reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

moja mama tez ma przyleciec na porod i zostac chociaz 2tyg zeby mi pomoc. jesli bedzie cc to tym bardziej nie wyobrazam sobie zeby jej tutaj nie bylo. szczerze jesli sie male nie obroci to pewnie zgodze sie na obracanie choc wlasnie ten bol mnie przeraza:( a strasznie cc nie chce bo nie lubie byc uzaleniona od kogos i prosic o pomoc jesli wiem, ze cos moglabym zrobic sama...niby jest M, ale jakos srednio mi sie widzi jego pomoc przy dzieciach, biorac pod uwage ze przy jednym niewiele pomaga, a co dopiero przy dwojce. no chyba, ze mu powiem zeby cos zrobil to wtedy, ale tak jak pisalam...nienawidze prosic i pomoc, a jesli sam z siebie nie wie ze powinien to mi tym bardziej nie chce sie mu mowic. stad przylot mojej mamy i to bez dwoch zdan, wiem ze chociaz ona mi pomoze ;) no, ale poki co nie rozmyslam, troche sie dzisiaj podlamalam tym faktem,ale w sumie jeszcze 3tyg przed nami do obracania, moze fiknie tak jak trzeba...jak nie to pocierpie troche nieplanowo :/
 
reklama
Hej dziewczyny mysle torbe powoli spakowac do szpitala ale niemam pojecia co i ile wlozyc.za pierwszym razem rodzilam w innym szpitalu i napakowalam duzo a wszystko bylo nic nieuzywalam swojego. pomozcie mi co spakowac dla maluszka.
 
Kasia a rodzisz w Wishaw?kurcze powiem Ci,ze ja tez jakos tej torby ogarnac dalej nie moge. wnioskujac z informacji od dziewczyn z forum, nie trzeba brac prawie nic bo podobno wszystko jest w szpitalu. ja na dzien dzisiejszy w planach mam (w planach bo kurcze jeszcze pakowac nie zaczelam:p ) napewno
koszulke jakas stara na porod i jakas normalna po porodzie,
wkladki laktacyjne,
woooda bo bez tego bym chyba pierwszego porodu nie przezyla
kosmetyki
dowod,karta ciazy
sluchawki, ladowarka
i to chyba tyle co dla mnie bo podobno podpaski, reczniki i podklady daja
dla malenstwa jakies ciuszki
pampersy, chusteczki
no i chyba tyle
nie wiem z reszta sama kurcze :)
 
ja rodze w Southen General Hospital na Govanie,kolezanka moja tam rodzila i mowila ze wszystko miala swoje i niewiem a wizyt z polozna niemma w szpitalu tylko calkiem gdzie indziej. jutro moja gwiazda leci do polski na 2 tygodnie i zaczne pakowac torbe w tym momencie bo tak to z nia nic nieda sie zrobic.
 
zabierzcie koniecznie aparat ;-) tak po zatym ja za drugim razem mialam o polowe mniej , dla mnie 2 koszulki 2p majtek recznik kosmetyki , dla dzecka 2-3 spiochy jakas koszulka co kto ma , ubranie na wyjscie , pampersy i smoczek. wyszlam ze szpitala po 12 godzinach i polowy nawet nie ruszylam ;-)
 
no wlasnie tak mysle,ze nie ma co pakowac cudow...zwlaszcza,ze to nie polska i ze szpitala wychodzi sie szybko. ja w pl nabralam rzeczy na 3doby wedlug wszystkich wspanialych list z neta itd, okazalo sie, ze nawet polowy nie uzylam ;) problem mam wiekszy bo chyba czeka mnie cc wiec pewnie pobyt moj sie przedluzy :( wiec chyba wiecej tego musze wziac, choc z drugiej strony pewnie moj M bedzie codziennie przyjezdzal wiec jak cos to zawsze moze cos dowiezc...jesli chodzi o aparat to pewnie jesli bede miala cc to nie bedzie mi zbytnio potrzebny :p najwyzej telefonem bede robic, aparat mam dosc dobry wiec wystarczy jak cos :)
 
Hej!
Ja juz straciłam nadzieje na pogode w tym roku poprostu masakra a tu nie cały miesiac i znow szkola:szok:
k4rol4 tu po cc tez długo sie nie lezy ja mialam cc we wtorek a w czwartek po poludniu juz byłam w domu:tak:
 
oo no to mnie pocieszylyscie dziewczyny :) co do pogody to wlasnie mnie kolega na fb pocieszyl, ktory w anglii tez mieszka:"spokojnie, jeszcze 10miesiecy i znowu bedzie maj i 2 dni slonecznego lata" :| juz sie poddaje normalnie, mialam isc z malym na wizyte do dentysty, ale nawet parasolki w domu nie mam wiec dalam spokoj, przelozylam na jutro :p normalnie ruszac sie nie chce z domu :/ teraz widze, ze sloneczko jakies sie pojawia wiec zaraz czmycham szybko do kuzynki mojego M na kawe poki nie pada :p
 
reklama
Witam dziewczyny
Dawno się nie odzywałam. Podczytuję Was od czasu do czasu, ale jakoś weny brak ciągle.... Zresztą, chyba nie tylko mi, bo widzę, że dużo nickow zniknęło...
Co do torby do szpitala to nie pomogę, bo nawet nie pamiętam, co brałam ;-) Też nastawiłam się na krótki pobyt, a spędziłyśmy w szpitalu 8 dni :-( Ale jedno, co mogę poradzić, już na w domu, to zaopatrzcie się w butlę i puszkę formułki dla niemowlaka, nawet jeżeli zamierzacie karmić piersią. Pewnie większość z mam na to wpada, ja nie wpadłam i niestety zdarzyło się, że moje dziecko mało nie padło z głodu.... ;-)

Dziewczyny, jak spędzacie czas z dziecmi w taką pogodę? Jakie zajęcia im wymyślacie? Bo mi już brak pomysłów i aż żal czasem patrzeć jak się młoda nudzi


Gwiazdeczka, a Ty spodziewasz chłopca, czy dziewczynki?
 
Do góry