reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

ja w pl woj dolnoslaskie głogów :D

Kasiarka wyslalam teraz z johann express i place 19.90Ł za 30kg paczki. oni sa posrednikami jak by i w sumie to firma DPD przyjedzie po paczke:D mam tylko nadzieje ze facet nie bedzie mi kazal tego pudla znosic...juz kiedys tak bylo i Foxik miala to samo z kurierem:/ a ze okresik mam,brzucha mi troche bardziej wywalilo to bede sciemniac ze ja w ciazy jestem i znosic nie bede:D a pozniej naskrobie emajla ze skarga bo sie wreszcie szkoty musza nauczyc ze za to maja placone: od drzwi do drzwi ale nie te od klatki tylko od domu sie licza ;)

Super,bo tyle zabawek mi sie uzbieralo a moj juz wyrósł wiec wysle do Polski niech sie rodzenstwo mlodsze bawi:)Bedzie moze na przyszlosc:)
A z ta ciaza to dobry pomysl,łaski nie robia,przeciez ciezarnej dzwigac nie wolno:)))
 
reklama
Jezu, rano czytałam, a już nie mogę nadrobić :-D
Witam nowe mamusie :-)

Doveinred, malutki śliczny i takie oczyska ma słodkie :-)
Foxia ( o ile mi się jeszcze nie pomerdało z tymi nowymi nickami :-p), Azorek wspominała, że mieszkasz gdzieś niedaleko mnie, więc zapraszam na kawkę po sąsiedzku, a na spacerki też możemy razem śmigać

Ja miałam dziś urwanie głowy. Mała wstała o 7mej z wielkim rykiem, bo taaaka głodna, potem kolejno spaliły mi się dwie żarówki w żyrandolu, potem grzejnik elektryczny zadymił i zgasł :dry:, zbrakło mi cukru do kawy i w ogóle totalne zamieszanie. Chcąc nie chcąc, musiałam iść na zakupy, potem mi wpadło do głowy, żeby zrobić porządki wiosenne ( nie wiem, chyba mnie pogięło). I taki tego skutek, że mam w domu burdel, a padam na twarz, bo jeszcze w międzyczasie opiekowałam się swoją siostrzenicą :-D

Moja mała gucia obraziła się na spanie na plecach i teraz śpi już tylko na boku. Ewentualnie próbuje na brzuchu, ale jeszcze nie wie, że można głowkę położyć, więc śmiesznie to wygląda- przekręca się na brzuch, głowa w górę, oczy otwarte, po czym oczka się zamykają, bach na twarz, pobudka i od nowa :-D

Aha, Foxia, a ty pewna jesteś, że się dzidzia przekręciła? Bo mi się cały czas wydawało, że moja mała leży w poprzek i będą mnie ciąć :-) ( cieli i tak, ale z innych powodów), a ona była tak skulona, że to co ja brałam za jej główkę było w rzeczywistości jej kolanem :-D
 
azorek u lekarza nic szczególnego podotykał mi brzuch i stwierdził ż żołądek bo tu gdzie mnie bolało rano to już mnie nie bolało tylko gdzie indziej dostałam leki i tyle
ale tak sobie myślę że może tak wczoraj jedliśmy placki ziemniaczane na obiad i może były za ciężkie dzięki raz jeszcze
 
