla ......
Dzieki za odpowiedzi dziewczyny- wiec pewnie niedlugo bedzie zabek albo 2...:)
 
foxia to kiedy mozesz zaczac cwiczyc jest uzaleznione od Twojego ciala jak szybko wroci to formy. Juz pisalam wczesniej ze jelsi masz po ciazy rozstep miesni prostych brzucha to najpierw musisz albo poczekac az sie zejdzie albo robic specjalne cwiczenia zeby przyspieszyc ten proces. Bo pozneij jak zaczenisz robic normalne brzuszki zanim Ci sie to zejdzie to pogorszysz sprawe i nigdy nie bedziesz miala plaskiego brzuszka. Moja kolezanka tak wlasnie sie zalatwila. Jest bardzo szczupla ale prawie rok po ciazy nadal wyglada jakby byla w 5 miesiacu... Brzuch jej wystaje wlasnie przez ten rozstep miesni, z ktorym nic nie robila od razu po porodzie. Ja mialam rozstep na ok 2 palce - polozna powiedziala ze wszystko powyzej 3 palcy kwalifikuje sie do skierowania na rehabilitacje.
Ide teraz kapac Natalie ale jak bedziesz miala jeszcze jakies pytania to odpowiem Ci pozniej :)
 
Azorek niezla ta wizyta u okulisty, moze idzcie do innego? I gratulacje postepow, na mnie to aqua slim chyba nie dziala, piej od czwartku i waga stoi w miejscu a nawet chyba jest troche wiecej i juz 3 razy bylam na Zumbie. Zobaczymy co bedzie dalej, jeszcze 2 razy w tym tyg ide.
 
azorek tu trzeba sie obawiac wszystkich a z tego co piszez tez wiem zeby omijac okulistow.

Ja ostatnio mialam stycznosc z dentysta.......ahhhh jedno moge powiedziec- partactwo.
Moj dentysta stwierdzil ze zrobi mi korone - oki spoko zgodze sie z tym ale jak zobaczylam co mi wklada do buzi to padlam.....a bylo to tak :

mam zrobiona korone..hi hi no chyba sie tak to nazywa choc nie przypomina.
Wiem ze mam za darmo dentyste ( bo w ciazy i po urodzeniu dziecka ma sie rok tez free) no ale bez przesady.

Ogolnie zrobila mi podbudowe na korone : pol mojego zeba resztkowego i pol dorobila ....... wiadomo nie trzymalo sie i cale dorobienie odpadlo a dentyste mialam za 2 tyg. Zadzwonilam by powiedziec ze nie ma sensu by technik robil bo i tak juz nie mam tej podbudowy i trzeba nowa robic.
No nic bylam na tej wizycie i co widze - ma zab!!! to sobie mysle co ona kombinuje.:confused: Wiec dorobila ten zab na oko i usadzila korone:sorry2::no::szok:.
po zamknieciu buzi korona nie pasowala bo za wysoka w zgryzie to ona wziela i podszlifowala a potem przykleila mi ja ..... ja tu sprawdzam w zgryzie i nie moge zamknac , wiec ona nadal szlifuje i dziwi sie ze mi przeszkadza??? niby pasek nie pokazywal gdzie. No ale jak babcie laczkem nie pasowalo!!!!
No to szlifuje itd. juz wiecej nie mogla bo jusz drasnela metal. No nic musialam juz tak zostac.
No wiec po przyjsciu do domu zobaczylam wkoncu to COS!!!! o jeny!!! ..... Wyglada to tak jakby ktos ulepil kulke i tak ja spolimeryzowal. Pozatym wiem dla czego mi nie pasuje w zgryzie: gorny zab uderza o dolny bo ten jest za duzy ( taki plaski placek) piec nie ma jak wchodzic w bruzdy ( tak jakbys polozyla zab o biurko - taki efekt.
Dodatkowo jest tak duzy ze jak mowie to dotyka policzkow.
A od strony jezykowej jest szpara- tam gdzie zab powinien sie stykac z korona jest luka bo zle osadzila go na kikucie......:no:

Co zrobil gosiek w rezultacie: przyzadem do manicure ( bo tylko taki ma dodam ze ie urzywany) troszke wymodelowal i udalo mi sie zredukowac troszke z policzkowej i dystalnej. Niestety tam gdzie najbardziej wadzi totez z mezialnej sie nie dalo bo juz tam pani doktorka poprawiala i doszla do metalu.

poprostu tragedia...
 
Doveinred no niezle. Ja tu chodze do polskiego dentysty wiec nie narzekam, jak narazie na optyka tez nie mam co narzekac, raz tylko jak mi okulary zrobili, mowie do babki ze sa za mocne, kreci mi sie w glowie zaraz glowa boli i co prawda widze wyrazne ale az za wyraznie i wszystkoo jest zaokraglone, na co mi babka mowi zebym ponosila okulary przez miesiac i jak dalej bede myslec ze za ostre to zeby przyjsc. No mysle sobie co za idiotka wiadomo ze po miesiacu oku sie przyzwyczai. Wiec nie nosilam poszlam po miesiacu byla inna babka, sprawdzila i twierdzila ze sa za mocne
 
reklama
Witam wszystkie mamusie po weekendowej przerwie:-) wypad do Manchesteru sie udal nawet mi sie nie chcialo do domku wracac.. wlasnie siedze sobie z kawusia w rece i probuje was nadrobic:-)
Foxia Wszystkiego najlepszego dla coreczki:-) spoznione ale szczere:-)
Doveinred ale ty piekne ubranka szyjesz:-) ja niestety nie mam reki do takich rzeczy.. Jesli chodzi o zabki to moge powiedziec ze jest to mozliwe bo mojej kolezanki syn urodzil sie z zebem.. Ludzie w szpitalu chodzili ogladac bo az niedowierzali.. Z dentysta tez mialas niezla przygode.. ja nie moge narzekac.. chodzilam do szkota rok temu i wszystko sie trzyma..
Manolka zycze zdrowka dla Adasia:-) miejmy nadzieje ze nie dlugo mu przejdzie.. najgorsze jest to kiedy dzieci choruja i niewiadomo na co..
Azorek to do niezlej okulistki trafiliscie.. masakra jakas ja tez sie zastanawiam nie dawno nad soczewkami ale teraz niewiem czy nie poczekam na wizyte w PL i tam nie zrobie..
 
Ostatnia edycja:
Do góry