reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

hej hej:-) gwiazdeczka27 moja mala miala ostatnio szczepienie na MMR wiec jak miala katar to czekalam az jej przejdzie,bo ta szczepionke dzieci ciezko znosza wiec wolalam miec pewnosc,ze jest calkowicei zdrowa. Przekladalam umowienie 3 razy chyba,az wkoncu katar po 3 tygodniach ustapil tyo zaszczepilam. Ale powiedzialam pielegniarce,ze dziecko mialo dlugo katar i czy to dobrze,ze juz ja szczepie - wiec sprawdzila jej tylko temperature - byla ok wiec podala zastrzyk. Ale jesli twoj Alan ma do tego kaszel to bym sie raczej wstrzymala...
 
reklama
hej, hej

Jak moja mała miała biegunkę, to powiedziałam, że absolutnie nie chcę jej szczepić i lekarka się ze mną zgodziła, twierdząc, że nie ma co ryzykować. Może przed planowanym szczepieniem idź z małym do gp, niech go osłuchają i zapytaj, czy ewentualnie można go zaszczepić.
Chociaż faktycznie ja bym się chyba wstrzymała, dopóki nie przejdzie

Dziewczynki, a macie jakieś sposoby na ropiejące oczko? Bo nie mogę sobie poradzić z Natalką. Próbowałam rumianku- było gorzej, wody, soli fizjologicznej- bez efektów. Lekarz twierdzi, że to normalne i może się utrzymać nawet do roku, ale jak dla mnie, to jednak normalne nie jest, tym bardziej, że nie widziałam dzieciaczka, któremu do roku czasu ropiałoby oczko... Może powinnam ją zabrać do okulisty, żeby sprawdził, czy nie ma zatkanego kanału nosowo-łzowego, czy jak to się tam nazywa ?
 
vampiria mialm tak samo z alnkiem tez mielismy mu sprawdzac czy nie ma zatkanych kanalikow ale mu przeszlo ja mu przemywalam sola fizjologiczna taka w takich platskikowych ampulkach nie pamietam jak sie nazywala
 
Cześc kobietki,

Ja dzisiaj wcześniej w domku bo nie najlepiej się czuję , jakieś przeziębienie mnie dopadło, a najgorsze że temperatury nie mam tylko osłabienie i nie wiem czy to bezpieczne dla maluszka :-( trochę mnie gardło pobolewa i lekki katar, a do tego mega mdłości w nocy nawet wstałam i wymiotowałam, dzisiaj do pracy poszłam ale również wymiotowałam , a mówią że po 12 tyg. przechodzi :no:

Gotuję rosół to może troche mnie rozgrzeje i przejdzie to wstrętne choróbsko .

Jesli chodzi o pobieranie krwi to tez tego nie lubie ale co się nie zrobi dla maluszka ;-)
Teraz w tej ciąży też wszystkie badania robiłam no oprócz tej szczepionki .
 
Czesc dziewczyny, ale duzo naskrobalyscie przez ten czas co mnie nie bylo:-)

Jesli chodzi o ta szczepionke na swinska grype to moje dzieciaki z tego co pamietam to po trzy listy dostaly zeby sie zglosic na to szczepienie i za kazdym razem jak bylam u Gp to tez mnie nagadywala na to szczepienie,ale za kazdym razem odmawiam.Ja tez robilam wszystkie badania tutaj jak bylam z coreczka w ciazy,chociaz mowilam im ze wiem jaka jest moja grupa krwi to i tak musialam jeszcze raz zrobic.
Dziewczyny moglybyscie podac mi jakis namiar na ta fryzjerke p.Ule:numer telefonu albo w jakim salonie fryzjerskim pracuje.
Mam pytanie do dziewczyn z Pomorza czy znacie moze jakiegos dobrego alergologa w trojmiescie?
 
Czesc dziewczyny, ale ladny dzionek dzisiaj. Wrocilam z angielskiego i moja Mala nie chciala do mieszkania wejsc. Wyciagnela mnie na spacer i chodzilysmy sobie jeszcze z pol godziny.
Vampiria milo bylo poznac na zywca:-) tym razem zapraszam do mnie. No i jak pogoda dopisuje mozemy zmawiac sie na jakies spacerki;-)
Azorek pewnie juz w Polsce. Dzieki za wizyte i jeszcze raz milego pobytu ;-) Amelka jest cudna, a w moja jakis zazdrosnik wstapil hehe.
Menia wracaj do zdrowia i uwazaj na siebie, mnie pare razy podczas tej ciazy cos bralo, ale czosnek dawal rade;-) za to w pierwszej ciazy chorowalam strasznie, nie chcieli mi dac antybiotyku, a mialam taki kaszel, ze myslalam,ze mi brzuch urwie. Meczylam sie tak 3 tygodnie.
Ja tez nie bralam szczepionki na swinska grype.
A ja mam taki problem, moja Mala zezuje, szczegolnie jak patrzy na cos daleko. Lewe oczko ucieka na zewnatrz. Bylam z nia tu u okulisty, ale nic sie nie dowiedzialam. Kazal obserwowac i mamy wyznaczona kolejna wizyte za 2 miesiace. Nic sie nie poprawia, nadal oczko ucieka czasami, przy patrzeniu w dal, przy ogladaniu tv. Czy Wasze dzieci mialy cos takiego?
 
foxia dzięki za radę na pewno dzisiaj wypróbuję czosnek :-) a możesz mi powiedzieć w jakiej formie go jadłaś ?
Bo z mlekiem nie przełknę .
Małego chyba też coś bierze bo taki osowiały jest i znowu usnął, mąż też cos kataru dostał .
Ja postanowiłam że do pracy nie pójdę jutro, wolę się wykurować tym bardziej że żadnych leków mi nie wolno .

Jeśli chodzi o oczka , to mój mały nie miał żadnego problemu ,więc przepraszam ale nic nie doradzę .
Mam nadzieję że na kolejnej wizycie coś doradzą ;-)
 
reklama
Menia ja wlasnie pilam go z mlekiem, z tym, ze dodawalam troche masla i cukru lub miodu. Nawet dobre wychodzilo w smaku. Inny sposob to na kanapke.
Na pewno wybiore sie z nia do okulisty w Polsce, ale to dopiero jesienia, a tutaj zobaczymy co powiedza przy nastepnej wizycie, czy po prostu znow nas zbyja i powiedza, ze to normalne i czesto tak male dzieci maja.
 
Do góry