reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

isabellL Ja też jestem otwarta na wszelkie propozycje. Mi nawet weekend pasuje,bo ja niepracująca a TŻ weekendy pracuje więc luz.A jestem automobilna więc problemu nie mam z ruszaniem się z Glasgow :-)
U mnie teraz jedyną niewiadomą jest urlop w Polsce który będzie już niebawem,ale niestety nie mam pojęcia kiedy bo jesteśmy uzależnieni od remontu chaty-łazienka nam się sypie i landlord ma jutro dzwonić do ubezpieczalni się czegoś dowiedzieć,bo jak poszło zgłoszenie przyszli tu ostatnio fachowcy,porobili zdjęcia,powiedzieli,ze trza remontować i że dadzą znać. Po 2 tyg znów przylazł jakiś fachura,znów fotki porobił,pomierzył i znów to samo-będzie remont,ja pytam kiedy a on,że nie wie i że da znać i od tej pory cisza.A podłoga się zapada w łazience więc będą ją całą rozbierac i na ten czas chcemy do Polski polecieć bo bez łazienki w domu z dzieckiem zostać nie możemy,a nie uśmiecha mi się przeprowadzać na jakieś mieszkanie zastępcze na te kilka tygodni.

anitha ja tez dziś byłam na targu,przyjechałam ok 9:30 i nie wiem czy to późno czy nie,bo byłam tam 3 raz dopiero(poprzednie razy jeszcze przed porodem były) i było mało osób,ostatnio jak byłam to więcej było sprzedających. Ale udało mi się kupić kilka ubranek dla Małej :)
 
reklama
hey

azorek- to fajnie ze dacie rade po znajomosci odebrac dowod amelce
u mnie z moimi znajomosciami, nie dalo rady:wściekła/y: i dlatego lece teraz w kwietniu do pl zeby odebrac ten dowod, bo paszport mamy do lipca, a we wrzesniu przeciez musimy byc na ten slub w polsce. To sie mama moja nacieszy malym bo teraz bede nie planowo miesiac, a potem w sierpniu przylece na poltora miesiaca:-):-)

A ja wam powiem ze mi dieta dunkana odpowiada, schudlam 10 kilo, chcialabym jeszcze 8 ale cos mi waga stoi, bo podjadam troszke , bo ile mozna sie zywic proteinami.
ale oglolnie dieta bardzo zmienila moje nastawienie do odzywiania, teraz jest lepiej .
Ale coz tu mowic kilogramy same nie przyszly, juz przed ciaza wazylam troche wiecej niz zawsze, a ciaza wiadomo dodala troche kilogramow.
Ale jak sie czlowiek mial zdrowo odzywiac jak ciagle praca, ja mialam takie zmiany ze pracowalam od 6 do 18, wiec co po pracy zeby cos na szybko i cieplo zjesc, to pizza z takewaya , to jakies inne gotowce i sie cielsko utuczylo.:wściekła/y::szok::-D:-D


Ale teraz jest absolutnie inaczej, kroluje zdrowa zywnosc, warzywka.


Tak podroz z dzieckiem pewnie latwa nie jest , no ale co robic jak za ojczyzna sie teskni , a ceny biletow na samolot zbijaja z nog!!!:wściekła/y:


Azorek- niezla niespodzianke zrobisz tesciom!!!


vampiria- mam kolezanke, polke ma dziecko z polakiem, sa tu dwa lata nie maja zadnego rezydenta (czyli potrzebnych dokumnentow) i jak sie im dziecko urodzilo wyslala aplikacje na brytyjski paszport i co DOSTALA!!!
Niewiem jakim cudem, az chce sie powiedziec glupi ma szczescie(bez obrazy)
Ja bym sie bala tak zrobic, i szkoda mi kasy chyba 50 Ł sie placi.
Czego polacy nie wymyslą:-):-):-D:-D


