reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Zwłaszcza, że jej w kościach chrupie
Vampiria le te chrupanie to nie w kosciach:-D:-D male chrzastki sie rozrastaja i jak dzidzia rosnie szybko to tak jest. i to jest naturalne to wiem od lekarza z pl nie tutejszego;-):-) mysle ze by sienie przejmowac ja amelce nie podawalam dodatkowo witaminy D a tez od 2 tyg zycia jest na formulce i nic jej nie jest. podajesz mlodej powioli inne jedzonko jak dobrze pamietam wiec az tak sie witaminka nie przejmuj:nerd:
 
reklama
vampiria - no mi zostalo po Barnimie nadmiar 7 kilo co prawda nie cwiczylam i nie mialam diety i pewnie dla tego.
magdziarz- co to dokladnie oznacza:eek::confused: co z porodem i przyjeciem do szpitala:confused:
martika- tez mialam wywolywane no ale nic nie dalo i mialam cc.
 
Hej dziewczyny, nie wiem czy dam radę was nadrobi, ale postaram się. Ja wczoraj miałam ciężki dzień. Zaczęło się miło, najpierw z Doty na piosenkach, potem małpa z justysią, młoda po drodze do domu zasnęła a ja zaczęłam się zle czuc, kobieca przypadłośc plus migrena a dzisiaj ciąg dalszy dolegliwości. Wieczorem okazało się, że muszę jechac po kasę mojego j z poprzedniej pracy, bo szef dał jakiemuś pracownikowi, pracownik miał wpłacić na konto, nie wpłacił bo nie miał czasu no i musiałam jechac a byłam już ostro zmęczona. Jakoś dojechałam, jednak powrót był gorszy. Najpierw zapomniałam włączyc światła i nie mam pojęcia jak to się stało, bo zawsze je włanczam, już taki mam odruch, potem mało bym auta nie rozwaliła bo strałam się wbic do ruchu i nie zauważyłam wysepki, cholera na środku drogi ją zrobili, potem się zgubiłam i krążyłam po głupim centrum, jak już wróciłam do domu to po prostu w sekundzie padłam. Dzisiaj od samego rana migrena, w pracy zapierdziel i tak goraco, ze można mnie było wykręcac, wróciłam do domu i co mała znowu marudna. Kurde 14 godzinne dni pracy 7 dni w tyg to za dużo dla mnie.
Vampiria super ta twoja kruszynka, oj ja tez pod koniec ciąży to już miejsca nie umiałam sobie znaleźć
Kinga no i dobrze babe załatwiłaś. Najważniejsze, że kasę oddała
Doveinred badania u optyka są darmowe pod warunkiem, że się do nich zapiszesz, czyli np. jak stwierdzą, że masz wadę to wezmiesz od nich okulary lub soczewki, jak nie to badanie kosztuje 30-50 na karte nhs masz zniżkę
Mamamarzenka, Gwiazdeczka witajcie na forum
Magdziarz co do prezentu to ciężko coś doradzic, ja swoim sprezentowałam weekend w zakopanym, a u lekarza to jakąś bzdurę Ci powiedzieli. Trzeba było powiedzeń, że pracowałaś i tak tego nie sprawdzają. Opieka lekarska należy się każdemu
Martka to jakoś się zgadamy, a jak u Ciebie wygląda z weekendami? Nie ukrywam, że wtedy najwygodniej mi się wybrac, albo w mój wolny dzień wtedy z rana porobie wszystko a jak Kuba wróci ze szkoły to możemy pojechac
Doty dostałam, dziękuję
Emilia co do Wit D to mi lekarka powiedziała, że to co w mleku jest nie wystarczające jeśli dziecko nie jest wystawaine na słońce przynajmniej przez 30 min dziennie i musi mieć wtedy skórę nie pokrytą filtrem i że należy dzieciom podawac i to najlepiej tą w kapsułkach bo wtedy się nie przedawkuje
Justysia jak dla mnie nie ma problemu, zawsze można się zgadac
 
