reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

reklama
Witam nową kolezanke:-)
Gwiazdeczka ja jestem tylko jakos veny brak do pisania:no: pogoda wplywa na mnie depresyjnie.
Basienka a TY ZAGLĄDASZ NA FORUM bo miałabym do Ciebie pytanko a wlasciwie moja corka odnosnie pazurkow:-)
pozdrawiam
 
codziennie wchodze i nad tym sie wlasnie zastanawiam (?)
ja kurcze zaczynam czuc dopiero, ze jestem w ciazy, normalnie czuje sie niedolezna :p ile sie da tyle zrobie,ale szybko padam...masakra jakas. jeszcze brzuch mi opadl z tydzien temu i juz w ogole zaczynam miec stracha, ze to moze wczesniej nastapic. do tego wieczorem skurcze takie mnie lapia, ze oszalec mozna. czekam teraz na reszte wyprawki az dojdzie, jeszcze paczka z polski z ciuszkami dla malenstwa ma przyjsc w tym tyg, zacznie sie pranie,prasowanie i pakowanie torby do szpitala...dalej nie ogarniam ;) nie wiem co tu do szpitala trzeba bo z tego co pisaly dziewczyny to w zasadzie w szpitalu wszystko jest wiec nie wiem. jeszcze im blizej porodu tym wiekszy problem z imionami...mial byc Szymus albo Nadia, teraz moj M. uparl sie na Bruna, ja dla dziewczynki mam wybrac i tez mam dylemat nad Nadia albo Mia...pewnie jak sie urodzi to bede wiedziala ktore bardziej pasuje ;)

a wlasnie ja tez witam nowa forumowiczke :) az wstyd, ze taka cisza tutaj :p

co do Basi to ja z tego co wiem wybiera sie do pl na prawie 2miesiace, a w zasadzie nie wiem czy juz czasami nie poleciala bo miala w lipcu uciekac z tego co z nia sie widzialam to mowila wiec chyba juz poleciala...moge numer podac do niej na priv to najwyzej zadzwonisz i sie dowiesz bo nie wiem jak z netem u niej nawet jesli jest w szkocji bo przeprowadzila sie i nie jestem pewna czy w nowym mieszkaniu ma juz internet :)
 
Ostatnia edycja:
k4rol4
no to juz coraz blizej :tak:ma byc niespodzianka tak?ja do szpitala brałam dla szymona ubranka pampersy itp bo to chcieli zaraz po urodzeniu zeby go ubrac w jego ubranka...no i dla siebie koszule ze 2 na przebranie
dzieki za info o Basi jak mowisz ze moze byc w PL to nie bede jej głowy zawracac..corka pojdzie do lokalnych pazurkowych hehe:-D
 
DZIEWCZYNY POTRZEBUJĘ PORADY!

Witam wszystkie mamy. Mam kilka pytań odnośnie Szkocji. Mój szwagier w zeszłą nd pojechał do pracy do Szkocji, zarabia 7 funtów na godzinę, pracuję 5x w tyg po 8 godz. Namawia moją siostrę aby dojechała do niego z dziećmi- a mają ich troje- 9lat, 5lat, nie cały rok. Same chłopaki.
Ktoś mu tam powiedział ze w Szkocji mogą liczyć na bardzo wysokie zasiłki socjalne dla dzieci itp. Jak to wygląda na prawdę? Warto jechać z trojgiem dzieci tak daleko? Jaki zasiłki by im przysługiwały? Podejrzewam też że za to co szwagier teraz tam zarobi bardzo ciężko będzie się im utrzymać. Doradźcie coś. Z góry bardzo dziękuję.
 
nie wiem jak sytuacja wyglada w przypadku reszty dziewczyn,my jestesmy tutaj od listopada,ogolnie papierkowa strona,zalatwianie wszystkiego troche trwa, ale...wszystkie zasilki sa pozniej wyplacane od momentu przylotu do szkocji wiec nic nie przepada ;) my w tej chwili dostalismy child benefit ktory nalezy sie na kazde dziecko bez wzgledu na zarobki itd i to jest 20,30f tygodniowo na pierwsze dziecko,na kazde kolejne 13,40f.do tego moze starac sie o child tax credit,working tax credit...my mamy wlasnie te trzy ktore wymienilam.z tych dwoch ostatnich w zasadzie mamy oplacone mieszkanie, rachunki i jeszcze zawsze cos dodatkowego zostanie.nie ma co ukrywac,ze bez tych zasilkow mozna, ale ciezko jest sie utrzymac, dlatego trzeba to zalatwiac jak najszybciej po przylocie bo pozniej jest pelno papierkowych uzupelnien, dosylania papierow, uzupelniania kolejnych itd,ale tak jak pisalam,pieniadze za zaden miesiac nie przepadaja, zwyczajnie pozniej dostajecie je w calosci za zalegle miesiace.i niestety, zeby to zalatwic trzeba tu byc bo kiedys chyba byla opcja,ze ojciec mogl byc tutaj a dzieci z matka w pl i zasilki dostawala matka na konto czy jakos tak, teraz bardzo duzo sie pozmienialo, zaostrzyli wszystko. choc na miejscu Twojej siostry chyba bym sie nie zastanawiala i zbierala dzieciaki tutaj...zwlaszcza,ze maluchy maja opieke lekarska,szczepienia,lekarstwa za darmo, calkiem inaczej sie zyje, moim zdaniem lepiej,latwiej i chyba jedyne co przewaza to jednak do pl daleko :(
a jesli chodzi o benefity to tutaj jest fajna strona na ktorej mozna sie wiele dowiedziec, bo benefitow tutaj jest straszniee duzo i jak sie dobrze pokombinuje to mozna postarac sie o kilka ;)
Benefity w UK – Wszystko o zasiłkach w Wielkiej Brytanii

