reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Martika, to ja od Ciebie mogę tą witamine nawet odkupić !!!! Teraz, natychmiast. Mojej w ogóle nie daję, bo jakoś dziwnym trafem nigdy nie ma mi kto przywieźć. Teraz brat w Polsce, ale też nie przywiezie :/

Nie musisz Malej dawac dodatkowo wit d jesli masz ja na formule!!!!!!
Tu do formuly dodaja wit d i to tyle ile potrzebuje.Moesz to sama spr.Jest sklad na pudelku.Lepiej nie przekroczyc dawki bo to tez niebezpieczne.
 
reklama
:crazy: Żalę się: u znachora dzisiaj byłam-nie prywatnie-i się nawet nie zarejestrowałam... Kobieta w recepcji mi powiedziała, że skoro tu nie pracowałam ani się nie uczę, to nie mam prawa do bezpłatnej opieki medycznej, nawet jeśli mam nin i nawet jeśli ojciec dziecka tu pracuje... No, chyba że byśmy byli małżeństwem-a to dopiero w maju :crazy: Toteż nie załatwiłam nic absolutnie, i zostają mi wizyty prywatne...
Jak Wy mi tu mówicie prawie jednym głosem, że chłopak będzie, to ja się tak właśnie nastawię :-D
Dziwne..a mowilas ze to twoj partner???Przeciez tu partner to tak jak maz.
A masz europejska karte zdrowia>?
 
Ostatnia edycja:
Bede jutro u mojego lekarza to zapytam jak to dziala.Bo tu sie troche zakrecilam:to ze str nhs scotland


Definition - Family Member

In the context of exemption from NHS charges "family member" for the nationals of countries outwith the European Economic Area and Switzerland refers to the entitled person's spouse, registered civil partner and children (if under the age of 16, or 19 if still at school) . Older children, parents, siblings and other family members are not "exempt from NHS charges" unless they have a right of abode in their own right, or have been granted Home Office leave to reside permanently in the UK with an entitled person acting as their sponsor.

For the family members of nationals of European Economic Area Member States and Switzerland Family member who are resident in Scotland "family member" means the person's spouse, registered civil partner, direct descendants of the person, spouse or civil partner who are under the age of 21 or are dependant on the person, spouse or civil partner, and the dependant direct relatives in the ascending line of the person, spouse or partner. Siblings and other extended family members may be entitled if they have been granted entry to the UK as dependant relatives of the EEA national, spouse or partner

When Family Member has Right of Abode

42. If the family member has a Right of Abode and they are taking up permanent residence in the UK they will be "exempt from NHS charges" in their own right meaning that their right of residence is not limited to that of their entitled family member.

43. A family member of an EEA national or Swiss national who is resident in Scotland and who has entered the UK with an EEA family member residence permit is "exempt from NHS charges" as they are considered to have a right of abode.

Spouse or Registered Civil Partner

44. The spouse or registered civil partner of an overseas visitor, who is ordinarily resident here, has the right to reside with him/her in the UK and to be "exempt from NHS charges". People who are in informal relationships would not normally qualify to be "exempt from NHS charges", unless they have been permitted by the Borders and Immigration Agency/Home Office to enter the UK as a dependant of a qualified person or have an EEA family members residence permit.

45. A person entering the UK on a marriage or fiancée or partnership visa is usually "exempt from NHS charges".
 
No i widzisz, a mi powiedziała kobieta w recepcji, że nie mam szans jesli mój partner nie jest moim mężem... Dowiedziała sie ode mnie, że mieszka i pracuje tu juz ponad 4 lata, że jest ojcem dziecka...ale jakoś jej to nie wzruszyło...
 
hej,czytam i czytam ale się gubię tyle nas tu jest że trudno się połapać :rofl2:
a do tego padam ze zmęczenia wczoraj w nocy pracowałam i jak zwykle położyłyśmy się z emilcią na popołudniową drzemkę a ona jak na złość spała tylko godzinę.:no:
 
jeśli chodzi o witaminę d to mi ortopeda w polsce radził podawać ponieważ tutaj nie ma za dużo słońca jedną kapsułkę co drugi dzień ma nie zaszkodzić,niestety nasze dzieci nie mają się gdzie wygrzać a ja też już tęsknie za słoneczkiem ale już nie długo jeszcze 3 miesiące i mam urlop odliczam już dni:happy: no nic spadam zaraz wskakuję do łóżka odsypiać wczorajszą noc,pozdrawiam
 
No, ja właśnie sobie tak wyliczyłam- a znaleźć co oznacza skrót przy wit D na moim mleku to wyzwanie- że moja ma za mało tej witaminki. Wypija 900ml mleka, które pi razy drzwi zawiera 0,9mg witaminy, a zapotrzebowanie wynosi, tu cytat, " 0-6 m-cy - 400mg/24h" Więc chyba by wypadało podawać... Zwłaszcza, że jej w kościach chrupie
 
Kurcze to musze sie nastepnym razem zapytac bo babka mi powiedziala ze narazie moze mi tylko zaproponowac 31 marzec,tez chyba zalezy bo tam jest ograniczona ilosc co do wieku chyba nie?ze 2 ponizej roku i 4 powyzej czy jakos inaczej ale nie wiem czy cos nie pokrecilam,musze poczytac na stronie.
Ja podawalam wit d jak bylam w pl to pediatra mi wyliczyl ze moge podawac jedna krople codziennie,teraz jak byllismy to juz kazala odstawic i podawac tran tam tez jest wit d.
 
reklama
Do góry