reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Hej :-)
Iza tak sie pytam bo znam dziewczyne ChM(zarejestrowana)i bierze 3f/h...wiec tanio.:tak:A 6,7 funa to ceny z kosmosu :szok:
Joasiu ,no trudno jesli sie nie chce maly sie odwrocic...no ale teraz juz masz termin na cc ,wiec spokojnie mozna sie przygotowac ;-)
Qurcze maly ma jakas wirusowke (znowu!:wściekła/y:),albo cos mu zaszkodzilo,bo od polowy nocy na rozwolnienie...chyba go do przedszkola nie puszcze bo ten czas spedzi na wc :baffled:
Dziwne ale mala dzis dala mi pospac do 8.oo a poszla spac o 20.3o...a jak ja klade pozniej myslac ze spobie pospie to zawsze wstaje predzej....ehh i wez tu zrozum te mala kobietke :-D;-)
 
reklama
Yas09 faktycznie było by łatwiej jakbysmy wszystkie blisko mieszkały. :) Czasem jest fajnie ze Glasgow duże, ale niestaty komunikacja jest jaką jest i kosztuje swoje. A nie każdego stać na auto, a ja czasem myślę ze mi to i dwa by się przydały.
Odkąd kuba się urodził to mialam nadzieję ze jakąś mama wprowadzi się do Kirky ale.póki co to nic z tego. Kuba odmawia mówienia po polsku i tylko czasem jak Ho cos najdzie to popisze się że pojedyncze wyrazy zna. Gdyby miał polsko mówiącego kolegę lub koleżankę to pewnie długo by to nie trwało i zacząłby ładnie mówić. :confused:
 
Joasia przykro mi ze obracanie sie nie udalo I trzymam kciuki za cesarke. Nie jest tak zle, ja szybciej doszlam do siebie niż po normalnym porodzie. Swoja droga czemu nie czekaja do terminu?
Cytryna moje ambicje zawodowe tez spadly
Magda nie wiem czy ceny spadly ale max to co znalazłam to £5, wiesz możliwe bo skoro przedszkole wychodzi taniej to lepiej oddac do przedszkola. U mnie jest ten problem ze ja na niedziele bym potrzebowala a zarejestrowane nie pracuja w weekendy. Przynajmniej ja takiej nie widziałam.
Yas no szkoda ale nie ma tak dobrze. Wiesz gdyby zarejestrowana opiekunka powiedziala mi 6-7 to bym się zgodzila z racji tego ze mogę to zgłosić i dostac na nia dofinansowanie a tak z wlasnej kieszeni musze placic. My tez szukamy wakacji ja już się ograniczyłam Teneryfa albo Lanzarotte, mój che Lanzarotte wiec chyba tam się wybierzemy
Mikusia to jeśli ta dziewczyna chciałaby robic w niedziele 2 w miesiącu plus w dniach wolnych od szkoly to ja jestem chetna i to bardzo tylko skad ona jest?
Moja mloda cos przeziebiona, mam nadzieje ze szybko przejdzie ale rano wstala z katarem i kaszlem
 
Childminders in Edinburgh - Childcare.co.uk - ja szukalam na tej strone opiekunek i wlasnie chodzilo mi o zarejestrowana i taka ruchoma wiec umowilam sie z nia ze 10h tygodniowo ale rozne dni i godziny. rzeczywiscie mozna znalesc zarejestrowana ja 4,5f a ta moja byla drozsze moze dla tego ze dopasowywala sie do moich potrzeb chodz nie zawsze bo jak w danym dniu miala za duzo dzieci to musialam cos kombinowac. no ale odzyskalam czesc kasy wiec i tak sie oplacalo.
isabel ja mysle o portugalii a lanzarote tez za mna chodzi:-), nie wiem jeszcze, urlop pod koniec sierpnia wiec jeszcze troche czasu. na lipiec tez cos szukam ale to z polski na tydzien z rodzicami a pozniej tylko nasza trojeczka.:-)
 
Ostatnia edycja:
czesc dziewczyny ja tez was czytam ale tez jakos weny brak na pisanie pogoda taka przygnebiajaca i cos senna chodze ostatnio.
joasia szkoda ze maly sie nie odwrocil powodzenia na cc

yas09 a takie childminders pracuja wieczorami chodzilo by mi tak z 2 dni w tyg od 17.30 do 20.30 ?? czy to jest mozliwe
 
Iza no nie weekendy to ona nie robi :no:ona jest z Lanark i tez ma dwojke wlasnych dzieci + 3 obcych...bo tylko moze miec niby 5 dzieci w sumie w domu.Mowila ze latwa sprawa zajerestrowac sie jako opiekunka,jeszcze jakis 2 spotkania co babka gada z 3 godz,o wychowaniu,zmiany pieluch,karach-mnie tez do tego namawiala,ale ja jednak mam dosc zmieniania pieluch przy swojej corci :eek:moze kiedys???ale to tez zycia prv.wylaczona,obowiazki,jestes totalnie ograniczona bo podpisujesz kontrakt.Lato,urlop,wolny dzien... wszysto zaplanowane,chyba ze chorobsko cie rozlozy to nie wiem:no:
 
Hej!!
ja dzis czuje sie troszke lepiej ale jeszcze mam takie fale oslabienia mysle ze to od antybiotyku ktoru dostalam na zeba:-(

Joasia nie martw sie cc nie takie zle mam 4 za sobą ostatnią tu i wspominam bardzo dobrze:tak:
cytryna ja jestem z Airdrie a masz jakies namiary na ta psycholoszke gdzie przyjmuje itp...
 
witam, ja tez juz dzis czuje sie lepiej, jedynie bola mnie plecy na dole i z boku.. niemam pojecia od czego to ale ciezko mi sie dzieci podnosi i biegac nie moglam jak bylismy dominika odebrac:eek: mam nadzieje ze to nie nerki :szok: choc niewiem jak one sie objawiaja..

ja nigdy nie korzystalam z opiekunek.. od kad mamy dzieci pracujemy tak zeby zawsze ktores z nas bylo w domu, napoczatku bylo ciezko bo zadnego wspolnego dnia wolnego nie mamy ale z czasem sie przyzwyczailismy..
 
reklama
isabell nie wiem czemu nie czekają do terminu,powiedziała mi położna wczoraj,że zazwyczaj tną tydzień przed terminem,ponieważ u mnie to w weekend wypada a na weekendy nie robią planowanych cesarek to kazali się w piątek zgłosić.
Mam nadzieje,że uda Ci się w końcu trafić na jakąś fajną opiekunkę z której będziesz zadowolona i Ty i dzieciaki :)
 
Do góry