reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

A odnośnie słownictwa właśnie :) Nie jest tak źle, jak się wydaje, nie rzucają jakimiś specjalistycznymi słowami, więc da radę zrozumieć. Z tego co pamiętam, to u mnie było tak, że położne po prostu tłumaczyły, co się dzieje nie używając medycznego slangu. Nawet jak mała była w szpitalu i gdzie już padały nazwy chorób, które miała, to po wyjaśnieniu wiedziałam co jest grane. Ale i tak z własnej woli i inicjatywy załatwili nam tłumaczkę

Zumba.... Zdaje się, że koło mnie są zajęcia... A może ktoś na salsę jest chętny?? Bo ja bym sobie pochodziła na kurs salsy :D Ja też muszę się doprowadzić do porządku przed wizytą w PL


Emilia, co do piątku to nie wiem jeszcze, coś mi świta, że miałam cosik załatwić, ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć teraz
Spox, ja chetnie bym poszla na salse:)byl juz taniec brzucha i zumba, wiec dlaczego nie, kwestia kiedy i o ktorej:)
 
reklama
Manolka dieta proteinowa czyli dukan???Mnie to troche przeraza, mysle ze moje nerki by tego nie wytrzymaly...Juz teraz dosc czesto mam przeziebiony pecherz wiec wole nie ryzykowac.Probuje jesc mniej i ograniczyc slodycze.
 
dziewczyny.. ale mi bardziej chodzi o to..ze niby dziecko ma jakas dawke dzienna proponowana ze niby 600ml dziennie dla przykladu. Trzymac sie tego kurczowo? czy jak che to dawac mu wiecej...
 
heheh amelka wsuwla swego czasu litr takiego mleka dziennie to poprostu rano zamiast formulki dlam mleko krowie i sie wyrownalo. ale mysle ze jak dostanie np 700ml mleka to nic nie bedzie najwyrazniej potrzebuje
albo na ok 1-2h przed spaniem podaj mu kaszke na wodzie lub mleku krowim jak alergii nie ma. moze troszke go "zapcha " i nie bedzie chcial tyle mleka:D
 
Ostatnia edycja:
Zobena moj Piotrek zawsze wiecej wypijal mleka niz sugeruja nawet jesli sie nie myle to sami pisza ze niektore dzieci potrzebuja wiecej inne mniej,lekarze tu czy w pl mowili zebym dawala ile potrzebuje wiadomo bez przesady ale nie ograniczac nie wiadomo jak
 
zobena nie patrz na to ile dziecko powinno zjesc.. on wie ile mu potrzeba i tyla trzeba mu dac :) na ten przyklad moj patryk powinien jesc chyba 2-3 butle na dobe a je 5! zreszta dominik tez jadl podobnie w jego wieku. a co do ilosci miarek to tak jak dziewczyny pisza 1 miarka na 30 ml wody, ale ja robie akurat tak jak ty pisalas ze na 200 ml daje 6 miarek :) jakos tak z przyzwyczajenia wyszlo :D
 
Zobena ale to co pisze na opakowaniu to jest tak orientacyjnie i srednio tak dzieci wypijają. Wiadomo, ze sa dzieciaki które wypija mniej i takie które wypija więcej co nie oznacza, że np jak moja mała w sumie wypija może z 350 mleka to powinna dostawac je bardziej geste albo żebym wpychała jej na siłe. Jak za bardzo rozrzedzisz mleko to raz, ze będzie mniej syte i bedzie miało troszke gorszy smak a dwa przy dłuższym okresie takiego podawania dziecko może dostac biegunkę. Wiec spokojnie zrób mu 210 ml z miarkami mleka
 
Dzieki za wypowiedzi:) No to maly dostanie wiecej:) Za dnia:) bo w nocy go cyganie:) zeby w koncu sie nie budzil na picku:)
Nati juz spi... ja tez juz mykam z kompa. Dobrej nocki wszystkim:)
 
reklama
wlasnie sie na bonprixa zagapilam ehhh tyle fajnych ciuszkow tam maja....ja chce do pracy buuuuu trzeba kasiorke zarobic zeby moc wydac:D ja tam juz dieta sie katowac nie bede jesli nie moge schudnac tak szybko to trudno dopasuje garderobe do cialka a nie cialko do garderoby :D
emilia a moze tutaj znajdziesz jakas kiecke na wesele??? Women - Womenswear from A-Z - Dresses - Short party dresses
 
Do góry