reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Czesc dziewczyny.
ISABELll Nie zagladalam tu kilka dni,wiec dopiero teraz Tobie odpisuje.Moze pasuje Tobie przyszly piatek,moj synek konczy szkole o 12.30,wiec moglybysmy sie umowic na 13.30.:-)
Gizel My to sie znamy:-D,pewnie po suwaczkach bedziesz wiedziala kim jestem:-).Chyba tez sie wybierzemy z dzieciakami na ten bal karnawalowy.
Bzyczek 84 gdzie kupujesz mucosolvan przez internet czy jak jestes w Polsce?Mialam z Polski mucosolvan i bardzo dzieciakom pomagal jak byli przeziebieni,a znasz moze jakis odpowiednik tego lekarstwa tutaj?
 
reklama
Dziewczyny pomóżcie. jestem na etapie rozglądania się za biletem lotniczym do PL. Pierwszy raz będę lecieć z Małą i nie bardzo wiem co i jak. Do wyboru mam dwie linie: easy jet i ryanair. Na stronie ryanaira w regulaminie jest jasno i wyraźnie napisane,że :" Na jedno dziecko można jednak przewieźć bezpłatnie jeden w pełni składany wózek spacerowy i nie trzeba go wcześniej zgłaszać. Oprócz dopuszczalnego osobistego limitu bagażu rejestrowanego można przewieźć dodatkowe wyposażenie dla niemowląt do 20 kg, takie jak foteliki samochodowe i łóżeczka podróżne, za oddzielną opłatą za sztukę na lot " Jest napisane wózek spacerowy-czy to oznacza,że mogą mi kazać dopłacić za gondolę bo będzie to wózek dwuczęściowy?
I jak to wygląda w easy jet? Bo na ich stronie nie udało mi się znaleść takich info a wygooglałam na jakimś forum,że u nich można wózek+fotelik+łóżeczko turystyczne i te wszystkie 3 rzeczy bez dodatkowych opłat-ale chciałabym się upewnić,czy wiecie może jak to u nich jest?
 
Martka no mi niestety taka godz nie pasuje, raz że zazwyczaj mała śpi, a dwa mój kończy szkołę o 15 wiec ja albo z rana jak on jest w szkole albo dopiero popoludniami jak jest po szkole lub weekendy.
Joasia tak jak dzisiaj mówiłam ja za bardzo sie w tym nie orientuje, ja zawsze mialam spacerowy ale widzialam ze babki mialy gondole
 
joasia79 ja latam dosc czesto z moja cora ryanairem...tyle tylko,ze nigdy nie bralam gondoli,tylko spacerowke. Ale....mialam swego czasu wozek spacerowy ktory skladal sie z 2 czesci (podobnie jak gondola) i pani/pan przy odprawie pyta sie ile czesci bedzie przy zlozeniu - mowisz dwie :) musza to wiedziec bo wtedy wiedza ile maja ci nakleic na wozek tych banderoli (naklejki te co na bagaz tez daja) zeby wiedziec do kogo nalezy w przypadku gdyby zagubili-podobnie to dziala z bagazem - i nic za to nie placilam dodatkowo. ale szczerze nie wiem jak to z gondola jest, bo jednak to troche duze jest...nie chce cie w blad wprowadzac...

aaa no i jak masz wozek dla dziecka to nie masz zadnych dodatkowych bagazy dla niego niestety - przysluguje Ci tylko 1 bagaz glowny (ostatnio byl 15kg nie wiem czy sie cos zmienilo) i jeden bagaz podreczny (10kg)!
 
joasia- w ryanair z tego co ja wiem to musi to byc wozek taki skladany ( cos jak do autobusu i jest on darmowy) nie typowy buggy ale taki jednoczesciowy co mozna zlozyc latwo. Do samolotu jednak musisz miec tyle torb ile mozesz wziasc i butelki z piciem czy jedzenia to w twoim bagazu podrecznym. Jezeli bedziesz miala dodatkowo siateczke a w niej produkty czt takie tam dla dziecka to kaza ci wlozyc do twojej torby. Oczywiscie mozesz miec kocyk i takie tam luzem. W easy jet - nie wiem

