reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Mikusia polecial z dziadkiem i teraz sie byczy. Najpierw 10 dni nad morzem, teraz 10 dni w gorach. My do francji jedziemy autem, oczywiscie o Disneyland tez zachaczymy, ale jedziemy po prostu odpoczac
 
reklama
Hej!!
ja tez podczytuje:zawstydzona/y:jakos mało weny mam do pisania pogoda mnie doprowadza do szału ze nic mi sie nie chce...
ale niestety w tym roku mamy sporo roznych wizyt na wakacjach i nigdzie nie jedziemy:-(w przyszlym roku planuje z chłopcami turnus terapeutyczny w Polsce takze mam nadzieje odpocząc.
a niewiem czy wiecie ale od 11 sierpnia są zmiany w paszportach dla dzieci do 5 lat mają znow wrocic paszporty 5-letnie:tak:tak jest podane na stronie konsulatu:-)
 
zQo to znakomita wiadomosc, juz mnie szlag trafial z jazda co roku do konsulatu , fajnie myslec ze w styczniu mniejwiecej pojade ostatni raz na 5 lat :-)

iza wyszlaej sie tez za mnie , i obys naprawde odpoczela ;-)

karola nie ma co kupowac za duzo , dzidzius ci wyrosnie szybciutko a jesli nawet bedzie dziewczynka a ty ubierzesz ja na niebiesko to tez sie nic nie stanie :tak: ja dzieci ubieralam od ok 3 mca w jakies tam ubranka a takto same spiochy body pajace..
 
zQo to super wiadomosc, ja mam jeszcze do polowy stycznia paszport dla Majki ale dobrze ze pozniej bede mogla pojechac raz i miec na 5 lat spokoj
Anitha​ wypoczne napewno oby tylko pogoda nam dopisala bo tak patrze na prognozy i kazda pokazuje co innego. Musze odreagowac ostatnie problemy
 
A do mnie akurat dziś przyszedł paszport dla Adaśka :-) Ja maluchom wyrabiałam brytyjskie paszporty i też mam spokój na 5 lat-a to było głównym powodem dlaczego zdecydowałam się na brytyjskie a nie polskie.

Ale dziś piękna pogoda,my prawie cały dzien na zewnątrz siedzimy.
 
Aplikację wziełam z poczty,wypełniłam,musi być ona podpisana przez kogoś kto zna mnie min 2 lata i zajmuje jakieś stanowisko-jest tego cała lista,chodzi o to,że nie moze to byc np sprzątaczka czy robotnik w fabryce tylko ktoś wyżej. Mnie podpisała menagerka w pracy. Dołączasz akt urodzenia dziecka(musi urodzone w UK i musi być to pełny akt,nie ten skrócony), 2 fotki(jedna też musi być podpisana przez te samą osobę),swój paszport,dokumenty poświadczające,że byłaś tu minimum 5 lat PRZED narodzinami dziecka (ja wysłałam P60 za te 5 lat)-to jest ważne bo jest to jeden z warunków na otrzymanie brytyjskiego paszportu dla dzieciaka i wysyłasz-najlepiej przesyłką ubezpieczoną- u mnie w obu przypadkach trwało to 3 tyg i paszport do domu przysłali :)
Kosztowało mnie to 49 za paszport +ja zaplaciłam dodatkowe 3 funty za to aby dokumenty mi odesłali przesyłka ubezpieczoną (czyli mój paszport,akt urodzenia,p60) więc całość Ł52 i na 5 lat mam spokój :)
Jakbyś chciała wyrabiać a miała jakiś problem to pisz- chętnie pomogę bo temat przerabiałam już 2 razy w osatnich kilku miesiacach więc jestem w miarę na bieżąco.
 
Ostatnia edycja:
no to ja sie ciesze tym bardziej z tych paszportow bo we wrzesniu musze Filipowy nowy wyrobic i dzidzi z brzuszka ;) pogoda dzisiaj meega,prania porobione, caly dzien na dworze z synkiem i tak teraz wrocilam i patrze a tu juz ta godzina :p normalnie caly dzien w sumie bez zegarka :D rano bylam u poloznej, odrazu pania lekarz zawolali, proponowala obracanie, ale podziekowalam. jeszcze jeden skan mi zrobia, 8 sierpnia jeszcze jedna wizyta i czekamy na kiedy mi date wyznacza.w ksiazce mam wpisane, zeby zarezerwowac na 39tyd wiec pewnie jakos kolo 15 musze sie szykowac...ehh ciarki mnie przechodza jak o tym mysle, ale damy rade :) juz bym mogla w sumie miec to za soba bo tak mi daje popalic malenstwo, ze szok...dziwie sie ze jeszcze zebra mam cale i nie rozerwala mi brzucha na pol bo czasami czuje jakby miala sie przebic glowka przez skore :p szok. ale i tak chyba nie jest jeszcze tak zle z tym 9miesiacem bo uslyszalam od poloznej dzisiaj, ze bardzoo ladnie chodze...cokolwiek to mialo znaczyc ;) chyba przyzwyczajone sa juz, ze kobiety w ciazy tutaj w 9 miesiacu nie chodza tylko sie tocza, bujaja na boki czy cos :p a ja w sumie rzeska dosyc jestem choc czuje sie ociezala straaasznie, w ogole taka uposledzona troche...nie schyle sie, jak kucne to czasami mam wrazenie, ze tak juz zostane, wstanie z lozka tez nie taka prosta sprawa, a w nocy trzeba odwiedzac wc regularnie...jeszcze 3tyg wytrzymac ;)
 
reklama
Do góry