Ja takze dogadzalam obiadkami mezowi jak bylam w ciazy, ale teraz to juz nie da rady, ja na tej diecie jestem wiec najlepiej mniej zryc:-D.
A obiadki teraz owszem ma - ziemniaki i sloiki pudliszkowe-gulasz, golabki, pulpety.
I mowi ze mu smakuje, samemu niechce mu sie nic zrobic, a ja mam lepsze zajecia niz gotowac, sprztac, gary myc itp.
Ja sobie ugotuje zupke i mam na dwa dni, aze on zupek nie jada to juz jego problem, niech je te swoje ziemniaki hhe:-D

Ale nie jestem taka az zla, zlitowalam sie i piecze sie wlasnie azorkowe ciasto z rabarbarem , i zaraz wstawiam pizze(tak jak azorek sama zrobilam woowww:-D:-D)

vampiria- pisz na priv jak bede mogla to pomoge, albo chociaz powiem co i jak zrobic by dostac socjal flat.



bzyczek wspolczuje choroby, ale mam nadzieje ze bedzie lepiej

azorek- a ty do lekarza sio!!! potrzebujesz przegladu jak nic!!!:-)
my zawsze jak jestesmy w polsce to pozadny przeglad dla mnie, mojego i maluszka i tak latamy od pediatry , ginekologa i detysty.Ale przynajmniej mamy pewnosc.
Bo tu wszystko jest wporzadku i moj na wrzody zoladka ma brac paracetamol, ja hemoroidy tez najlepiej zebym leczyla paracetamolem hih
 
Ostatnia edycja:
Muszę się pochwalić-mój Yeti dzisiaj na obiad robi mi nadziewane bakłażany... :-) Nawet gdybym Go tak nie kochała, byłabym z Nim ze względu na to jedzenie, które mi robi :-D Z wdzięczności zrobiłam na deser tiramisu, ale uciekło mi z głowy, że On tego nie lubi ;-) no nic, pewnie się nie zmarnuje :-)
 
vampiria- specjalny nadzor?
co to jest buhah?? my tez mielismy specjalny nadzor , po 6 godz od porodu bylam juz w domu!!
rodzilam o 7, a o 14 obiad w domu:szok:

A polozna przyszla po dwoch dniach, i mowimy jej co i jak (maly ma wystajace zeberko) i zeby nam powiedziala co to jest?
a ona do nas-- nie no wszystko jest ok prosze sie nie martwic , ale zadzwonie do szpitala i umowie was na wizyte do lekarza zeby sprawdzil.

I sluchajcie dzwoni do szpitala i mowi:
mam tu polskie dziecko z jakaś anomalią!!:-D
musicie je jak najszycbciej zobaczyc, bo nie mam pojecia co to jest

No normalnie kretynka, co ona myslala ze my nie rozumiemy?:-D
Ale naszczescie wszystko jest ok.



Ja takze jestem za spotakaniami z wami, pewnie jak bedzie cieplo to mozemy wpadac cala mafią na rozne parki:-D:-D

A niedlugo 8 marca dzien kobiet, moze bysmy umowily sie do jakiegos baru??
Zeby odetchnac od dzieci i obowiazkow?
Albo na jakis spacer z dzieciaczkami?? jezeli nie dacie rady.
Jak wam sie widzi ten pomysl?




unas te pieluchy pralne, uzywam takich pampersow z ebaya, to sie bardzo sprawdzily, uzywam ich po domu i super dupka wogole nie odpazona.
a jak tylko zalozymy kupne pampersy-jak gdzies na dluzsza podroz jade to odrazu pupcia czerwona:-(


Kinga- ile ma twoje dziecko??
Bo moj maly tez z czerwca, ma 8 msc.
Dziewczyny, moze zrobcie sobie suwaczki?
Ja zaraz moj naprawie bo cos znikł.....


justaaa ale z ciebie dzielna kobieta , karmic ponad rok piersia:szok: szok jak dla mnie, no ale pewnie takie mleczko dla dziecka najwazniejsze!!!!!
Super!! ja nie moglam tyle wytrwac.
u mnie domi po 6 msc wogole odrzucil mleko(aptamil), nie chcial poprostu pic i wtedy okazalo sie ze ma ta skaze bialkowa, i ma te specjalne mleczko i te to on pije jak smok!!!


