reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

reklama
Hej dziewczyny:-) uf pierwsza nocka już z mną jeszcze tylko dziś i znów 5 dni spokoju:-).
Joasia nie martw się o lot. Ja latałam z wózkiem i fotelikami jak moi chłopcy byli tacy mali jak Twoja niunia. Wózek nadawałam jako bagaż główny a dzieci brałam do samolotu w fotelikach jak się już usadowiliśmy fotelik zabierała stewardessa. My też latamy easyjet i rayanair. Także jestem pewna, że nie musisz nic płacić. I powiem Ci jeszcze, że na takie maleństwo należy Ci się bagaż podręczny ale mały do 5 kg. Tzn mam tu na myśli torbę z pieluszkami i jakimś jedzonkiem. Ja nawet wodę w termosie przewoziłam na mleko i kazali zawsze spróbować. I nigdy nie było problemów:-)
Gwiazdeczka27 z całego serca trzymam kciuki. Na pewno wszystko będzie dobrze. I już nie długo będziecie się cieszyć z kolejnych narodzin Waszego potomka. Czekam niecierpliwie na taki wpis od Ciebie:-)
Gizel bardzo mi przykro i współczuję Ci szczerze. I tak jak doty radzę, się udać do cuncila. Ja też dostałam od nich mieszkanie i na prawdę nie narzekam. A Ty się na bank kwalifikujesz po 1 za dużo Was tam, po 2 ten grzyb. Pogadaj ze swoją HV niech Ci napisze list w jakich warunkach mieszkasz i dołącz go do aplikacji. Życzę powodzenia i cierpliwość. Jeśli mogę jeszcze coś doradzić =, choć nie koniecznie musisz z tego skorzystać... Nasz przyjaciel dostał mieszkanie bo miał depresję;-) jeśli masz w sobie na tyle siły możesz pójść do GP powiedzieć, że masz deprechę i opowiedzieć w jakich warunkach mieszkach z małym dzieckiem, co jest przyczyną tej depresji... Niestety tak jest, że trzeba trochę pokombinować. Zwłaszcza teraz jak się zmieniły przepisy przyznawania mieszkań, niestety nie na naszą korzyść:-(
 
dzieki dziewczyny ze trzymacie za mnie kciuki :):): :-D:-):-) justysia to duza roznica miedzy dzieciakami u Ciebie ,wydaje mi sie ze chyba lepeij jak nie ma takiej duzej roznicy wieku u nas jak sie uda niebawem to tez bedzie okolo 5 lat to juz mi sie wydaje duzo z 2 strony zawsze to starsze pomaga przy mlodszym.A co do grzyba w mieszkaniu to mysle ze to nic nie da mialam tyle listow od lekarzy ze alan zle oddycha ze ma astme i to mu nie pomaga ten grzyb i nic wszedzi mi mowili ze to w szkocji normalne ze 80 procent mieszkac jest takich :-(
 
Justysia ja też bardzo się cieszę, że się spotkamy. Tutaj pisze jak zrobić suwaczka. Jedna z mamuś to opisuje:
Wchodzisz na : twoj profil (w gornym pasku ekranu po prawej stronie) potem tam u gory juz w twoim profilu masz panel kontrolny i go kliknij. Po lewej stronie masz napisane rozne rzeczy do edytownia- poszukaj takiej gdzie pisze : edytuj sygnature. Po wejsciu jest tam okno do pisania takie jak normalnie. Jezeli masz juz zrobiony suwaczek to przekopiuj w to okno adress [BBcode] i potwierdz. Mozesz zawsze tez sprawdzic jak wyglada wciskajac inny przycisk podgladu.
 
gwiazdeczka tak wyszło z tą różnicą wieku z synem była wpadka jak miałam 19 lat póżniej chcieliśmy mieć mieszkanie ,lepszą pracę,samochód i tak czas leciał a jeszcze póżniej przeprowadziliśmy się do szkocji i dopiero jak tu się zaklimatyzowaliśmy to urodziła się emilka z jednej strony są tego zalety syn nie potrzebuje już takiej uwagi z naszej strony więc mamy więcej czasu dla niuni no i on się nią zajmie czasem ogólnie jest spoko
 
a teraz z innej beczki dziewczyny czy mozecie polecic mi jkas fryzjerka na zrobienie blond odrostu ???;-) jakas dobra i sprawdzona :tak: w edinburghu oczywiscie ;-) od dluzszego czasu chodzilam do ani ktora pracowal w zakladzie na lothian road jak zaszla w ciaze zaczela pracowac w domu ale niestety zginol mi do niej nr tel :-( moze ktoras z was zna ta anie i ma do niej nr ???:-D
 
Gwiazdeczka to mnie teraz zszokowałaś bo o ile mi wiadomo to jest powód do wyprowadzki. Zrób tak pozbieraj te wszystkie listy, weź aplikację o mieszkanie i jedź do Citizens Advice Bureau. Ja też tak łatwo mieszkania nie dostałam choć poprzednie landlord mi wypowiedział i miałam 2 tygodnie na wyprowadzkę a moi synowie mieli niespełna roczek. Ale jak poszłam do CAB zaczęli wydzwaniać do cunila i 2 dni później zadzwonili, żebyśmy przyjechali zobaczyć mieszkanie. To nie będzie łatwe i lekkie ale musisz troszkę powalczyć. Chyba jest o co. A jak byś miała jakieś pytania to chętnie pomogę. Trochę jestem zahartowana w boju;-)
 
justysia1 oczywiscie zawsze sa plusy ,roznie to w zyciu jest ja nie wiem czemu mysle ze lepeij jak jest mniejsza roznica moze dlatego ze ja mam siostre 4 lata starsza i nigdy nie mialysmy dobrego kontaktu ze soba bo zawsze bylam dla niej kula u nogi jak musiala mnie gdzies ze soba zabrac :-( i tak zostalo ze traktuje mnie jak taka mala dziewczyne ,wiec dlatego takie moje zdanie :-(
 
bzyczek84 ja chodzilam wszedzie gdzie mozna bylo i ludzie mi mowil ze oni tez maja tak w domu byla komisja z councilu i stwierdzili ze to damp jest z powodu tego ze to wada budynku i landlord nie mial obowiazku nam tego robic no cyrkiii :angry::szok: alan mi sie dusil w nocy nie spalm wcale bo nie wiedzilam czy sie udusi :no::-( ja juz mam mieszkanie z councilu wywalczylam ale z calkiem innego powodu a tez latwo nie bylo :-( wiec u mnie grzyb i wilgoc nic nie pomogly nawet po liscie ktory wystawil mi lekarz ze alan byl podlaczony do maszyny z tlenem bo mial problemy z oddychaniem :szok::no:
 
reklama
gwiazdeczka z tą różnicą w wieku to różnie ja mam dwie siostry jedną starszą o 2.5 roku i młodszą o 9 lat i muszę powiedzieć że one obie mają ze sobą lepszy kontakt niż ja z każdą z nich może dlatego też że obie są pannami i mają inne podejście do życia a ja mężatka to już co innego
 
Do góry