reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

ja oboje dzieci rodzilam w glasgow (pronces royal) po pierwszym porodzie nie bylam zadowolona ale po drugim zmienilam zdanie.. teraz wiem ze nie wazne jaki szpital - wazne na jakie polozne sie trafi..
basienkoo skad pewnosc ze bedziesz miala synka? przeczucie jakies?? :)

magdziarz pierwszy paszport dostajesz na podstawie szkockiego aktu urodzenia, pozniej masz rok zeby umiejscowic akt w polsce bo przy kazdym kolejnym paszporcie wymagaja juz polskiego aktu i peselu (ja pesele wyrabialam tu przez konsulat)
 
reklama
:-):-)Witam dziewczyny ;-) ostatnio brak czasu na pisanie :-) witam nowa przyszla mame Basienke :tak: magdziarz ale sliczny ten twoj Franio :-) pozdowionka milego dnia dziewczyny dzis znow poniedzilek i do pracy :-( chyba azorek nie dlugo wraca???:happy2:
 
Magdziarz tak jak napisala anitha. Pierwszy paszport tu, kolejny po umiejscowieniu aktu urodzenia w PL. Ja umiekscowalam akt poprzez mame (inaczej wymagali obecnosci obojga rodzicow a maz z nami wtedy nie lecial). Pesel (jesli nie masz zameldowania w PL to w konsulacie). Dzieciom do lat 5 nie daja juz paszportow piecoletnich wiec co rok trzeba bedzie tymczasowy to ukonczenia 5 roku zycia.
 
Czesc:) Hi dla nowej mamy basienki:)
Widze temat paszportu na topie... Ja od roku mam dla natusia paszport tymczasowy wyrobiony w ambasadzie na podstawie aktu urodzenia szkockiego. teraz jak chce wyrobic na kolejny rok musze im dostarczyc rowniez z polski papier ze dziecko jest tam zarejestrowane, ale nie musi byc zameldowane oczywiscie.
Gwiazdeczka - to bedziesz miec dokladnie tak jak magdiarz czy ja.. ze szkockim aktem urodzenia dostaniesz tutaj w ambasadzie paszport na rok.. don't worry:)
Magdiarz - Franio slicznie wyglada:) takie malestwo:)

Dzis brzydka pogoda u nas...bbrrr To chyba jakies porzadki w mieszkanku sie porobi...
 
gwazdeczka nie martw sie o zameldowanie w polsce. ja niby jestem nadal zameldowana u rodzicow ale moje dzieci nie maja zadnego polskiego meldunku..

pogoda paskudna , myslalam ze pranie wystawie na pole , nastawilam pralke a po chwili sie rozpadalo... wogule mam dzis lenia, nic mi sie kompletnie nie chce,moze jak wypije jeszcze jedna kawke to mi sie polepszy..
milego dzionka zyze
 
aa dziewczyny mam takie pytanie do was:D poznlam tu jakis czas tem dziewczyne przyjechala do ediego z pol roku temu jej maz wczesniej do rodzicow zaczol prace ona doleciala do niego z dzieckiem mieszkaja na mieszkaniu tymczasowym i czekaj na benefity i wczoraj jej maz powiedzila do mojego ze jak wezma wyrownanie benefitow to z tad wyjezdzaja bo ona nie che tu byc ale powiedzila ze bez benefitow nie jedzie heheh dobre jak dla mnie i pytal on mojego K czy oni moga tak zrobic ?? ja nie wiem dla mnie to sie wydaje glupie chyba nie mozna takich rzeczy robic prawda??? jaki to mowia polak potrafi :-):-) ale ona mi tego nie powiedzila tylko jej mojemu :tak:
 
Hejka

Gwiazdeczka
Z tego co sie orientuje to benefity( a napewno child tax, child tax credit i working tax credit) sa wyplacane miesiecznie.Chyba, ze dostali za molo w zeszlym roku, ale wtedy nie wiem czy wyrownuja i daja cala kwote (wyrownania).
 
reklama
Magdziarz tak jak napisala anitha. Pierwszy paszport tu, kolejny po umiejscowieniu aktu urodzenia w PL. Ja umiekscowalam akt poprzez mame (inaczej wymagali obecnosci obojga rodzicow a maz z nami wtedy nie lecial). Pesel (jesli nie masz zameldowania w PL to w konsulacie). Dzieciom do lat 5 nie daja juz paszportow piecoletnich wiec co rok trzeba bedzie tymczasowy to ukonczenia 5 roku zycia.
Mozesz w PL wyrobic dowod 5-letni dla Malucha.
 
Do góry