Sama nie wiem.Moj pediatra powiedzial, ze gdyby byla w Pl to by dostawala i mi przepisal, ale nawet nie spojrzal na mleko, stwierdzil tylko ze go nie zna.W domu usiadlam i policzylam jaka jest zalecana dawka,ile jest w mleku i ile mleka Mala je i wyszlo mi, ze wystarczy.
Zawsze mi sie wydawalo, ze trzeba dzidzke smarowac kremem jak ma byc na sloncu, a jesli chcesz zeby "lykala"wit to poprostu niski filtr.Hmmm slyszalam nawet, ze nie musi byc bezposrednio na sloncu, zeby lapac wit.

A jak bylam w Bootsie na badaniach wzroku to powiedzieli mi, ze nie musze u nich brac okularow.Co dwa lata masz darmowe badania.
 
Doveinred, nie wiem jak z tym szpitalem, teoretycznie mam tam kartę założoną już i podstawowe badania, ale nie wiem, czy mnie nie potraktują jako przypadek 'turystyki porodowej', i wtedy za pobyt w szpitalu trzeba będzie zapłacić...
 
jeazuuuuuu nie nadrobie juz was dzisiaj ale witam wszystkie mamy nowe:-) co do ciazy to ja tez przeczuwalam od poczatku ze bedzie dziewczynka chociaz wcinalam na poczatku kilogramy ogorkow kiszonych i same slone rzeczy. a z witamina d to mi w polsce tez lekarz poradzil podawac jedna kapsulke dziennie i tak dawalam pomimo tego ze mala od 2 tygodnia na formule i nic jej nie bylo;-) Dovienred dzieki za kawke tak bylo fajnie na dworzu jak wyszlam od ciebie ze juz do domu mialam naa pieszo isc gdyby nie to ze juz bylo po 5 to bym dzis chyba po tej calej eskapadzie dzisiejszej nie dotarla do domku;-) dzwonila do mnie babka z policij mam jutro przyjsc na komisariat zlozyc zeznania bo ktos porzucil to dziecko i nie wiadomo co teraz az sie poryczalam po tym telefonie masakra co to za matka musiala byc!!!!:no::wściekła/y::szok::crazy::angry: spadam sie polozyc bo cos mnie zoladek boli, narazka dziewuszki jutro cos popisze po grupie chyba ze pograrze sie totalnie w pakowaniu to znowu bede was czytala z 30 min,a wogole to mi internet wylanczaja na miesiac to wtedy wogole was nie nadrobie;-):tak:
 
Poprostu im powiedz, ze przyjechalas tu do faceta, bedziecie tu mieszkac i tyle.Napewno nie jestes pierwsza w tej sytuacji.Zreszta twoj facet jest tu tak dlugo, ze bez przesady...niech sie odczepia.
Jestes z Uni E wiec jesli przebywasz na ich terenie i zaczniesz rodzic to musza udzielic ci pomocy, zalatw soebie karte ubezpieczenia europejskiego i moga cie pocalowac...
 
Kinga- ja rowniez dziekuje za mile spedzony czas :) . CO do tego dziecka to kurcze jednak porzucone!!! ja cie krece!!!
A widzisz nikt sie nie zainteresowal oprocz Ciebie

No Emila chyba masz racje no bo ja nie jestem ubezpieczona ani nic w PL a jak bym cos potrzebowała to wlasnie na ta karte mnie przyjmą.
 
reklama
Ja jej właśnie próbowałam wytłumaczyc, że przyjechałam do mojego przyszłego męża, który tu mieszka i pracuje już ponad 4 lata, ślub będzie, ale jakoś większego wrażenia to na niej nie zrobiło...
A Doveinred jak Ty tą kartę sobie załatwiłaś jak nie jestes ubezpieczona w pl?
 
Do góry