reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

przerażona ja też wolałabym na święta a urodzinki zawsze możesz zrobić troszkę póżniej jak będziesz w polsce

mikusia ja z tymi obiadami też mam problem dziś coś na szybko czyli z piekarnika półksiężyce kartofelki,cebulowe krążki,paluszki z kurczaka lub rybne jak kto woli
 
reklama
Hej dziewczyny!!
Niby to slonce gdzies tam jest ale u nas to raczej troche za chmurami ciekawe czy sie wypogodzi czy popada:sorry:
zQo​ a co się dzieje w tej szkole, że musisz z nimi tak walczyć?
Jakby Ci to wszystko wyjasnic ...jak juz kiedys pisalam moj Szymon ma prawdopodobnie autyzm ale w sumie to nie o niego chodzi ...Konrad ma 7 lat i od zawsze byl nie co inny zawsze taki dorosly szybko mowil i nie jak dziecko w jego wieku tylko jak dorosly,mial swoje rozne schizy,dziwactwa itp,przedszkole cale przelezal na podlodze ale wsumie gdyby nie szymon i przeprowadzka pewnie jeszcze szybko bym do niczego nie doszla.Chodzil do pierwszej klasy tam gdzie mieszkalismy wczesniej po jakims tam okresie klimatyzacji wszystko bylo w miare ok wprawdzie na poczatku mieli go kierowac do psychologa ale pozniej blizej go poznali i stwierdzili ze jest ok i zrezygnowali z niego w miedzy czasie trafilismy do pediatry z ktorym porozmawialismy o niektorych zachowaniach konrada ten skierowal nas do psychologa takiego normalnego w klinice ze wzgledy na niektore obsesje konrada w miedzy czasie przeprowadzka zmiana szkoly najpierw jednej gdzie konrad trafia do klasy gdzie jest 40 dzieci kompletnie sie tam nie klimatyzuje po prawie 3 mies zmieniamy szkole na mniejsza,wczesniej byly zapewnienia co to oni nie oferuja itp Konrad jest w P2 ale ze wzgledu na to ze w poprzedniej szkole skupili sie glownie na nauce angielskiego w tym roku realizuja program p1 no i baly ten rok walcze ze szkola z tym ze konrad nie laczy liter w slowa chociaz zna wszystkie litery.
Mam potwierdzenie rowniez od polskiej logopedki ze on nie potrafi czytac tylko zapamietuje slowa ,slowa ktorych nie zna nie przeczyta,prosilam szkole o psychologa edukacyjnego ale ta twierdzi ze musza sie najpierw skontaktowac ze zwyklym psychologiem co nie jest absolutnie prawda bo to dwie rozne sprawy.Wiec sie wkurzylam i poszlam bezposrednio do wydzialu psychologow edukacyjnych i oni maja sie zajac sprawą.
to tak pokrotce opisalam bo moglabym bardzo duzo o nim pisac co powoduje ze mam takie a nie inne podejrzenia.
Podejrzewamy u konrada zespol aspergera:-(
Zespół Aspergera - Kompendium wiedzy

Dziewczyny a Wy jakie macie doswiadczenia ze szkołą?macie dobry kontakt?

z tymi zmianami zwiazanymi ze zmianą GP to tak nie do konca bo my zmienilismy przychodnie po przeprowadzce a HV szymon ma tą samą bo powiedzieli ze skoro ona go juz zna to zostawia tak zeby ona go prowadzila.
 
Ostatnia edycja:
Przerazona ja tez bym wolala na swieta :tak:
Justysia ja cie podziwiam za taki zapal i silna wole...zwlaszcza ze tez masz dzieci i slodycze sa w domu zawsze...zawsze cos mnie skusi...choc non stop sobie powtarzam ze od jutra biore sie za siebie bo w lipcu czerwiec/lipiec chrzcze corcie w pl.i chce jakos fajnie wygladac...:sad:ale chyba jakiegos kopa potrzebuje,albo osoby ktora bedzie ze mna trzymala dietke,cwiczenia (chocby przez neta):hmm:KTORA ZACZYNA ZE MNA OD JUTRA DIETKE,JAKIES CWICZONKA???
Justysia napisz jak wyglada po krotce sniadanko,obiad i inne przekaski...bo jednak zostalo mi 2 m-ce do chrzcin,a te 16kg w dol jednak neci i kreci:rolleyes::tak:
 
