reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

hej , pierwszy stresujacy dzien za nami :-D nasze rozpoczecie sie roznilo od tego co pisalas gwiazdeczka. pani wyczytala dzieci do klasy a i zabrala ich tak poprostu pozniej to samo z klasa b. dominik zostal sam na 2 godziny i juz uczyli sie literki S, na jutro ma nawet zadanie domowe napisac ta literke kilka razy. byl bardzo dzielny , nie plakal i jest super zadowolony:-) jutro idzie na ponad 3 godziny
a jak tam u was dziewczyny?
 
reklama
Hej.U nas przedszkole zaczelo sie spoko,troche maly byl wstydliwy...bo niby juz nie pamieta dzieci,ale pozniej ladnie sie bawil :tak:
A Anitho powiedz twoj maly zaczal szkole tak,to dlaczego zaczeli od literki S???Pytam bo w przedszkolu nie ucza sie literek,tylko w domu czasami maly podpytuje ''jak to literka?''i tyle...
 
Witam wszystkich :-)
Widzę, że sporo dzieciaczków do szkoły i do przedszkola poszło poraz pierwszy- jak ten czas leci, co? Kurczę tylko pomyśleć, że jeszcze wczoraj to były małe dzieciaczki, a teraz już zakładają szkolny uniform ;-) Moja dziumka ma jeszcze sporo czasu, ale pewnie zleci zanim się obejrzę :-D
A co do literki S to może dlatego, że S- school?
A skoro już przy literkach jesteśmy to muszę się pochwalić, że moja mała zna już prawie cały alfabet :-):-) Dumna z niej jestem niesamowicie, tym bardziej, że zawsze się strasznie bałam o to, że mówi tak niewiele ;-)

Ktoś wie, co tam u karoli? Co urodziła? Pewnie za kilka dni sama się odezwie, ale ciekawa jestem jak poszło
..

Zqo, twój synek też już zaczął przedszkole? Jak mu poszło?
A w ogóle to kiedyś przypadkiem znalazłam forum o dość niekonwencjonalnej terapii autyzmu. Pogrzebię jeszcze i wyślę ci link, może cię zainteresuje...

A, już doczytałam, jeszcze nie zaczął. Będę trzymać kciuki w poniedziałek :p
 
Ostatnia edycja:
Hej!!no niestety czas leci strasznie ...chociaz mi sie wydaje ze szymus jest wciaz malutkim dzidziusiem:-D
Vampiria zaczynamy w poniedzialek ale im dluzej o tym mysle tym bardziej jestem przekonana ze to sie poprostu nie uda:no:i nie ma wiekszych szans na to....narazie tez czeka nas jutro bardzo ciezki dzien z konradem on idzie do 3 klasy a slowo szkola jest zakazane w naszym domu:tak:jutro bedziemy wyciagac konrada z pod lozka i to w doslownym tego slowa znaczeniu:szok:
ja duzo czytam ale moze akurat bedzie cos nowego...jak na ten moment to szymon jest na diecie bezglutenowej i to tez napewno dobrze wplywa no i ograniczenie slodyczy w autyzmie odkrywa wazną role...ale nie bede tu robic wykladu z autyzmu:-Dbo dziewczyn zapewne to nie interesuje;-)
pozdrawiam
 
mikusia moj domionik w przedszkolu tez nie uczyl sie literek- jedynie uczyli sie pisac swoje imie (dominik i tak sie nie nauczyl) niewiem czemu zaczeli od literki s- na obrazku jest snake , mysle ze to jedna z najlatwiejszych literek choc jemu i tak sprawia trudnosc. po 3 probach napisania powiedzial ze on juz jest taaaaaki zmeczony i juz nie da rady :szok:

zqo starszy synek nie lubie szkoly? moze jednak nie bedzie jutro az tak zle jak sadzisz;-)

karola pewnie odpoczywa teraz , tulac malenstwo , tez jestem ciewaka co urodzila ale dowiemy sie niebawem :-)
 