Ajj o przeprowadzkach to lepiej mi nic nie mowcie, bo ja juz jestem zalamana, a to dopiero zamiesiac!!
no ale tak przeprowadzamy sie z 2bed nieumeblowanego w 1 beb umeblowany:wściekła/y::wściekła/y:. IIm dluzej o tym mysle tym gorzej to widze, no ale co musimy, wczoraj zamowilam busa , ale i tak niewiem gdzie to pomiescimy tam, najwzyej bede wiezic domiego przez dzien w wozku, bo pewnie i tak nie bedzie miejsca by on mogl sobie posmigac.
a on do smigania pierwszy !!!
wiec masaaakra to bedzie!!!!!!:wściekła/y::wściekła/y:


isabell ciesze sie ze dziecki nam nie warjujesz:-):-)


a ja bylam dzis na targu i to co chcialam mam:-)
 
Wrocilam z kawki i z dlugiego spacerku wiec moge juz teraz napisac a wiec tak ta wredna wydra niechce nam oddac depozytu bo ja zmienilam karnisz na inny(kupiony za swoje pieniadze zakladal mój maz bo poprzedni spadl nam prawie na glowe) a ona mi mowi ze te jej poprzednie zaslonki byly warte 400 funow i gdzie one sa :wściekła/y: wariatka ja jej na to ze sa schowane i nie bede ich zakladala bo sa ciezkie i bardzo grube i czuje sie tu z nimi jak w noze bo nawet swiatla nie ma w domu:wściekła/y: nastepnie deska sie juz ruszala wiec kupilismy nowa fakt tania ale to przeciez tylko deska do kibla!!! za wlasne pieniadze a ona na to ze za tania i may wymienic na drozsza:wściekła/y: nastepnie kominek peknieta byla gruba plta taka nagrobkowa marmurowa dajmy na to wiecie o co chodzi i to juz bylo jak my weszlismy na mieszkanie w agencji kartki niema bo zginela a ja swoja gdzies zawoeruszylam (gdzie ja mam glowe) i w sumie stwierdzila po tym wszystkim ze nam nie odda 450 funtow depozytu przeciez zaraz mnie cos trafi:wściekła/y: tak w skrocie wam opowiedzialam co ja mam za pecha ten rok zaczal mi sie fatalnie :-( powiedzialam ze jej nie oddam kluczy do domu dopki nie zobacze depozytu na koncie:wściekła/y: zaraz postaram sie was poczytac bo mala mi tak poszalala ze zasnela teraz ale zaraz wstanie wiec pewnie pojdzie dzis spac o 22:tak:
 
witam yas09,:-) misilula:-) moja olivka wlasnie skonczyla tez 8 miesiecy:-) takze witaj w klubie;-) Doveinred odezwe sie napewno i sie spotakmy z ta ksiazka tylko nie jutro bo ide walczyc o depozyt napisz kiedy masz czsa ja sie dostosuje;-) a i gdzie sie spotkamy;-) bzyczek :-) no wlasnie nastepnym razem czyli juz za tydzien pirwesze co to robie inspekcje na mieszkaniu wszystkie usterki fotografuje i robie kopie kaze im podpisac i moga mnie w d... pocalowac bo juz jestem wykonczona ta cala gehenna z tymi mieszkaniami;-) isabell:-) moja olivka narazie jeszcze wszystkiego nie wyrzuca do smieci ale na podloge co ma tylko w zasiegu swoich malych raczek laduje na podlodze:-) hi hi to z jednej strony uciazliwe pewnie dla ciecbie jak wszystkiego musisz szukac w koszu a z drugiej zabawne;-) smiesznie to musi wygladac ;-)
 
oj jojoj ja zagladam do buzi mojej corci i co widze gorna lewa 1,2,3 wychodza a na dole 2,3 wszystkie naraz ha ha a ja widzialam tam wczoraj tylko jednego wykluwajacego sie zeba a tu juz prawie cally kaplet:-) ale sie bedzie biedna meczyla:-(
 
