reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Dzien dobry, przynajmniej nie pada (jeszcze);-):-).
Mi Majka znowu marudzila w nocy wiec niewyspana jestem, oczywiscie przed 7 juz pobudke zrobila. Jak przez caly okres w Pl nic jej nie bylo tak tylko przyjechalismy i ma katar
 
reklama
witam i ja :-) mi dominik dzis w nocy stwierdzil ze on kategorycznie nie bedzie spal w swoim lozku i musi spac ze mna :-D ale za to pospalismy dzis do 7.40 :-p dzis sie nigdzie nie wybieramy bo wczoraj chyba cos go przewialo bo tez ma katar i kicha od kad wstal , tylko nie wiem jak ja z nimi wytrzymam bo ich energia rozpiera i nie da sie wysiedziec z nimi w domu..
 
Melduję się i ja... Chyba jakieś fatum bo moi obaj już mają katar i kaszel więc też ich trzymam w domu.... Nie wyspana jestem bo sąsiedzi za ścianą mieli mega imprezę i chyba skończyli jak my już wstaliśmy (ok 6 rano:wściekła/y:) Tak darli paszczaki tam, że mi się dzieci w nocy pobudziły i Krystek wylądował w moim łóżku bo nie mógł zasnąć.
Ja już obiadek mam na kuchence. Rosołek się gotuję, gulasz dochodzi do siebie i to chyba jedyne plusy tak wczesnego wstawania:-D
Anitha wiem, że się powtarzam ale to może dlatego, że nasze dzieciaki są nie mal w tym samym wieku... Moich też energia rozpiera od samego rana szał... No ale z drugiej strony w końcu od tego jest dzieciństwo nie;-)?
IzabellL. Maja mogła zareagować na zmianę klimatu.
 
Ja juz n dzisiaj mam dosc, bylam na zakupach bo cla chemia mi sie skonczyla i myslalam ze Majke zatluke tak sie darla a jak wrocilismy do domu to Kuba zaczal.
Bzyczek mam nadzieje ze to tylko reakcja na zmiane klimatu a nie poczatek choroby bo ja juz godz odliczam kiedy ona pojdzie do przedszkola
 
Czesc :-)
Ja takze spedzam dzien w domku,bo mala ma kaszel...moj m.i maly pojechali do kosciola,takze mamy spokoj :-D
Zaraz musze sie wziac za jakis obiad...
Myslalam nad zrobieniem prania,bo pogoda jest ok,ale dzis niedziela,wiec jakos nie wypada :no:aj jutro zrobie...
Mala juz sie tak rozbestwila,ze nie chce chodzic w chodziku czy bawic sie grzechotkami w lezaczku...tylko non stop na kolanach lub na rekach a jest juz mega szczesliwa jak ja prowadze za rece...:shocked2:Moze i fajnie ale kregoslup mi siada,a non stop miec ja na sobie to tez nie moge nic zrobic:crazy:
Maly dzis rano zjadl orzeszka pistacjowego i od razu dostal jakies plamy na twarzy i swiszczacy kaszel...czyzby uczulenie na orzechy?/?Dalam mu specjalny syrop i po 15 min.plamy zeszly,kaszel przeszedl...Cholera jeszcze takiego czegos nie widzialam :no2::sad:
 
witam i ja;)
my to chyba gdzieś wyjdziemy na spacer bo u nas w miarę ładna pogoda;)

yas09 wiem, że sama jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tutejszych lekarzy ale ...w PL też nie są tacy rewelacyjni. u mojego w rodzinie jest 5 letni chłopak. wiecznie chory...w końcu zmienili mu lekarza bo poprzedni zapisywał ten sam antybiotyk tylko pod nazwą wiedząc, że ten ma na jakiś tam składnik uczulenie!!! ale co się okazało. ten nowy lekarz od razu stwierdził, że trzeba do laryngologa się udać bo Mały ma trzeciego migdała do usunięcia a dwa są do operacyjnego zmniejszenia!!! ale jak by tego było mało On bardzo głośno mówił i nikt się nie zorientował, że to właśnie te migdały!! i pewnie słabiej słyszał. niedawno miał operację ale pod całkowitą narkozą. wiem też, że dzieciom poniżej chyba 3 lat nie robią takich zabiegów;/ tak więc czy pl czy szkoccy lekarze to nic nie poradzisz jak trafisz na konowała...bo...wejdz sobie na stronę jakiejkolwiek strony akademii medycznej i spójrz jakie są teraz wymagania. mi to szczęka opadła:szok:podstawowa matura z polskiego i podstawowa z bielogii lub chemii lub fizyki...dodatkowe punkty za kursy pierwszej pomocy za które się płaci i wszędzie ich pełno! za moich czasów to były takie kryteria przyjęć, że ja co należałam do kujonów i bardzo chciałam iść na psychiatrię nie odważyłam się na egzamin!!! moja znajoma chce iść na medycynę a ma w szkole same banie...i znając życie się dostanie!!! i tacy ludzie nas będą później leczyć...więc ja chyba już wolę się sama leczyć;/ nawet się zastanawiam czy nie wrócić na swoje wymarzone studia...
 
