reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

dzięki dziewczyny, zdąrzyłam zauważyć że kobiet w ciąży nie traktują tu poważnie... wchodzę teraz w 14 tydz. Na pewno pierwsze co zrobię to zarejestruję się u GP, a doradźcie mi proszę, który szpital wybrać?? najbardziej przeraża mnie to, że nie miałam jeszcze nawet badania krwi, moczu,itd...Mój polski GP kazał czekać, ale to coś zbyt długo trwa, bo w środę się już wyprowadzamy a ja nawet nie doczekałam się na wizytę z położną...
a co do wyjazdu do Polski to mam pewne wątpliwości... bez badań i bez pewności, że wszystko jest ok chyba się nie odważę:/
pozdrawiam Was serdecznie:****
 
reklama
kobiety w ciazy traktuja tutaj inaczej niz w Polsce ale czy niepowaznie.... To ze nie mialas jeszcze zadnych badan ani usg to sie nie dziw bo zazwyczaj pierwsze badanie krwi jest w 15 tygodniu (no chyba ze ktos mial problemy w poprzedniej ciazy to wczesniej) Pierwszy scan tez masz ok 15 tygodnia a drugi w okolicach 20. A jesli chodzi o szpital to musisz sie zorientowac w jakich mozna rodzic bo w Edynburgu, mimo ze takie duze miasto i szpitali jest kilka to i tak rodzi sie tylko w jednym wiec nie ma wyboru.
Najwazniejsze, jedz zdrowo i mysl pozytywnie :)
pozdrawiam
 
Basia, spokojnie :-p nie stresuj się, przecież nie powinnaś w tym stanie ;-) szpitalu Ci nie poradzę, bo co prawda rodziłam 2 tyg temu, ale w Edynburgu, nie wiem czy to Cię interesuje ;-) Ale opieka jest tu spoko. Tak jak justaa napisała-traktuje się tu po prostu inaczej, nie po polsku ;)
Dziewczyny, a my właśnie planujemy wizytę w Polsce, wszystko ładnie fajnie, już sobie w głowie poukładałam co i kiedy muszę zrobić, ucieszyłam się że na paszport dla Szkraba poczekamy do 3 tyg tylko, ale się doczytałam, że żeby dostać paszport, muszę umiejscowić akt urodzenia w Polsce...:shocked2: Pal licho, że konsulat za każdą czynność z tym związaną pobiera osobne opłaty rzekomo [nie zapłacę 16f a ponad 100f...], ale na same papiery z Polski czeka się do 3 miesięcy...! :baffled: i lipa, wyjazd trzeba będzie odłożyć, bo na początek czerwca to się raczej nie uwiniemy... :wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
Basienkaaa witam
W Edim mozna rodzic tylko w jednym szpitalu
Royal Infirmary of Edinburgh
Jak tam nie ma miejsca to wysylaja do Livingstone.Ale ty masz blizej do Glasgow???Izabell mieszka niedaleko ciebie.Moze ona powie ci cos wiecej??

Madziarz tu mozesz dostac paszport tymczasowy, nie pamietam ile czekalismy 2 tyg??W Polsce udalo nam sie zlozyc wszystkie dokumenty razem(zameldowanie, prosba o pesel i podanie o dowod, bo jest na 5 lat, a paszport tylko na rok).Duzo zalezy od urzedniczki...
 
Madziarz umiejscowic akt musisz w Pl jak tam sie starasz o paszport/dowod.


Jussta chyba sie w koncu do ciebie wybierzemy.W tym tygdniu mamy gosci:)do soboty.

Asiula do wczoraj goraczkowala( caly tydz).Oczka ropialy, ale jest lepiej.Teraz juz tylko rano i dzis jak bylysmy na spacerze, bo wialo.
 
ok dziewczyny już mnie troszkę uspokoiłyście... chyba to tak jest z pierwszą ciążą, nie wiadomo, co i jak, ale każda z nas to musi przejść..
tak Emilia masz rację też rozglądałam się w opiniach o Glasgow bo jest bliżej
Izabell, czy możesz coś więcej powiedzieć o szpitalach w Glasgow...???
czy lekarz sam mi przydzieli ten szpital? bo tu w Belfaście miałam możliwość wyboru...
a w Glasgow znalazłam pozytywne opinie o Princess Royal Infimary, Queen Mother Hospital, Wishaw...może coś słyszałyście o tych szpitalach??
spokojnej nocki:)
 
O Glasgow nic ci nie powiem.Tu polozna powiedziala, ze rodzimy w Royal a jak nie bedzie miejsca to wysla nas do Livingstone.Wec wyboru nie bylo...Ale opieke mialysmy super.

Nic sie nie martw, jestesmy tu zeby cie uspokajac:D
 
Emilia, dziękuję bardzo :-) Agnieszka już też zdążyła mnie uspokoić smsowo, dzięki Wam bardzo, naprawdę. Ja to już taka zinternetowiała baba, że co przeczytam w nim, to na pewno prawda :dry: Dobrze, że jest to forum :tak:

A propo...wie któraś, czemu ja mam 2 zdjęcia Frania w suwaczku? Jeszcze wczoraj miałam 1, a nic nie zmieniałam przecież... :confused:
 
Witam. Mam na imię Basia. Ja też mam termin na październik. Do tej pory jeszcze nie miałam żadnych badań. W środę 06.04.2011 przeprowadzamy sie z narzeczonym do Coatbridge. Mogły byście doradzić gdzie sie zarejestrować do GP i który szpital wybrać? Do tej pory mieszkaliśmy w Belfaście. Wybraliśmy tu szpital jakieś półtora miesiąca temu i do dziś się nikt do nas nie zgłosił :/ Zaczynamy sie martwić. Zdecydujemy sie nawet na prywatne USG ale tu koszt takiego scanu to 170 funi a czytałam, że w Edenburgu za 65 można zrobić. Znacie coś może w Glesgow? Z góry dziękuję.

Basienkaaa przychodnia jest na przeciwko stacji benzynowej ASDA sprobuj sie tam zarejestrowac. Powiedz im swoja sytuacje o przeprowadzce i o tym ze chcialabys miec usg moze cos wskurasz. Jesli chodzi o szpital to ja rodzilam w Wishaw i bylam bardzo zadowolona. A dodatkowy skan tylko ze w 4d robilam w glasgow podaje linka Baby Scan, 4d Scans | 3d Ultrasound | Pregnancy Ultrasound | Glasgow | Scotland | UK Nie przejmuj sie na pewno dobrze sie toba zajma:-)
 
reklama
Do góry