anitha niestety moi chłopcy są inni niz dzieci w ich wieku konrad tez ma zaburzenia ze spectrum autyzmu idziemy z diagnozą w kierunku zespolu aspergera dlatego tez wszelkie odstepstwa od rutyny są dla niego frustrujące:no:a zarazem jest bardzo inteligentnym chlopcem i wystarczylo ze dzisiaj powiedzialam bo jutro...a on juz krzyczal nie mow nie mow i byl szal....przez cale wakacje u nas nie mozna bylo mowic o szkole:no:on jej poprostu nie cierpi dla dzieci z problemami w komunikacji z innymi szkola niestety nie jest ulubionym miejscem....
no nic musimy to jutro jakos przezyc dobrze ze corka jutro jeszcze nie idzie do collegu to bede miec pomoc silową:-D
 
musi ci byc bardzo ciezko , ale mam nadzieje ze jutro naprawde bedzie dobrze. da sie to jakos wyleczyc? trzymam jutro kciuki za was ;-)
 
hmmm....to raczej nie katar i lekarstwa nie ma ale terapiami mozna duzo zdzialac zeby dziecko w doroslym zyciu w miare swoich mozliwosci funkcjonowalo ....wielu naukowcow bylo autystami a nazywani byli poprostu dziwakami i byli wybitni w okreslonej dziedzinie ale bylo im ciezko w codziennym zyciu:tak:
dzieki za kciuki :)
 
Ostatnia edycja:
ZqO a jak doszlas do tego ze rozpoznalas ze to jednak autyzm?? Moj tez nie lubi tlumow,choc moze to bariera jezykowa,bo w pl.w gronie dzieciakow gral pierwsze skrzypce :-D
Anitho moj maly juz rok temu umial napisac swoje imie,nawet panie sie dziwily ze tak pieknie umie podpisywac swoje rysunki,prace.Teraz stwierdzil ze jutro nie idzie do przedszkola :szok:,mam nadzieje ze jak sie przespi to rano zmieni zdanie...:confused:
Karola juz pewnie dzieciaczka tuli do siebie (coreczke :-p),ale dajmy jej odpoczac i nacieszyc....wroci to opowie ;-)
Padam dzisiaj z nog,umylam polowe okien w calym domu,posprzatalam generalnie w pokoju synka i juz padam :eek:jak jutro nie bede chora to bedzie cud,bo tak u nas wialo ze malo z parapetu bym spadla...:-D
 
reklama
mikusia u szymona wiele czynnikow sie nalozylo ...brak mowy w odpowiednim okresie gdy wczesniej juz zaczynal mowic...ukladanie zabawek w rzedy (typowe dla dzieci z autyzmem)spolecznie zawsze bylo bardzo zle ale myslalam ze nie smialy ze jak tos do niego mowil to zaslanial oczy...jak chodzilam na kurs i zostawal w zlobku to panie mowily zeby go w wozku przywozic bo czuje sie wtedy bezpiecznie...no i zaczelam vczytac czytac i juz bylam wlasciwie pewna ze ma autyzm wtedy zaczelismy rozmawiac ze specjalistami ze podejrzewamy autyzm oni nie wykluczyli ...wprawdzie diagnozy jeszcze nie mamy ale to juz kwestia najblizszych miesiecy....
co do konrada to zawsze byl trudnym dzieckiem ...jechalismy do szkocji mial wtedy 3 lata odstawil wtedy taki cyrk ze przepuscili nas bez kolejki:-Dok 4 lat zaczal robic dziwne ruchy rekami najpierw myslalam ze sie tak bawi ale pozniej zaczelo mnie to niepokoic zaczelismy rozmawiac z pediatra zapytal czy segreguje zabawki i skierowal do psychologa ale to wszystko idzie po szkocku zolwim tempem...jestesmy teraz juz praktycznie po diagnozie logopedycznej ...logopedka zgodzila sie ze mna ze wszystko idzie w kierunku aspergera ale diagnoza moze jeszcze troche potrwac...w tej chwili najwazniejsze jest aby pchnac jakos ta szkole zeby zapewnili mu najlepsza pomoc bo do tej pory zwalali wszystko na dwu jezycznosc logopedka wykluczyla to ze problemy wynikaja z jezyka gdyz konrad w tej chwili juz dobrze mowi po angielsku....
ach znowu zrobilam prawie wyklad:tak:
 
Do góry