W regulaminie Wizzair'a jest napisane:

wizzairx.png



Podobnie jest w Ryanair... wózek bezpłatnie przysługuje dziecku do 2 roku życia.


wol_error.gif
Kliknij, żeby zobaczyć obrazek w pełnej wielkości.
ryanaira.jpg



Dopiero weszlam wiec zaraz sobie was poczytam
 
Ostatnia edycja:
Anitha, Ty mnie nie strasz... Ja i tak juz spanikowana jestem tym całym porodem :dry: Cały czas mi się wydaje, że nie zauważę, kiedy się zacznie :tak: No bo co, skurcze mam już ponad 2 tyg i to te takie co się zaczynaja od pleców, a wszyscy mi mówią, że to właśnie te zaczynają poród... Czop mi kawałkami tez już odleciał jakis czas temu... Jedyna nadzieja w tym, że mi wody jawnie i z przytupem odejdą :-D Bo jak nie, to chyba cały czas sobie będę powtarzać, że 'to jeszcze nie to' ;-)
Tez tak zawsze mysle ze to juz a potem to nie to.... Ja ogolnie mam wlasciwie bole z kregoslupa i innych nie znam .Nawet podczas wywolywania na 3 ci dzien moje bole z kregoslupa byly tak silne ze nie czulam tych z macicy - wiec nie wiem jak one bola. Znam tylko bol krzyzowy jednostajny ( u mnie trwal 3-4 godz bo potem dali mi epidural i wkoncu odszedl)

Moze pobiegamy to razem zaczniemy ;-) i nie trzeba bedzie pozyczac obiawow :-D
anitha i doveinred mnie tez cos ciagnelo przy seksie i bolalo a poza tym obejrzalam sobie to lusterkiem ;-) i widzialam, ze nie jest tak jak bylo wczesniej.
No u mnie jest tak samo od poczatku mego istnienia (bo nie rodzilam) . Poprostu ten fałd skorny mam zabardzo naprezony i sie tam przeciera albo peka nawet odrazu po wcelowaniu :zawstydzona/y: - wiec mi by bylo na reke male rozciecie badz zszycie i zostawienie wiekszego tamtego miejsca.
Ciebie GP skierowal bo rodzilas i mialas zszywane a ja ? u mnie to moga powiedziec ze to tylko widzi mi sie.

joasia79
aaa no i jak masz wozek dla dziecka to nie masz zadnych dodatkowych bagazy dla niego niestety - przysluguje Ci tylko 1 bagaz glowny (ostatnio byl 15kg nie wiem czy sie cos zmienilo) i jeden bagaz podreczny (10kg)!
Ale to jak ? przeciez dziecko do 2 lat nie ma swojego bagazu podrecznego. My zawsze latamy ryanair i nie moglismy miec ani do luku ani podrecznego.

Z tego co czytam na ich stronie to tak wlasnie jest. Dopiero od 2 latek mozna miec podreczny


Na jakich zasadach liniami Ryanair mogą podrózować niemowlęta?
Limit bagażu podręcznego w Ryanair
Limit bagażu rejestrowanego (głownego) w Ryanair




A u mnie dzien spedzony poza domem. Najpierw kosciulek a potem poszlismy do jimmy chunga na obiadek. Po obiadku na plac zabaw no i do domku.

Co do porodu to zaczely mi sie male skurcze ale znajac zycie jak wpadne pod prysznic to mina.