a jeszcze zapomnialam dodac,ze jesli bedzie sie siostra decydowala to niech nie zapomni ze soba wziac aktow urodzenia dzieci bo do benefitow trzeba doslac dokument tozsamosci dziecka i akt urodzenia ;)

a zQo...my jak zwykle mamy niespodzianke tak jak z Filipem niestety. teraz jak bylam w pl segregowalam wlasnie ciuszki dla dzidzi na trzy wory...uniwersalne,dla chlopaczyka i dla dziewczynki :p we wtorek mama wysyla mi uniwersalne, po urodzeniu dosle konkretne dla coreczki badz synusia ;) a powiedz mi jak z reszta rzeczy do szpitala?bo wiadomo dla malenstwa sprzet caly, a dla mnie cos poza koszula?jakies podklady,podpaski itp? z reszta dopytam wszystko w czwartek polozna...wkurzac mnie zaczyna to, ze ostatnia wizyte mialam 30maja... :/ w pl na tym etapie ciazy wizyty co tydzien-dwa sa a tutaj 1,5miesiaca odstepu :/ a ja jeszcze tak niepewnie sie cos czuje i mam wrazenie,ze dzidzia sie na swiat juz chce pchac...nie wiem :/ i jeszcze zadnych badan ginekologicznych, wczesniej mnie to nie martwilo, teraz zaczyna :[
 
Ostatnia edycja:
k4rol4za w jakim szpitalu będziesz rodzić? Jak ja rodziłam córkę w Glasgow to dla niej nie musiałam mieć mieć nic prócz ubranek-dostawałam pampersy,waciki,podkłady,chusteczki do wycierania a dla siebie podpaski. Teraz w Wishaw jak synka rodziłam to musiałam mieć swoje pampersy i chusteczki dla Młodego,dla siebie dostałam podpaski. Ja miałam planowaną cc wiec do porodu dostałam koszulę,potem jak mnie przyszły myć kobiety to zapytały czy chcę od nich koszulę czy mam coś swojego wiec juz w swoje ciuszki wskoczyłam.

Witam nowe forumowiczki.

U nas powoli i do przodu.Czasu na pisanie mało,weny też jakoś ostatnio brak. Zmęczenie materiału ;-) no i pogoda dobijająca.
 
ja tez miałam w wishaw cc i miałam praktycznie wszystko swoje:tak: nawet podpaski.
Joasia jak tam maluszek sie chowa?na zdjeciach słodziutki jest:tak:
k4rol4 no tak to jest ze nam Polkom ciezko jest sie przestawic na tą opieke medyczną :no: ja tez sie bałam bardzo bo Konrad byl wczesniakiem ale na szczescie szymon sie nie spieszyl:-D
 
A dziękuję,dobrze wszystko. Rośnie zdrowo i nie narzekam. No poza tym,że doba zdecydowanie za krótka teraz jest :-) Ale ogarniam i nie narzekam :)

A ja podpaski też miałam swoje ale tam akurat dawali-tzn leżały w wc i donosili nowe więc korzystałam bo mi pasowały-fajne były :) Pampersy może ze 2 razy połozna przyniosła ze sobą a potem już pytały gdzie mam swoje i z moich korzystały(przez pierwsza dobę to one Młodego przebierały bo ja po cc średnio się ruszać mogłam).
 
reklama
A dziękuję,dobrze wszystko. Rośnie zdrowo i nie narzekam. No poza tym,że doba zdecydowanie za krótka teraz jest :-) Ale ogarniam i nie narzekam :)
Oj wiem cos o tym tez miałam taką małą roznice miedzy dziewczynami to jak sobie przypomne to :szok:
a ja miałam sale pojedynczą razem z wc takze u mnie nie było podpasek korzystałam tylko ze swoich ale ogolnie najlepiej wspominam tą cc ze wszystkich 4:tak:

Super ze synus szybko rosnie no i zdrowo to najwazniejsze:tak: moze po wakacjach na playgroup podjedziecie;-)
 
Do góry