reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

mam ten sam problem...juz patrzec nie moge jak moj mlody sie nudzi :( farby sie znudzily, kredki tez, playdoh jakos jeszcze funkcjonuje, ale dlugo nie pociagnie ;) wiekszosc czasu to bajki niestety, wyglupy z mama czy wyskok na miasto na zakupy.no chocbym chciala, innych atrakcji mu nie zapewnie...jeszcze dobra opcje mamy bo moj M kupil mu ciuchcie z drewnianymi torami, sama mam frajde przy ukladaniu torow,Filip mi pomaga, a jak sie juz zajmie jazda ciuchciami to potrafi tez troche posiedziec przy tym ;) a jeszcze kupilam pelno "ksiazeczek" edukacyjnych dla dwulatka w polsce do przyklejania roznych rzeczy, kolorowania,dorysowywania itd przy ktorych dziecko sie uczy i w sumie super sprawa gdyby nie to, ze Filip chyba jeszcze nie kuma tego na tyle...
 
reklama
hey dziewczyny no lato mamy super w tym roku nie ma co ale podobno wrzesien ma byc ladny ja sie ciesze bo bede mogla z malym na spacerki chodzic :-):-):-) ja juz nie moge doczekac sie porodu juz tak ciezko mi sie chodzi czy przekreca w nocy z boku na bok .

vampiria bedziemy mieli chlopca :-)
 
ja wlasnie slyszalam, ze od przyszlego tygodnia po 26stopni ma byc wiec zaczynam wierzyc, ze jednk moze lato jeszcze zawita ;) a ja mam to samo co Ty...juz sie ruszam ledwo co,w nocy jak nie siku, to pozycji sobie znalezc nie moge, to mnie kopie gdzie sie da...a tak sie cieszylam, ze w ogole nie czuje sie jak w ciazy. Basia tak zachwalala jak to super wygladam, brzuszka nie mam i w ogole, no i dopadlo mnie, brzuchol opadl, wywalilo go do przodu i koniec ;) a gwiazdeczka powiedz mi...skladalas juz moze papiery o "becikowe"?
 
nawet jesli pierwsze rodzilam w polsce? z tego co wiem to wlasnie mam sprawe ulatwiona bo wszystkie benefity mam pozalatwiane juz bo byly na filipa i to ma przyspieszyc sprawe...i chyba na drugie dziecko ale urodzone tutaj nie przysluguje becikowe... :)
 
wydaje mi sie,że nie ma znaczenia gdzie rodziłaś. Tu masz więcej info na ten temat ze źródła: Sure Start Maternity Grant : Directgov - Money, tax and benefits
i jest tu napisane tak: [h=4]The rules for your new baby and any other babies born at the same time[/h]You can only get a Sure Start Maternity Grant if there are no other children under 16 years in your family.

wiec wydaje mi się,ze nic z tego. Ja na Nati dostałam a teraz nie składałam nawet bo wiem, nie mam podstaw aby się ubiegać.
W sumie jak chcesz to mozesz zaryzykowac-najwyżej odrzucą wniosek i dostaniesz odmowną opdowiedź,ryzykujesz jedynie kilkadziesiąt pensów na znaczek (o ile nie ma koperty z free post dołaczonej do aplikacji) i spacer do skrzynki na listy.

 
wlasnie ja nieswiadoma wyslalam tydzien temu aplikacje i dzisiaj mnie zdziwilas bardzo.kurcze troche niesprawiedliwe bo liczylam na to strasznie, tym bardziej ze sporo musze dokupic jeszcze, a z wyplaty M nie ma zabardzo szans na jakies wieksze zakupy teraz bo rent musimy zaplacic :/ no wkurzylam sie normalnie...jeszcze w czwartek polozna mi uzupelniala aplikacje i nic nie napomniala, a wie ze mam juz synka...do du**y :/
 
reklama
Do góry