reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Hejka

Gwiazdeczka
Z tego co sie orientuje to benefity( a napewno child tax, child tax credit i working tax credit) sa wyplacane miesiecznie.Chyba, ze dostali za molo w zeszlym roku, ale wtedy nie wiem czy wyrownuja i daja cala kwote (wyrownania).

Emilia tak miesiecznie ale oni czekaj na przyznanie ich i na wyrownanie to wtedy wezma niezla kwote i sobie porrostu maja zamiar stad pojechac jak juz dostana to wyrownanie
 
reklama
gwiazdeczka a ja mysle ze skoro czekaja na benefity jeszcze to dostana to cale wyrownanie (niewiem czy za 3 mies wstecz czy za caly okres od kad zlozyli aplikacje) w kazym razie maja prawo wyjechac kiedy im sie podoba to tak jak z nami w tym momecie , pobieramy to i owo ale moze kiedys wrocimy do pl. Najwazniejsze pytanie jest KIEDY dostana te benefity... mowisz ze sa tu ok pol roku a ludzie po rok czekaja i doczekac sie teraz nie moga...

moje dziecie spalo dzis tylko 30 min.. nawet nie zdazylam dobrze usiac a on juz wstal.. :/
 
U nas noc fatalna.
Mestwin byl przemeczony i nie mogl zasnac ( bo ktos inny wrzeszczal i go to budzilo) , mylilo mu sie z potrzeba jedzenia i chcial ssac po czasie sie denetwowal plus potem pewnie mial bol brzucha bo mial straszne gazy. Ostateczie zasnol o 11 wieczorem po 6 godzinach nie spania.. Nadomiar zlego ja dostalam znowu atak bolu.... Juz go raz mialam i nie wiem skad??? Zaczynaja bolec plecy potem cala klatka piersiowa, boli tak ze nie moge wziasc pelnego oddechu bo czuje ze eksploduje poczym bol powoduje wymioty i lekkie krwawienie z nosa!!!!
Przestalo bolec dopiero o 1 w nocy , poczym poszlam spac.

sprubuje was poczytac :)
 
hej dziewczyny! no dziękuję Wam za każdą cenną radę... nie wiedziałam, że mnie to tak wciągnie...
a czy przeczucie, że to będzie synek to sama nie wiem...najważniejsze żeby było zdrowe nasze maleństwo. A konto zakładał mój narzeczony i chyba on ma takie przeczucie:) ustaliliśmy, że jak nie będzie Olivier to będzie Olivia:-)
a co do tej przychodni naprzeciwko Asdy to w Coatbridge??
ta przeprowadzka troszkę mnie przerażała, ale dzięki Wam mam coraz optymistyczne podejście do tego wszystkiego...chociaż wirtualnie nie będę tam sama :)
w belfaście piękna pogoda, dużo spraw - mało czasu. A w środę już - Coatbridge:-D
 
basienka tak jest bb wciaga hehehhee :-) doveinred to dobrze ze masz ta wizyte to mu powiesz bo w sumie nie wiadomo od czego czy od znieczulenia nie mam pojecia bo nie milam moze inne dziewczyny ktore milay to znieczulenie cos pomoga,ale wydaje mi sie ze to juz za duzo czasu minelo zeby to bylo jeszcze po znieczulenieu ale nie wiem nie wiem
 
Witam i ja po dłuższej przerwie.
basienka witaj. Ja rodziłam w Glasgow Royal i jestem bardzo zadowolona-trafiłam na super położną i wszystko było ok i bezproblemowo:)
U nas sporo zmian,już jak byliśmy w PL to dowiedzieliśmy się,że nie mamy do czego wracać bo landlord nam wysłał maila,że remont nie skończony,nie wie ile potrwa,bo jakiś dodatkowy problem wynikł i że musimy sobie poszukać innej chaty. Więc zatrzymaliśmy się u znajomych kilka dni i znaleźliśmy chatkę w Chapelhall- zaraz koło Airdrie. W piątek odebraliśmy klucze,już jesteśmy prawie rozpakowani,myślałam,że uda mi się dzis pomyć okna ale pogoda masakra :( Ogólnie to mam jeszcze chyba z 5 pralek prania do zrobienia a deszcz i w tym nie pomaga. Lenia mam strasznego. Nati teraz zasneła,TŻ pojechał do pracy a ja się chyba wyłoże na kanapie przed TV bo nic innego mi się nie chce.
 
reklama
Witam dziewczyny, nie wiem czy uda mi sie was nadrobic bo mam gosci ale postaram sie.
Doty dobrze ze wszystko zalatwione a choroby Nikolki wspolczuje
Basienkaaa co do Glasgow to princess royal jest dobry lub wishah, ja akurat wishaw sobie nie chwale ale chya zle trafilam. Co do przychodni to tak jak doty pisala masz tez przychodnie przy monklands hospital tam tez robia scany wiec mozesz sprobowac tam. Tutaj mniej sie przejmuja ciaza, a z drugiej strony nie dziw sie bo sie przeprowadzilas, nie masz gp wiec nie masz tez opieki wiec zlatw to jak najszybciej
Magdziarz paszport tymczasowy robisz na podstawie tutejszego aktu urodzenia

Wow udalo mi sie was doczytac
Doveinred konicznie idz do lekarza ja nie mialam takich boli po znieczuleniu
Joasia to kiedy parapetowa?
Do mnie przyjechala szwagierka ze swoja mala i powiem wam dziewczyny ze jak przetrwam caly ten tydz to bedzie dobrze. Jej mala wstaje o 5.30, dla mnie to zabojstwo. Teraz przez te 3 dni to ok bo i tak wstaje do pracy ale kolejne 4 chyba zwarjuje. Poza tym dziwnie sie z nia czuje, nigdy nie mialysmy bliskiego kontaktu, a teraz musimy wytrwac przez tydz. Mam nadzieje ze jakos to bedzie.
Dziewczyny mam do sprzedania sofe rozkladana czy ktoras chce? Mi nowa przyjezdza w sobote i chce to sprzedac bo nie mam miejsca
 
Ostatnia edycja:
Do góry