Joasia no to widzisz skoro jesteś mobilna to jak masz ochotę to zapraszam w weekend. ja z moją dwójką do Ciebie sie nie wybiorę, bo kuba by sie nudził a Maja rozniosłaby Ci pół domu. Więc jak masz ochotę to dawaj znac i przyjeżdżaj.
Emilia i inne dziewczyny i co z tym wtorkiem?
Kinga to masz niezłe przeboje, niestety i na takie osobniki się trafia. Dobrze, że tyle zebów na raz, jeden ból i już 5 za wami. No śmiesznie to wyglada jak wszystko idzie do kosza, nawet jej butelka z mlekiem tylko teraz musze pilnowac, zeby w koszu nie było zbyt dużo smieci, za to na górze wszystko ląduje w wannie
Misialula fajnie, że dieta Ci służy, no ja nie wytrwałam
A ja miałam o dziwo dużo czasu dla siebie dzisiaj. Maja po spacerze pospała ponad 2 godz a ostatnio śpi tylko godz, potem byłam u Marleny i moje dziecie nawet nie wisiało na mnie, jak wrócilismy do domu to szybki obiad, potem zabawa, kąpiel i Maja zaczęła ganiac za Kubą więc ja krzyżówki rozwiązywałam a teraz ja położyłam.
Dziewczyny czy nie wiecie gdzie mogę dowiedziec się czegos na temat pracy tłumacza w przychodniach?
 
Niedziela mija dobrze, zaraz bedziemy z G ogladac jakis film bo to przed ostatni wolny weekend.
Milego wieczorka- jeszcze zajrze .....
... Czy te z Was, ktore karmily piersia i pozniej odstawily to mialy takie problemy?
Ja nie mialam problemow pewnie dla tego ze byl jeszcze maly bo miala 5 mies jak go zupelnie odstawialm. Zycze wytrwalosci bo juz twoja cora jest starsza i pewnie bedzie ciezko. Chyba ze wogole zminimalizuje mleko tylko do np. rana
Moj jest ogolnie nie mleczny i od wlasciwie roku ma mleko tylko rano i od polowy to tylko na kaszki czy platki.

yas09- witam na forum :) z jakiej czesci ediego jestes? co do znania to chodzi o mnie ??? jak tak to kurcze zdjecie male i nie kojaze........
azorek- no Barnim jak wspomnialam nie trzyma moczu:-( po nocy ma calego zasikanego a czasami i tak ze i spioszki tez.
isabell- nie wiem jak to tak normalnie jako tlumacz ale moja kol kiedys pracowala w szpitalu normalnie i tlumaczyla polakom na spodkaniach ale to nie byla taka typowa i tylko praca tlumacza..wiec nie wiem jak to wyglada normalnie....
anitha- no moze i gp ma racje i to tylko zwyczajne przeziebienie. Dobrze ze wszystko juz ok. A co do wagi- no to powiem ze jest duzy :) bo Barnim ma tylko 10 kg...:sorry::-( ale je mnustwo......szczegolnie mieso uwielbia.
A niedlugo 8 marca dzien kobiet, moze bysmy umowily sie do jakiegos baru??
Zeby odetchnac od dzieci i obowiazkow?
Albo na jakis spacer z dzieciaczkami?? jezeli nie dacie rady.
Jak wam sie widzi ten pomysl?
fajny pomysl ale odpadam.....
Kinga- :eek: co za landlorka.....:no: ja cie krece - to nie jest jakies popsucie czy zdewastowanie mieszkania zeby nie oddac depozytu. trzymam kciuki o to by udalo Ci sie wywalczyc to co twoje. Juterko tez nie moge- wpada do mnie kol. Ale np we wtorek np zapraszam do mnie na kawke.
 
reklama
Joasia no to widzisz skoro jesteś mobilna to jak masz ochotę to zapraszam w weekend. ja z moją dwójką do Ciebie sie nie wybiorę, bo kuba by sie nudził a Maja rozniosłaby Ci pół domu. Więc jak masz ochotę to dawaj znac i przyjeżdżaj.
Dziękuję za zaproszenie. W takim razie jeśli mi nie wypadnie nagły wyjazd do Polski to przyjadę na kawę. Bo powiem szczerze,ze tak ciągle sama z dzieciakiem i już mnie powoli szlag trafia od tego siedzenia w domu. Bardziej sobota czy niedziela czy odpowiada? Bo mnie bez różnicy. I jakie godziny?
 
Do góry