Czesc, ale sie naczytalam... duzo postow od wczoraj:0
Foxia - mam termin na 22 kwietnia. Jutro sie okaze czy maly sie odwrocil, ostatnio byl w pozycji posladkowej i do tego duzy chlopak z niego. Midwife mam nadzieje ze tak czy siak skieruje mnie na scan. Chyba juz sie oswajam na cc.... pierwszego synka urodzilam normalnie, ale w ostatniej chwili, juz mnie na cc szykowali i dali spinal.. Wiec jak teraz mnie rozetna to juz na dwojce dziexiatelk poprzestane. Jestem zmeczona, jeszcze 3 tyg do ptacy zamierzam chodzic a potem wolne.
Co do slownictwa.... jest okolo 20-30 slow ktore powinna znac kazda przyszla mama i na nich opiera sie porod. Nie wyobrazam sobie tlumacza w tym momencie.
Moj synek ma duzy kontakt z rodzina z PL. Jestesmy kilka razy w roku w Polsce, miesiac temu byla mama i brat a za tydzien przylatuje moj brat znow z tata (tata zostaje na miesiac okolo).... pozniej tesciowa a pozniej znow ktos, potem my do PL. Mam tu rowniez rodzenstwo meza, ale kontakt czesty mamy tylko z jego siostra. O2 - tanie polaczenia oraz skype zostaje.
Juz planuje po porodzie wziasc sie za siebie, zumba, basen i dieta proteinowa. Bo lato w Pl a z takim cielskiem jak teraz to wstyd na ulice bedzie wyjsc.
 
Po wizycie HV.
Mestwinek zostal zwazony i jak narazie przybiera super :) przez dokladnych 7 dni przytyl 250 gram :-) i juz ma 3400kg

Co do cwiczen po ciazy to ja znow odpadam bo sie nie lubie meczyc....:zawstydzona/y: bedzie co ma byc....i tak juz nie powroce o swoich 54 kg sprzed ciaz , jak bedzie 60 to bedzie super.

vampiria- ale dzien...poprostu pech. U mnie Barnim tez wolal na boku albo na brzuszku i z tego wychodzi ze Mestwin podobnie.
 
A odnośnie słownictwa właśnie :) Nie jest tak źle, jak się wydaje, nie rzucają jakimiś specjalistycznymi słowami, więc da radę zrozumieć. Z tego co pamiętam, to u mnie było tak, że położne po prostu tłumaczyły, co się dzieje nie używając medycznego slangu. Nawet jak mała była w szpitalu i gdzie już padały nazwy chorób, które miała, to po wyjaśnieniu wiedziałam co jest grane. Ale i tak z własnej woli i inicjatywy załatwili nam tłumaczkę

Zumba.... Zdaje się, że koło mnie są zajęcia... A może ktoś na salsę jest chętny?? Bo ja bym sobie pochodziła na kurs salsy :D Ja też muszę się doprowadzić do porządku przed wizytą w PL

Emilia, co do piątku to nie wiem jeszcze, coś mi świta, że miałam cosik załatwić, ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć teraz
 
A takie pytanko, bo nie wiem czy mozna tak robic. Jak daje malemu mleczko, wg przepisu ma byc 6 miarek na 180ml wody. A co jesli dam 6 mniarek na 200ml? Bo on jak wypije te 180 to placze o jeszcze. Ilosc mleka bedzie taka sama tylko rozrzedzone bardziej.. czy to czemus szkodzi?
 
zobena nie wiem jakie mleczko dajesz ale wtedy jak dasz te sama ilosc proszku na wiecej wody to mleko bedzie jakby rzadsze...w sensie ze mniej syte. my mamy aptamil i mlodej robie 260ml z 9 miarek. chyba kazde mleczko ktore mialam to wychodzi jedna miarka na 30ml czy jakos tak wiec automatycznie po 180ml masz 210ml i dodajesz 7 miarek mleka. mam nadzieje ze nie namieszalam i zrozumiesz o co mi chodzi:tak::-)
 
reklama
A takie pytanko, bo nie wiem czy mozna tak robic. Jak daje malemu mleczko, wg przepisu ma byc 6 miarek na 180ml wody. A co jesli dam 6 mniarek na 200ml? Bo on jak wypije te 180 to placze o jeszcze. Ilosc mleka bedzie taka sama tylko rozrzedzone bardziej.. czy to czemus szkodzi?
kazde mleko ktore mialysmy mialo jedna miarke na 30 ml, jak mowi Azorek, wiec 7 miarek-210 wody:)
 
Do góry