Jutro ide na grupe z Barnimem do Destiny Church- Kto idzie?????
A we wtorek o ile jeszcze 2w1 to magdziarz zapraszam na kawke- wpadnij :)
 
Ostatnia edycja:
hey dziewczyny ale zlecial ten weekend nawet nie mialam czasu wejsc na forum;-);-):tak: a jutro juz do pracy :-( niestety!!! a we wtrorek wielki dzien :-D:-D:-D nie wiem czy wam pisalam ale staramy sie z mezem juz ponad 1 rok o druga dzidzie wiec w grudniu poszlam do gp i zlecili badania okazalo sie ze prawdopodobnie mam wielotorbielatowosc jajnikow i to jest przyczyna tego ze nie moge zajsc w ciaze wiec czekalm na wizyte w klinice i mam wizyte we wtorek bardzo sie boje a jednoczesnie ciesze ze wreszcie sie wezma za mnie :-):-):-) i moze w tym roku jeszcze zaciaze :tak:;-):-D choc wiem ze samo leczenie napewno tez zajmie troszke czasu ale jestem dobrej mysli :tak: trzymajcie za mnie kciuki dam znac co i jak a moze ktoras z Was miala podobny problem i moze sie ze mna podzielic doswiadczeniami ??:tak: pozdrowionka
 
Ostatnia edycja:
Joasia ja tez latałam z ryanairem pierwszy raz jak mała miał 6 miesiecy i maiałm wózek Chicoo bez gondoli fakt i szczeże czym mniej rzeczy tym lepiej ale wózek to wózek nie wazne ile czesci ma i nie powinnaś za nic dopłacać. Co do bagażu to pewnie będziesz mieć torbe z jedzeniem piluchami itp i do tego też sie nie doczepiaja. Pozatym po 2 rozku zycia w Ryanirze dziecko płaci normalny bilet a bagaż głowny jeśli chcesz to kupujesz albo możesz lecieć z samymi podręcznymi.
Martka znamy sie kurcze z forum pewnie.... :):)
A ja mam depreche jezuuu czy wy dziewczyny mieszkacie same ? czy jakimiś lokatorami ? jak sobie radzicie fainansowo??
Ja mam dołaaa który wlecze sie już dobre pare tygodni troche sie uspokaja ale ciągle wraca.... Mieszkamy w domu pietrowy gdzie na dole jest kuchania i nasza łazienka iwc , 1 pietro nasza sypialnia i nasz duzy pokój-salon i 2pietro gdzie są 2 sypialnie gdzie mieszkaja w jednym pokoju pan i w drogim 2 chłopaków . Dom nagminnie ma grzyba którego już nie moge stolerować ....
ma swoje plusy i minusy i jest tanszy bo kupił go nam nasz szef z pracy. Kupił go żeby nam go wynajmować i to było 4 lat temu miał facet gest .... ale nie był w nim i nie intersuje nim ... czyli na mnie spada malownie odnowienie co najwyzej daje kase na farbe... taki ladlord zakichany... ehhh Dom ma swoje plusy i minusy ale mam juz dość ..... jezuu mogłabym tak pisac i pisać to moze by mi ulżyłooooo buuuuuuuuuuuuuuuu chodzi o to że mamy kreydt w Pl i dzieki temu że mieszkam z ludzmi moge spokojnie spłacac ten kredyt i o to głownie chodzi .... ale jezuu za jakie grzechy to wszytko trzeba przechodzić soryyyyy dziewczyny za takie gadanie ale cóż......
 
hey gizel wspolczuje :-( ja mysle ze powinniscie sie jak najszybciej wyprowadzic!!!! napewno finansowo dacie rade , mozecie postarac sie o housing benefit a nie meczyc sie z obcymi osobami w domu . kiedys tez wynajmowalismy pokoj- :szok: zeby bylo taniej ale tak sie nie da!!! teraz mieszkmy sami i jest nam z tym dobrze ;-) zawsze mozecie starac sie o council flat i wtedy tez bedzie lzej:D glowa do gory:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Doveinred chodzilo mi o bagaz glowny i podreczny,ze tylko po jednym mozna wziac - nie ze jeszcze dodatkowo dla dziecka....:-) a w podrecznym i tak prawie wszystko dla dziecka na czas podrozy wiec to praktycznie tak jakby dziecka bagaz:)
 
Do góry