Hej dziewczynki ja zaraz zmykam do pracy. Dziś oczywiście wszystko w biegu. Dobrze, że rosół miałam z wczoraj i gulasz więc obrałam tylko zimniaczki, zrobiłam surówkę i nie muszę się martwić o moich facetów:-).
Justysia przede wszystkim to gratuluję! Gratuluję utraty tylu kilogramów i samozaparcia. Podziwiam i pełen szacunek dla Ciebie. Trzymam mocno kciuki za dalsze sukcesy i wytrwałość:-). Jeśli chodzi o mnie to może faktycznie jakaś strasznie przy tuszy to ja nie jestem. Jednak ostatnio przytyło mi się parę kilo i niestety ale tłuszczyk zebrał się tu i ówdzie. A Ty też dawno mnie nie widziałaś co chyba należało by zmienić i spotkać się na jakoś kawkę? Sama ze sobą żle się czuję. A nad siłką i bieganiem dlatego myślę ponieważ mało się ruszam i brakuje mi energii. Nie chcę siedzieć tylko przed tv i patrzeć jak rosne:-D.
zQo współczuję. Trzymam mocno kciuki, żeby ta sprawa skończyła się dla Was jak najbardziej pozytywnie. Ja aż boję się pomyśleć jak to będzie jak mój Aleks pójdzie do szkoły. Czy sobie poradzi. Też jest chory poważnie i mam pełno obaw. A z drugiej strony staram się myśleć, że będzie ok. Przynajmniej mam taka nadzieję.
Ok zmykam bo się spóźnię. Miłego dzionka wszystkim
 
przerazona ja tez bym wolala jechac do PL na swieta. Swieta to taki magiczny czas ktory powinno sie spedzac w gronie rodziny. A jesli nie ma sie na miejscu rodziny to w gronie przyjaciol:tak:
ZQo wspolczuje i mam nadzieje ze wszystko pojdzie po twojej mysli..
Ja na obiadek dzisiaj serwuje fish pie. Pierwszy raz robie mam nadzieje ze wydzie dobra. Ja jak niewiem co zrobic to zawsze wpisuje w google jakie mam skadniki i zawsze cos wybiore :-) tyle tam jest tych przepisow :tak:
 
Bzyczek jak masz diagnoze to polowa sukcesu wiem o czym mowie bo mam corke po MPD wprawdzie ma juz 18 lat ale w szkole dostaje bardzo duzą pomoc,mamy coroczne sprawozdania co robia co zamierzaja itp,z Konradem natomiast jestesmy na poczatku dlugiej drogi i zespol aspergera jest bardzo trudny do diagnozy czasem dopiero zdiagnozowany w wieku doroslym ,chociaz konrad coraz bardziej wydaje sie inny chociaz bardzo inteligentny jego wiedza biologiczna przerasta niekiedy przecietnego doroslego,jako 4 latek interesowal sie budowa mozgu itp no coz jakos tak mam juz ze ciagle pod gorke:crazy:
I czasem mam juz serdecznie dosc.
 
Ostatnia edycja:
Mikusia z obiadem nie pomoge bo mo juba strasznie wybredny jest wiec ja standardowe obiady robie a sama juz cos innego bym zjadla tylko dla samej siebie to tak nie chce mi sie kombinowac. Ja mogę zaczac z toba cwiczenia bo mialam spora przerwe.
Przerazona ja to chyba bym wolala na urodziny jechac. Do tej pory jeździliśmy na swieta ale dobija mnie ta bieganina, przygotowania a potem każdy zje i już. Owszem spotkania z rodzina sa tu duzym plusem ale na urodzinach tez się zbiera rodzina
Justysia gratulacje i wytrwałości i utraty wagi, niezły wynik. Ja tez probuje ale duzo wolniej mi idzie
zQo wspulczuje jeszcze raz i mam nadzieje ze w koncu pokonasz trudności. A co do szkoly to ja zadowolona nie jestem
 
Justysia gratuluje , super co waga poszla w dol :-)

zQo wspolczuje ale widac twarda babka z ciebie i ze wszystkim sobie dajesz rade ;-)

dzieczyny doradzcie ktory fotelik wybrac... patryka jest juz za maly a dominika caly zniszczony , dlatego musimy kupic nowe..
wiem ze jest miedzy nimi roznica wiekowa ale patryk jest ciezszy od dominika i nizszy tylko o 3 cm wiec chcemy kupic 9-36 kg..
NEW 4BABY CHILDS RECLINER BOOSTER CAR SEAT WITH HARNESS | eBay
New Fisher Price Safe Voyage 3 Stage Carseat Car Seat & Booster RRP 67.99 Cronos | eBay
eBay - The UK's Online Marketplace

a moze jeszcze inny? nie chce pierwszego lepszego ale tez nie stac nas na fotelik za 100 f...


u nas dzis na obiad kotlety i gulasz co kto woli bo nei moglam sie zdecydowac :-D z ziemniakami i surowka
 
reklama
isabell ja ylam zadowolona z tej pierwszej szkoly ale do Caldecruix nie mam mozliwosci go wozic a tu masakra zadnego kontaktu ze szkolą ,zadnej wspolpracy rodzic nauczyciel zawsze wszystko ok i niczego nie mozna sie od nich dowiedziec...
A Twoja mała do ktorego przedszkola chodzi?
 
Ostatnia edycja:
Do góry