reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Hej

Przepraszam, że mnie nie bylo.

jejku Basiu nie pozwólcie na takie zachowanie, na policję i już, gówniarze tutaj naprawdę mogą być niebezpieczni. wiem bo pracowalam z takimi.
ale się cieszę, już masz 35 tydzień, super nie martw się, masz cesarkę i już szybcutko będzie po sprawie.

izunia - trzymaj się kochana zdrówka życzę

ja przepraszam ale dziś więcej nie napiszę, no mama jest od tyg i nie mam czasu teraz na kompa bo to college nauka, adaś, silownia i plywalnia (wreszcie się zabralam). adaś już byl też dwa razy n aplywanli cieszyl się bardzo
caluję kochane
papa
 
reklama
Hej dziewczyny!!!

Asiu co do zachowania mlodych szkotow to narazie byly to pojedyncze przypadki:crazy:
zobaczymy jak bedzie dalej jesli bedzie to sie powtarzac to napewno cos z tym zrobimy.

Co do cesarki to boje sie panicznie to juz moja 4 narkoza (pelna) w dodatku nie w Polsce,zreszta przed kazda sie balam moze najmniej przy konradzie bo nie bylo czasu,zgoda na wczesniejsze rozwiazanie ciazy na korytarzu i nawet nie mialam czasu na spakowanie swoich rzeczy.
We wtorek mam spotkanie z anastazjologiem w szpitalu w Wishaw.

Fajnie Ci ze masz mame,ja mam wprawdzie tesciowa dochodzaca ale jej nie mozna powiezyc zbuyt wiele....

Witam nowa Szkotke:tak::tak::tak:
 
Hej dziewczynki. Dopiero zobaczyłam, że jest wątek szkocki :) więc piszę też tutaj co mnie ostatnio gnębi, a mianowicie: jak wygląda tutaj opieka nad słodkimi mamusiami? :) Miałam cukrzycę podczas pierwszej ciąży i muszę powiedzieć, że w Polsce latali koło mnie jak koło umierającej i przeżywali każdy zły wynik krwi z palca, leżałam 3 razy w szpitalu z tym dziadostwem, a przed samym porodem to już cały miesiąc spędziłam na białej sali :) A teraz jak na razie nie wiem nawet czy mam cukrzycę, gdyż nie mam glukometru, a obciążenia glukozą jeszcze nie robiłam. Jak to tutaj wygląda? (ps. w piątek mam pierwsza wizytę, ale to dopiero GP, a co dalej? :*
 
lucin@ nie chce Cie straszyc ale tu moze byc roznie zalezy na kogo trafisz,przedewszystkim musisz opopwiedziec im o poprzedniej ciazy.
Mi krew pobierali 3 razy za cala ciaze ale za to mialam 6 razy usg gdzie standardowo robia jedno.
GP skieruje Cie do poloznej i to od niej bedzie wszystko zalezec jak nie ma potrzeby to tu lekarza nie zobaczysz przez cala ciaze ale jezeli jest to skieruja Cie do konsultanta.
 
Lauraa, lucin@ - witam na forum :-)

zQz - nie boj sie i nie stresuj !!! WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE :-) Bede trzymac kciuki :-) Mam nadzieje, ze spotkanie z anestozjologiem Cie choc troche uspokoi.

Lucin@ - nie wiem dokladnie jak tu jest przy cukrzycy, moge tylko za siebie mowic. Ja mam konflikt serologiczny i musze powiedziec, ze nie moglam narzekac, bo wszystkie zastrzyki dostalam na czas, badania krwi robiono mi kilka razy i nie bylo najmniejszego problemu. Jak pojdziesz do GP to najlepiej powiedz mu o wszystkim i on powinien przekazac poloznej, wiec jak beda potrzebowali dodatkowych badan to ona powinna byc przygotowana juz przy pierwszym spotkaniu z Toba. Ja poki co to sobie chwale opieke zdrowotna tutaj :-)

A ja kura domowa dzis zrobilam zakupy i od jutra zabieram sie za gotowanie, miksowanie i przecieranie wszelkiech polaczen owocowych i warzywnych dla mojego malego glodomorka.
Jak muslicie kiedy moge mu do warzyw dodac odrobine mieska z kurczaczka, albo ziemniaczki z odrobina chudziutkiego mielonego ??? Juz 3 tygodnie je rozne warzywa i owoce, oraz kaszke na sniadanie.
 
lucind@ -witaj:-D. Niestety nie moge Ci pomoc, bo moja ciaza przebiegala bez wiekszych problemow, wiec lekarza nawet nie zobaczylam... Ale na polozne nie narzekam, opieke mialam calkiem nie zla:tak:. Tak jak pisze zQo opowiedz im dokladnie jak bylo porzednio i nie daj im tego zbagatelizowac.

zQo - ja tez mocno trzymam kciuki. 4 narkoza.... to faktycznie nie ciekawa sprawa, ale nic sie nie martw, wszystko bedzie dobrze. Wszystko masz juz zaplanowane i przygotowane, wiec musi byc dobrze. Najwazniejsze, ze synus sie nie wymeczy:-) i przywita ten swiat zdrowiutki i zadowolony.

lauraa - witaj:-D.