przerazona dzieki, zgadzam sie z toba co do lekarzy, ja sama do tej pory nie narzekalam na szkockich i zawsze bylam przeciwna nadmiarowi lekarstw i nigdy nie porownuje polskiej sluzby zdrowia do szkockiej a w polsce chodze do prywatnych i to rzadko a tu na prywatnego pewnie malo osob stac. duzo ludzi porownuje tu panstwowego do prywatnego w polsce lekarza z czym sie nie zgadzam bo tego sie nie da porownac.
poszlam do pediatry najpierw tak do kontroli bo ciagle wlasnie byla przeziebiona i on juz cos zauwazyl a laryngolog juz potwierdzil i zaraz na badania wyslal sluchu, krwi itp. teraz jak bedzie mial wyniki to dalsza decyzja juz w czwartek ale na pewno sluch wyszedl zle. tez czytalam ze do 3go roku nie robia ale to juz lekarz musi zaproponowac cos. lekarz chyba jest ok jak wykryl od razu a wczesniejszy mial juz podejrzenia, zreszta ma dobre opinie i byl ordynatorem na oddziale wiec mam nadzieje w naszym przypadku tez sie sprawdzi. dziekuje bardzo za wpis:-)
a jezeli chodzi o powrot do nauki to nie zastanawiaj sie, spelniaj ambicje i marzenia i plany ja sama dalej studiuje i walcze o lepsze zycie dla nas jak mamy tu zostac na troche albo na zawsze:-)
 
Yas ja znam podobny przypadek jak przerazona. Mojej kolezanki maly srednio co 2 tyg jest chory i tez lekarze nie umieja pomoc. Ja to oczywscie na jej miejscu juz dawno zmienilabym przychodnie albo probowala jakich innych sposobow.

Mialam isc na spacer ale mloda cos kicha wiec przetrzymam ja dzisiaj w domu, moze jej przejdzie. Posprzatalam gore, zeszlo mi 3godz a w tym czasie moj Kuba nawet polowy swojego pokoju nie posprzatal.
 
IzabellL akurat tutaj zmiana lekarza nie ma większego sensu. Myślisz, że jak pójdziesz do innej przychodni to coś da? Szczerze wątpię. Schemat działania jest wszędzie taki sam. Ty jesteś w Airdrie, ja w Coatbridge a koleżanekę mam w Wishaw i wszędzie wygląda to tak samo. Recepta na telefon, paracetamol na wszystko itd. Ostatnio nastoletnia córka koleżanki pojechała na wycieczkę kilkudniową do Londynu. Pech chciał, że się rozchorowała i wylądowała na emergency z 41 st gorączki. Siedziała w poczekalni 5 godz bo nie miała ustalonej wizyty (!), tylko po to, żeby dostać od lekarza PARACETAMOL oczywiście. To chyba tyle w temacie
 
reklama
yas mojej kolezanki syn tem musi miec operacje na migdalki a ma prawie 5 lat i od prawie roku juz sa pod opieka laryngologa mowi tu w edim maly tez strasznie im kaszle schudl bo jesc nie moze ma problem z wymowa i oststnio tez mowila ze on chyba slabo slyszy.i chodza do gp jezdza na emergency i nic musza czekac na nocne badanie moj alan je mial jedziesz na 1 noc do szpitala z dzieckiem zeby podlaczyli pod taka maszyne i sprawdzili jak dziecko spi . powiem ci ze im tez powidzieli tu ze bardzo zadko usuwaja tu migdalki bo uwazaja ze nie ma takiej potrzeby oni tez juz sa zdesperowani kolezanka zqastanawia sie czy nie jechac z nim do pl zrobic zabiegu prywatnie.wiec skoro jestes w pl moja rada lepiej zrobcie malej tam zabieg.a co do narkozy to moja alan jak mial 2 latka mial operacje na wodniaka jaderka i byl w znieczuleniu ogolnym i wszystko bylo oki operacje mial tu w edim
sorry ze nie odpisalam ale strasznie sie zle czulam malo siedzilam przy kompie i potem zapomnialm przepraszam strasznie mi glupio
 
Do góry