reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

reklama
watpie :zawstydzona/y:jakos nie czuje tego . z alanem jak bylam w ciazy zrobilam test jeszcze za nim milam miec miesiaczke bo czulam sie tak jakos dziwnie a tu nic a z reszta we wrzesniu tamtego roku tez tak mialam ze prawie 1 miesiac mi sie okres spoznil
 
Gwiazdeczka tak piszesz o tej ciąży że normalnie aż mi się udziela chcialam jeszcze trochę poczekać ale powiem Wam że jakby się okazało że jestem w ciąży to bym się bardzo cieszyła zawsze marzyłam o dwójce i nie chce mieć dużej różnicy wieku bo chciałabym żeby bawili się razem i kłócili żeby mieli kontakt ze sobą

Co do powrotu do Polski to chyba każdy z nas myśli no i każdy z nas dalej tu jest jak sobie wytyczycie jakiś cel np budowa domu no i odkładacie poieniążki widzicie że ten dom powstaje że tam będzie wasze miejsce to myśle że wrócicie
Ja niestety nie mam działki nie mam na dom dopiero zaczeliśmy tutaj interes no i poza tym o pieniądze idzie jak jedziemy do Polski to włosy na głowie staja za każdym razem jest coraz to drożej i to na prawde jest przerażające poza tym nie ma miejsc pracy a jak są to za najniżśzą krajową a za najniższą krajową nie wynajmę mieszkania a tym bardziej nie wezmę kredytu a nie chcę żeby dziecko moje żyło w biedzie no i koło się zamyka

Przerażona pamiętam dzień kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży później szybko dowiedziałam się tak jak |Ty że opieka tutaj jest inna niż w Polsce że ciąża niejest ciążą do 12 tygodnia i byłam tak samo przerażona jak Ty ale jak widzisz mój mały cały i zdrowy przyszedł tutaj na świat skanów miałam dużo a to przez moją wagę miałam najpierw standardowe dwa 12 i 20 tydzień a później co miesiąc bo w 3 miesiącu ciąży ważyłam 50 kg i miałam nie dowagę mam 172 c m kto mnie zna wie że zawsze byłam taka sucha i to nie jest wina anoreksji ( bo dużo jem) ale byłam zadowolona że tak się troszczyli żeby dziecko nie było za małe co do porodu to bardzo jestem zadowolona wręcz nie wyobrarzam sobie rodzić w Polsce tak więc nos do góry będzie wszystko dobrze
aha i ja robiłam test co tydzień do pierwszego skanu bo nie wierzyłam że jestem w ciąży:)
 
No wreszcie was nadrobilam:-) dwa dnie nieobecnosci a tu tyle stron napisanych:szok: Nie dawno co wrocilam z pracy jeszcze tylko jutro i 3 tygodnie wolnosci:happy:
Isabell ale mialas przeboje z mala.. masakra miejmy nadzieje ze nic jej nie bedzie.. w tym wieku dzieci maja przerozne pomysluy..
a wesele mamy 30 lipca wiec juz nie dlugo.. Obawiam sie troszke bo mialam uzgodnione z kateringiem cene a mama mi cos wspomniala ze moga mi podwyzszyc cene do 30zl za osobe:szok::wściekła/y: Juz boje sie ile mnie to wesele wyniesie...
Bzyczek wspolczuje.. miejmy nadzieje ze bobkom do jutra przejdzie.. sorki ze dzisiaj nie odzwonilam ale jakos bylo strasznie busy w pracy.. jeszcze sie wkurzylam lekko...
Justysia ja mialam pododnie w emilki wielku tylko oprocz omdlen jezyk do gardla mi wpadal... Tato uratowal mi kilka razy zycie. Mialam prawdopodobienstwo padaczki jednak badania niczego nie wykazaly. Pozniej byly omdlenia a z czasem wszystko minelo. Trzymam kciuki zeby Emilce tez te omdlenia minely. Tak naprawde to do tej pory nie wiadomo co bylo tego przyczyna...
Przerazona Witam cie serdecznie.. Ja mialam tylko jedno usg w 13 tyg ciazy. Nie martw sie zbytnio.. wszystko bedzie ok...
Gwiazdeczka daj znac jutro jaki masz wynik testu:-) trzymam kciuki:-)
ok uciekam spac bo tez niewiem co mnie czeka w nocy. Jutro jeszcze do pracy, sprzatanie i pakowanie... masakra strasznie busy dzien mnie czeka..
Do jutra mamuski:-)
 
tez chcialam ;-) zeby miedzy moimi dzieciakami nie bylo duzrej roznicy wieku ale jak widac nie wyszlo ,choc rozne sa opinie co do tego ze wazna jest roznica wieku miedzy dziecmi tak czy inaczej duzo zalezy od samych dzieci :-D Ewa ty nie wierzylas,ze jestes w ciazy a ja nie wierze ze moge byc w ciazy :tak: kazdy chyba wolaby byc w pl wiecie co ja sobie tylko nie wyobrazam tego ze mam sie zestarzec tu :-(
 
A ja się do Polski nie wybieram.
ten demotywator Emilii idealnie odzwierciedla sytuację w Polsce, a będzie pewnie jeszcze gorzej. Znajoma mi mówiła właśnie, że chcąc kupić ocieplane spodnie na 4letnie dziecko trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 80 zł :szok::szok::szok: i to wcale nie jakieś markowe, tylko firmy "uduś" ;-) Bodziaki kosztują 30zł. Chleb- 5zł- no litości :wściekła/y::wściekła/y:
4 lata temu kosztował 1,30. I tak można wyliczać. Ja niby mam jakąś tam działkę w Polsce, mamy kawałek pola, na którym ew można coś zbudować, albo nawet powiększyć i wyremontować dom, w którym mieszka mama... Ale... do czego ja mam tam wracać? Ostatnio, będąc w Polsce, widziałam tylko wszechobecne zniechęcenie i zmęczenie... A w mojej mieścinie to już w ogóle tragedia.... Pustki.... Młodzi powyjeżdżali wszyscy- gdzie kto mógł. Praca? Tak, za 700zł w sklepie mięsnym, jeśli uda ci się pokonać 20 innych kandydatów. Nie, nie, to nie dla mnie.
Tu może kokosów nie ma, ale żyć się da. I czuję się jak człowiek.
Podziwiam ludzi, którzy chcą wrócić... Może po prostu mają więcej optymizmu niż ja i oby im się udało... Może faktycznie kiedyś się coś zmieni...
 
Witam z rana, widzę, że dzisiaj pierwsza jestem.
Co do powrotu do Polski to mnie jakoś nie ciągnie, owszem fajnie jest czasami pojechac ale jak widzę ile to kosztuje to już nie chcę tak często jezdzic. Vampiria nie oszukujmy się tutaj też wszystko strasznie do góry poszło w ciagu ostatnich 4 lat. Kiedyś za paliwo placiłam niecałe 50 a teraz ponad 70, nawet w ostatnim czasie podrożało, średnio na zakupy wydaje 20 więcej niż kilka miesięcy temu a robie tak jedne duże raz w tyg
 
reklama
Dzień dobry z rana widze że ja 3 jestem :) Ten basen fajny pomysł ale my jesteśmy usadzeniw domu raz że śnieżyce mamy gigantyczną!! czy u was też tak?? a dwa niemamy auta ciągle i B. jeszcze w pracy dziś do 15 eeeee kicha co tu robić samemu ... i czekamy co z tym testem!!!!
 
Do góry