Magda.uk - co do mieska, to ja planuje juz je nie dlugo dac mojej malutkiej:tak:Mala tez je od 3 tygodni:-). Tylko ze dopiero co wprowadzilam jej gluten, wiec poczekam jeszcze pare dni, moze tydzien.
Jesli chodzi o moja mala, to potrzebuje malej rady. Zjada ona juz:
owoce na sniadanko - pol sloiczka(60ml), ale chcialaby caly...
zupki jarzynowe na obiadek - ok. 100 ml
kaszke na kolacje - zwykle 100, wczoraj ok180ml.
Jak myslicie, czy to nie za duzo!!!:confused::confused::confused: Taki maluszek wciaz przeciez potrzebuje przede wszystkim mleczka...Ale ona woli nowe smaczki, sie nie dziwie, ile mozna zlopac mleko:-p. Cyca wciaz doi w nocy i kilka razy dziennie, ale coraz czesciej sie na niego wkurza, ze malo jej leci, a ona chce juz tak jak z lyzeczki.... Magda.uk - napisz prosze ile mniej wiecej zjada Twoj maluch:confused::confused::confused:
A ja dzisiaj jestem zla i na wszystko strasznie wkyrzona:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:- bo zaczynam diete- zadnych slodyczy...oj bedzie ciezko. Za 6 tygodni lece do Polski, a ja taki grubas:baffled:.
 
Witajcie:) Od maja zeszłego roku mieszkam z mężem w Edynburgu. Starania o dziecko planujemy na maj. Zdecydowaliśmy się na ciążę i poród tutaj-podobno jest łatwiej niż w Polsce?
Podczytam Was i może znajdę ważne informacje dla siebie:)
 
widze ze sie ruszylo ... witam nowe kolezanki ...
asia a co w collegu robisz ?? ja czekam do wrzesnia i wtedy wroce, teraz nie dam rady ...
basiu jak nerwy ??
magda jak wam idzie z jedzeniem nowosci ?? a kura domowa ... ja tez witaj w klubie ;-):-D
kurcze nie dam rady napisac nic wiecej bo mlodziez sie buntuje ... :sorry2:
 
reklama
Brown.kate - moj Kuba je troche mniej niz Twoja mala. Jak na razie je tylko dwa posilki. Rano wypija 200ml mleka, potam na sniadanie dostaje miseczke kaszki (ok. 75-100ml max) plus 150ml mleka, luch to znow tylko 200ml mleka, kolacja warzywa lub owoce jak dostaje cos po raz pierwszy to daje mu tylko ok. 30-40ml, a jak juz zna smak to ok. 60ml plus 200mleka. Od 3 dni jada tylko 4 posilki dziennie i przesypia cala noc. Mam nadzieje, ze choc troche Ci to pomoze, ale pamietaj dzieci sa rozne i roznie beda jesc. Kuba jest malym dzieckiem ma 5 miesiecy i wazy 6kg, wiec bedzie jadl tyle ile jego organizm potrzebuje :-)

Isunia - milo, ze znow zajrzalas nawet na krotko :-) mam nadzieje, ze zatoki przestaly Cie meczyc. Z wprowadzaniem nowosci idzie malymi kroczkami, ale do przodu. Obecnie podaje mu raz owoce (3dni) raz warzywa (3dni) te same tylko zmieniam kombinacje. Marchewka sama tak sobie przeszla, wiec teraz ja zmieszam z ziemniaczkiem i zobaczymy jak mu to zasmakuje :-)

zQo - i jak po spotkaniu z anestezjologiem ?? uspokoil Cie choc troche ??

Dziewczyny zamowilam sobie na Amazonie ksiazke "100 przepisow na puree dla dziecka", bo jak usiadlam do wymyslania kombinacji warzywnych i owocowych to szybko mi sie pomysly skonczyly. A moze inaczej - pomysly mialam tylko zaczelam sie zastanawiac - jak to bedzie smakowalo. Jak mi ja przysla to wam napisze czy jest dobra.

Pozdrawiam
 
Do góry